Marcin Wójcik kolejnym uczestnikiem turnieju KSW w wadze średniej. Zawodnik, który toczył do niedawna boje w dywizji do 93 kg zawalczy na gali KSW 45 w Londynie i spotka się na niej ze Scottem Askhamem. Informacja została podana przez portal  MMAFighting.com.

Wójcik (MMA 11-5) swoją ostatnią walkę stoczył na gali KSW 42 w Łodzi. Zawodnik GŁD Team spotkał się w klatce z Hatefem Moeilem w limicie kategorii ciężkiej. Polak wygrał z cięższym o ponad 20 kg rywalem, kiedy ten nie wyszedł do trzeciej rundy z powodu zmęczenia. Była to pierwsza walka Wójcika po porażce z Tomaszem Narkunem na Stadionie Narodowym w maju ubiegłego roku, gdzie stawką był mistrzowski pas w wadze półciężkiej. Porażka z „Żyrafą” przerwała passę zwycięstw Marcina, która trwała od października 2013 roku.

Askham (MMA 16-4) zadebiutował w KSW na gali w Łodzi, która odbyła się w marcu tego roku. Po kilku bardzo mocnych kopnięciach na tułów już w pierwszej rundzie pokonał jedną z głównych gwiazd organizacji – Michała Materlę. Wcześniej Scott toczył swoje boje m.in. w UFC oraz ACB. Zawodnik ma obecnie passę dwóch zwycięstw z rzędu.

Walką wieczoru KSW 45 będzie starcie Phila De Friesa z Karolem Bedorfem. Stawką tego pojedynku będzie mistrzowski pas w wadze ciężkiej.