Informacja prasowa: 

Wrocławianin Michał Michalski (6-3, 2 KO, 1 Sub) skrzyżuje rękawice z niepokonanym Krystianem Kaszubowskim (6-0, 1 KO, 1 Sub) na KSW 46 w Gliwicach. Do starcia w kategorii półśredniej dojdzie 1 grudnia w Arenie Gliwice.

Reprezentant Rio Grappling Wrocław zadebiutował w największej organizacji MMA w Europie w kwietniu tego roku na KSW 43. Przez dwie rundy 29-latek w fenomenalnym stylu rozbijał byłego pretendenta do pasa, Davida Zawadę, ale w trzeciej rundzie nadział się na kontrę, a następnie był zmuszony odklepać duszenie zza pleców „Sagata”. Starcie zostało nagrodzone bonusem za walkę wieczoru wrocławskiego wydarzenia. Przed występami dla KSW przez dwa lata udało mu się zbudować serię pięciu wygranych w tym trzech przed czasem. W swojej zawodowej karierze Michalski wygrywał m.in. z Adamem Niedźwiedziem, Mariuszem Radziszewskim i Rafałem Błachutą, a w październiku zeszłego roku pewnie wypunktował utalentowanego Dagestańczyka Nassourdine’a Imavova.

Krystian Kaszubowski pojawił się w KSW jedną galę wcześniej od Michalskiego. Na KSW 42 w Atlas Arenie utalentowany 24-latek zafundował Christopherowi Henze spektakularny nokaut łokciami już w 70. sekundzie pojedynku. Zawodnik Mighty Bulls Gdynia walczy w MMA od 2013 roku, ale po serii czterech wygranych z solidnymi rywalami miał dwa lata przerwy od walk. Do startów powrócił w listopadzie zeszłego roku i w starciu z niepokonanym Grzegorzem Saneckim zastopował warszawianina skrętówką w pierwszej rundzie. Samo poddanie uznano za jedno z najlepszych skończeń 2017 roku.

Walką wieczoru gali KSW 46 w Gliwicach będzie rewanżowy pojedynek pomiędzy mistrzem wagi półciężkiej, Tomaszem Narkunem, a legendą sportów walki nad Wisłą, Mamedem Khalidovem. W drugim najważniejszym pojedynku mistrz kategorii lekkiej, Mateusz Gamrot będzie miał okazję jako pierwszy w historii KSW sięgnąć po drugi tytuł, ponieważ zmierzy się z Kleberem Koike Erbstem o tytuł dywizji piórkowej. W jednej z głównych walk wieczoru Salahdine Parnasse będzie miał szansę pokonać drugiego byłego mistrza z rzędu w pojedynku z Marcinem Wrzoskiem. Bohater śląskich fanów, Artur „Kornik” Sowiński zmierzy się w kategorii lekkiej z Kamilem Szymuszowskim.

19 KOMENTARZE

 1. Ciężko przyczepic się do tego starcia, zobaczymy na co faktycznie stać Kaszubowskiego, bo rywal w debiucie kompletnie na to nie pozwolil.

 2. Bardzo fajne zestawienie , Michalski ostatnio pokazał się z bardzo dobrej strony , szkoda że przegrał z Zawadą bo był lepszy w tej walce 😉 w mojej opinii zweryfikuje tego Kaszuba który też pokazał się z dobrej strony w poprzedniej walce

 3. Dobre starcie!

  Śląsk vs Arka

  Ztcp to pan Michalski został pogoniony z WKS i kumaci zabronili mu się afiszować z barwami. Na trybuny też już chyba nie ma wjazdu.

 4. Ztcp to pan Michalski został pogoniony z WKS i kumaci zabronili mu się afiszować z barwami. Na trybuny też już chyba nie ma wjazdu.

  Rozwiniesz?

 5. Rozwiniesz?

  Nie pamiętam więcej, gdzieś przypadkowo, na jakimś kibolskim forum, widziałem oświadczenie decyzyjnych przygłupów i mi się przypomniało. Poszukaj w necie, może się dokopiesz.

 6. Nie pamiętam więcej, gdzieś przypadkowo, na jakimś kibolskim forum, widziałem oświadczenie decyzyjnych przygłupów i mi się przypomniało. Poszukaj w necie, może się dokopiesz.

  Bratkowicz zostal pogoniony. Nie pomylilo Ci sie? No chyba, ze ten tez :joe:

 7. Bratkowicz zostal pogoniony. Nie pomylilo Ci sie? No chyba, ze ten tez :joe:

  Racja, pojebało. Nie siedzę już dawno w tych klimatach, wiedziałem, że jakiś kibol walczący z WKS.

 8. Dla mnie osobiście najlepsze i sensowne zestawienie, ratują nieco tym gale i zestawienia typu koike vs gamer czy mamed vs narkun – mieszanie wag pod publike i z braku zawodnikow

 9. Racja, pojebało. Nie siedzę już dawno w tych klimatach, wiedziałem, że jakiś kibol walczący z WKS.

  Ale takie info to się raczej wcześniej weryfikuje

  Trochę pierdolisz żeby pierdolic, ale w końcu Nick zobowiązuje

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.