maciej kawulski i marian ziółkowski

Tuż przed nadchodzącą galą KSW 54 doszło do zmiany w walce wieczoru tego wydarzenia. Kontuzjowanego Shamila Musaeva w starciu z Mateuszem Gamrotem zastąpił Marian Ziółkowski.

Maciej Kawulski, jeden z szefów KSW, uważa jednak, że taka zmiana zapewnia równie dobre starcie na szczycie wagi lekkiej, o czym powiedział w rozmowie dla serwisu Polsatsport.pl.

Smutne, że zmiana jest konieczna, ale na szczęście nie jest to „zapchajdziura” tylko walka, która jest pełnowartościowym pojedynkiem o pas. Ta walka zadowoli również ludzi, którzy lubią oglądać MMA dla emocji, a nie dla trofeów.

Kawulski dodał również jak zapatruje się na postać Mariana Ziółkowskiego.

Osobiście bardzo kibicuje Marianowi. Uważam, że to jest jeden z najbardziej utalentowanych zawodników w swojej kategorii wagowej i jeden z niewielu zawodników w Polsce, który w ogóle ma szansę „rozmawiać w ringu” z Mateuszem Gamrotem, który jest doskonałym fighterem. Teraz jest w jednym z najlepszych życiowych momentów, jeśli chodzi o formę, timing, głowę, przygotowanie, szacunek do klatki i przeciwnika. Ma wszystkie elementy potrzebne do tego, aby długo ten pas bronić.

Gala KSW 54 z walką Gamrot vs Ziółkowski odbędzie się już 29 sierpnia. Dla Mateusza Gamrota ma to być ostatnie starcie w kontrakcie z polską organizacją. Po tej walce „Gamer” planuje rozważyć różne oferty z rynku, ale też od dawna mówi o tym, że chciałby spróbować swoich sił w organizacji UFC.

8 KOMENTARZE

  1. Uważam, że to jest jeden z najbardziej utalentowanych zawodników w swojej kategorii wagowej

    Kawul cytujący Mirasa

    :antonio:

  2. Ma wszystkie elementy potrzebne do tego, aby długo ten pas bronić.

    No właśnie nie ma 🙁 Wierzę w to, że Marian się zmienił i wszystkie sprawy dookoła pozwalają mu być zmotywowanym i pracowitym. Natomiast cały czas mi się wydaje, że Gamer to jest inny level jeżeli chodzi o mental i etos pracy – prawdziwy sportowiec. Lubię obydwu, natomiast to pewnie z Marianem wolałbym pójść na piwo, ojebać burgera i pograć na plejce niż z Gamerem. Jako kibic sportu, będę jednak w tej walce za Gamerem, bo wierzę w to, że właśnie on z jego nastawieniem może będzie skłonny zaryzykować, pójść do UFC i godnie reprezentować nasz kraj.

  3. Kawul ewidentnie buduje walkę, bo przecież wiadomo, że Maniek, choć konkretny zawodnik, to tam gdzie on jest dobry, to Gamrot jest o klasę lepszy. Stylistycznie dobre zestawienie dla Gamera, żeby nie wyłapać wtopy na sam koniec.

  4. Marian duża przewaga zasięgu, ale Szamil na bombie bardziej niebiezpieczny. Chyba jednak Musajew byłby trudniejszym rywalem dla gamera, szkoda że na cyklu zaniedbał nóżki i ma kolanka łamliwe jak zapałki 🙁

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.