Roberto Soldić, który w swoim ostatnim boju utracił mistrzowski pas na rzecz Dricusa Du Plessisa, w rewanżowym starciu chce pokazać, że poprzednia przegrana była jedynie wypadkiem przy pracy.

To nie był po prostu mój dzień. Mam teraz szansę udowodnić, że to był tylko wypadek przy pracy. On natomiast ma szansę udowodnić, że jest prawdziwą bestią i ponownie spróbować mnie znokautować. Jestem gotowy na wojnę. Powrócę w starej, lepszej wersji. Poprawię sprawę zbijania wagi i myślę, że kolejna walka będzie zwyczajnie łatwa. Wtedy zabrakło dyscypliny, choć byłem w treningu. Teraz sprawę traktuję naprawdę poważnie i szykuje się dobra walka.

Soldić przedstawił swoje spojrzenie na poprzednią walkę w rozmowie z serwisem PolsatSport.pl i przypomniał sprawę poprzedniego zbijania wagi.

Ostatnio straciłem duszę. W klatce nie byłem kompletnie sobą. Nie potrafiłem się skupić tylko na walce. W głowie miałem wiele innych spraw. Przed walką naprawdę sporo jadłem. Na 10 dni przed pojedynkiem oszukiwałem siebie, że mogę tyle jeść, ale po prostu będę musiał ciężko trenować, żeby spalić te kalorie. To była zła decyzja. Teraz jestem mądrzejszy o to doświadczenie. Nigdy wcześniej nie zostałem znokautowany nawet na treningu… Teraz już wiem, że to się może wydarzyć. To cenna lekcja. Jestem bardziej skupiony, bardziej zdyscyplinowany i idę po swoje.

Tym razem Roberto planuje pokazać się w walce z lepszej strony.

Powróci stary, dobry „Robocop”. Potrzebuję tylko zdrowia i udowodnię, że jestem lepszym zawodnikiem. Bez dwóch zdań.

Do drugiego pojedynku Dricusa Du Plessisa z Roborto Soldiciem dojdzie już 6 października podczas gali KSW 45 w Londynie.

Cała rozmowa dostępna jest tutaj.

15 KOMENTARZE

  1. Czy Roberto Soldic to ten zawodnik, ktory po wygraniu jednej walki w KSW, a nastepnie porazce przed czasem, stal sie w przeciwienstwie do Ariane Lipski gwiazda, sprzedajaca w Polsce dziesiatki tysiecy PPV ? Biznesowo to zdecydowanie lepsza inwestycja niz Brazylijka. On, gdy odpowiednio "zadba o zdrowie", raczej nie ucieknie do UFC.

  2. kogo kurwa… :facepalm:

    chyba Afrykanera – patrz wojny burskie… 20 pln za edukację!

    A ten jak nie załapał dowcipu. 50 funtów kłaków za bystrość:)

  3. No właśnie – można odzyskać duszę? Jak kojarzę, to to ciężkie rytuały były…

    Można, tylko trzeba pamiętać by nie krzyżować strumienia @billmurray potwierdzi.

  4. Ciężka decyzja, patrząc po social mediach, lepiej żeby wygrał Soldic, sportowo obstawiam Du Plessisa. Krótko mówiąc, po raz pierwszy włodarze są w dupie:arielcry:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.