KSW 47 w Łodzi

Kolejne zmiany na karcie gali KSW 47 w Łodzi. Powracająca do organizacji KSW Marta Chojnoska (MMA 1-1) wejdzie w miejsce kontuzjowanej Aleksandry Roli i zmierzy się w łódzkiej Atlas Arenie z Karoliną Owczarz (MMA 1-0).

Poniżej informacja prasowa oraz wywiady z oboma zawodniczkami:

Marta Chojnoska znana jest fanom KSW, którzy śledzą organizację od lat. Popularna „Mysza” zadebiutowała w największej organizacji MMA w Europie w maju 2012 roku na łódzkiej gali z numerem 19 i było to pierwsze starcie kobiet w historii KSW. Reprezentantka Octopus Łódź wygrała wtedy z Pauliną Suską, co otworzyło jej drogę do starcia o pierwszy pas kobiecej kategorii wagowej.

Na KSW 23 Chojnoska spotkała się z Karoliną Kowalkiewicz i musiała uznać wyższość rywalki. Teraz utytułowana zawodniczka kickboxingu wraca do startów po sześciu latach od ostatniego występu na KSW.

Trenująca na co dzień w klubie Shark Top Team Owczarz zadebiutowała w MMA w marcu zeszłego roku. Utalentowana zawodniczka wagi muszej na KSW 42 w Atlas Arenie już w 60. sekundzie starcia poddała duszeniem zza pleców Paulinę Raszewską. Łodzianka to była mistrzyni polski i multimedalistka krajowych i międzynarodowych zawodów pięściarskich.

W zawodowym boksie walczyła od 2011 roku i wygrała wszystkie cztery stoczone pojedynki, w tym jeden przez nokaut. Łodzianka miała również okazję wziąć udział w programie dla młodych talentów pięściarskich „Reto de campeonas” w Meksyku. W 2013 roku zawiesiła karierę sportową, by poświęcić się pracy dziennikarki w telewizji Polsat Sport. Dwa lata temu zdecydowała się jednak na powrót do startów.

2 KOMENTARZE

  1. Jezu ale suchara wyciągnęli. Chojnowska nie walczyła w MMA 6 lat kurła O.oTo już jak tak chcą iść, to milion razy lepsza byłaby Lena Tkhorevska.

  2. Chyba będzie powtórka z 1 walki, szybkie zajście za plecy i cyk duszonko, a potem znów rok czekania na kolejną walkę

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.