ksw 53 mańkowski wrzosek

Borys Mańkowski zwyciężył w starciu z Marcinem Wrzoskiem na gali KSW 53! Po trzech rundach ciężkiego boju, w którym przeważała potyczka w klinczu, sędziowie punktowi jednogłośnie zadecydowali o zwycięstwie „Diabła Tasmańskiego”.

Wrzosek i Mańkowski wymienili się kopnięciami na początku walki. Zawodnicy trafili do parteru i to Marcin znalazł się z góry. Borys szybko jednak wrócił na nogi, ale został przyciśnięty przez Wrzoska do siatki. Toczyła się siłowa przepychanka w klinczu, która skończyła się obaleniem na korzyść Mańkowskiego. Tym razem również zawodnicy nie spędzili wiele czasu na ziemi i akcja była kontynuowana w klinczu pod siatką, gdzie lepszą pozycję miał Mańkowski. Walka wróciła na moment do stójki, ale Borys i Marcin ponownie przeszli do starcia na chwyty w klinczu. Po każdym rozerwaniu zwarcia zawodnicy szybko wracali do tej samej pozycji pod siatką. Teraz to Borys przeważał w klinczu, ale nie był w stanie obalić Wrzoska. W końcówce pierwszej rundy obaj panowie wymienili kilka ciosów na środku klatki.

„Polish Zombie” ofensywnie napierał do przodu i wywiązała się otwarta wymiana w stójce. Wrzosek starał się zamykać Mańkowskiego pod siatką. Na twarzy Mańkowskiego pojawiło się rozcięcie. Zawodnik z Poznania postanowił nie kontynuować walki w stójce i przejść do klinczu. W połowie rundy Borys obalił Marcina i wylądował w półgardzie. „Diabeł Tasmański” był blisko zapięcia trójkąta rękami, ale Wrzosek skutecznie bronił się przed tą techniką kończącą. Z czoła Mańkowskiego krew lała się coraz mocniej. Wrzoskowi udało się uciec z pleców i powrócić do stójki. Wrzosek zadał jeszcze kilka celnych uderzeń przed końcem rundy.

Wrzosek zaatakował wysokim kopnięciem na początku ostatniej odsłony, ale Borys nie dał się zaskoczyć. Mańkowski próbował atakować tułów rywala. Teraz to Wrzosek ruszył po nogi, Mańkowski nie dał się jednak skontrolować na ziemi i zawodnicy kontynuowali potyczkę w stójce. Wrzosek trafił czysto na szczękę Mańkowskiego dwoma mocnymi ciosami! „Polish Zombie” nieustannie atakował i napierał do przodu, dwukrotnie starał się obalić Mańkowskiego. Borys utrzymał się na nogach i w dalszym ciągu toczyła się otwarta walka na pięści. W połowie rundy Mańkowski przeszedł do klinczu, Wrzosek został przyciśnięty plecami do siatki. Zawodnik z Łodzi bronił się przed sprowadzeniem do parteru, ale cały czas znajdował się pod kontrolą Mańkowskiego. Borys starał się wpiąć za plecy, ale spadł i walka przeniosła się na środek klatki. Marcin zanotował nieudaną próbę obalenia i ponownie stracił inicjatywę. Zawodnicy zostali w zwarciu prawie do ostatnich sekund starcia. Werdykt sędziów punktowych był jednogłośny – zwyciężył Borys Mańkowski!

70,3 kg: Borys Mańkowski pok. Marcina Wrzoska przez jednogłośną decyzję

Pełne wyniki gali KSW 53

13 KOMENTARZE

 1. Dobra walka, wygrana wydaje się zasłużona. Ale albo zombie faktycznie taki niewygodny albo ten Borys to nie ten sam Borys co kiedyś. Wystarczy sobie przypomnieć jak Parnasse jednogłośnie pokonał Marcina.

 2. Wedlug mnie zadecydowala 3 runda ale Wrzosek niezle sobie radzil z zapasami Borysa. Byc moze jednoglosna decyzja ale tak naprawde jak dla mnie wygral o wlos

 3. Marcin rozczarowal mnie tylko stwierdzeniem, ze decyzja nie powinna byc jednoglosna. Poza tym postawil sie naprawde mocno. Tym samym pokazal, ze wszystkie te kategorie w KSW sa zbyteczne. Czekam na walki Drwal vs Grabowski, Piechota vs Narkun i Stasiak vs Pudzian.

 4. Wrzosek wygrał tą walkę więc dali zwycięstwo Mańkowskiemu, żeby zrobić rewanż – takie czasy 🙂

 5. To była mocna walka, nie można im odbierać waleczności. Ale to jednocześnie szczyt ich możliwości, chyba ani jeden, ani drugi nie jest w stanie zrobić istotnych postępów i wspiąć się wyżej.

 6. To była mocna walka, nie można im odbierać waleczności. Ale to jednocześnie szczyt ich możliwości, chyba ani jeden, ani drugi nie jest w stanie zrobić istotnych postępów i wspiąć się wyżej.

  Ciężko powiedzieć co się stało z Borysem. Walkę wygrał raczej bezdyskusynie ale była ona wyrównana. W walkach z Saidovem i Mamedem wyglądał znacznie lepiej, obecnie to tak jakby cofnął się w rozwoju.

 7. Marcin rozczarowal mnie tylko stwierdzeniem, ze decyzja nie powinna byc jednoglosna. Poza tym postawil sie naprawde mocno. Tym samym pokazal, ze wszystkie te kategorie w KSW sa zbyteczne. Czekam na walki Drwal vs Grabowski, Piechota vs Narkun i Stasiak vs Pudzian.

  Przyznaje się do merytorycznego błędu. Pod wpływem zmęczenia i emocji po walce nie skojarzyłem dobrze ze np. pierwsza runda była dla mnie wg wszystkich sedziow, druga dla niego trzecia bliska aczkolwiek wszyscy trzej dali wskazanie na Borysa to jest to jednogłośną dec. Mój błąd

 8. Przyznaje się do merytorycznego błędu. Pod wpływem zmęczenia i emocji po walce nie skojarzyłem dobrze ze np. pierwsza runda była dla mnie wg wszystkich sedziow, druga dla niego trzecia bliska aczkolwiek wszyscy trzej dali wskazanie na Borysa to jest to jednogłośną dec. Mój błąd

  Walka była naprawdę dobra. Ja mam pytanie o ponawianie prób obaleń, z których wynikało niewiele, to była część game planu? Bo pod siatką youtubera trzaskałeś aż miło.

 9. Walka była naprawdę dobra. Ja mam pytanie o ponawianie prób obaleń, z których wynikało niewiele, to była część game planu? Bo pod siatką youtubera trzaskałeś aż miło.

  Game plan był taki żeby klinczowac w 1 rd żeby go zmęczyć, a potem bić się w stojce, zadziałał instynkt, z tego co pamiętam na tamta chwile to szedłem po te sprowadzenia żeby złapać duży punkt w rundzie, bo wiedzialem że 2 rd była dla Mańkowskiego

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.