All rights reserved. Contact: info@sebastianrudnicki.com

Federacja KSW wraca do Wrocławia z kartą wypełnioną po brzegi gorącymi nazwiskami. Na KSW 43 w Hali Stulecia do klatki wejdą jeden z największych talentów polskiego MMA Damian Janikowski (2-0, 2 KO) i król nokautów Michał Andryszak (20-6, 13 KO, 6 Sub). Ten drugi powalczy o wakujący pas KSW w kategorii ciężkiej. Do pierwszej obrony pasa 14 kwietnia stanie także sensacyjny mistrz wagi półśredniej Roberto Soldić (13-2, 11 KO, 1 Sub), a jego rywalem będzie Dricus du Plessis (11-1, 3 KO, 8 Sub).

Wrocławianin Damian Janikowski po dwóch występach na KSW w innych miastach, tym razem wejdzie do klatki przed własną publicznością. Zjawiskowy zawodnik wagi średniej w debiucie na KSW 39: Colosseum zdemolował i znokautował kolanem Julio Gallegosa. Na KSW 41 w grudniu zeszłego roku brązowy medalista w zapasach w stylu klasycznym z Londynu stanął naprzeciw Antoniego Chmielewskiego, najbardziej doświadczonego zawodnika w historii polskiego MMA, i w imponującym stylu odprawił go ciosami w drugiej odsłonie.

Michał Andryszak po przerwie od startów w KSW powrócił do najlepszej organizacji MMA w Europie podczas KSW 39: Colosseum, kiedy to zastąpił w ostatniej chwili Karola Bedorfa i już w pierwszej rundzie odklepał anakondą Michała Kitę. Znany z zamiłowania do błyskawicznego kończenia pojedynków i wyjątkowo mocnego ciosu, „Longer” na KSW 41 dołożył do rekordu 19. zwycięstwo w pierwszej odsłonie. Już w 26. sekundzie 25-latek trenujący w Poznaniu posłał na deski byłego mistrza królewskiej kategorii wagowej, Fernado Rodriguesa Jr.

Roberto Soldić wszedł do KSW z olbrzymim hukiem. Młody Chorwat zastąpił na KSW 41 w grudniu kontuzjowanego Dricussa du Plessisa i skrzyżował rękawice z mistrzem, Borysem Mańkowskim. „Robocop” ruszył do ataku od początku i po fenomenalnym występie zdetronizował panującego czempiona po trzeciej rundzie pojedynku. Nazywany „Nowym Mirko Cro Copem” 23-latek w pierwszej obronie tytułu mistrza wagi półśredniej podejmie tego zawodnika, w którego miejsce wskoczył ostatnio. Nie mniej obiecujący 24-latek z RPA, Dricus du Plessis to mistrz dwóch kategorii wagowych cenionej afrykańskiej organizacji EFC. „Stillknocks” wszystkie walki w karierze wygrał przed czasem i aż ośmiokrotnie poddawał rywali. Będzie to genialny test dla cenionego stójkowicza, jakim jest Soldić.

źródło: informacja prasowa

30 KOMENTARZE

 1. Co za chujowa gala się szykuje…..ani popa ani pudzilli ani Małysza. Jak oni chcą przyciągnąć kiełbasę???

  Sarkazm OFF

 2. Jakie to jest smutne ze oglaszaja ze zawalczy pan x a nie zestawienie ze pan x z panem y. Szczegolnie jesli chodzi o walki mistrzowskie. Pan x zawalczy o pas z kims tam i najlepiej zeby wygral zeby go promowac jako ,,mistrza,, zeby sprzedac bilety. Samo to pokazuje ze w ksw o sport chodzi czasami a glownie chodzi sie na kogos czyli idziemy na pana x albo tradycyjnie ,, ogladamy Pudziana,,.

 3. Wygrana z ogorem i walka o zycie z dziadkiem przed emerytura, ktory "najwiekszego polskiego talenta" prawie poskladal, ale opadl z sil…

  Szanujmy sie. Chyba, ze to talent na miare Tymoteusza Swiatka…

 4. Jakie to jest smutne ze oglaszaja ze zawalczy pan x a nie zestawienie ze pan x z panem y. Szczegolnie jesli chodzi o walki mistrzowskie. Pan x zawalczy o pas z kims tam i najlepiej zeby wygral zeby go promowac jako ,,mistrza,, zeby sprzedac bilety. Samo to pokazuje ze w ksw o sport chodzi czasami a glownie chodzi sie na kogos czyli idziemy na pana x albo tradycyjnie ,, ogladamy Pudziana,,.

  Samuraj przecież w którymś z wywiadów MK albo ML powiedzieli że jak chodzi o Szpilkę tu mają na niego pomysł na 3 lata do przodu. Za to dla swoich mistrzów nawet nie znają przeciwników na najbliższą galę bo przecież nie mają rankingów, nie mają drabinek, nie mają żadnej hierarchii zawodników. Przecież w 90% w walce o pas walczy zawodnik debiutant.

 5. "Przecież w 90% w walce o pas walczy zawodnik debiutant. "

  I tak jest od lat… bo nie kupujecie PPV, chciwe skurczysyny 😛 Nie mogą się rozwijać!

 6. Czepiacie się tylko dlatego, że to info o KSW. Nie wiem co złego można znaleźć w tej informacji – wygląda na to, że będzie te 5 gal, wystąpią widowiskowi Janikowski i Andryszak, świetne zestawienie Soldić vs Du Plesis. Nic tylko przyklasnąć! Oby tak dalej.

 7. Damian Janikowski gładko wygrał 2 pierwsze walki…ja tam uważam że będzie coś z niego tylko zastanawiam się czy pójdzie za jakiś czas do UFC  czy tez pojedzie klasykiem " Rodzina na utrzymaniu, a UFC niedobre  płaci za mało i właściwie nie jest najlepsza organizacja na świecie".

 8. Co za chujowa gala się szykuje…..ani popa ani pudzilli ani Małysza. Jak oni chcą przyciągnąć kiełbasę???

  Sarkazm OFF

  Popka ujawnią na sam koniec, będzie asem z rękawa, czarnym koniem tej gali.

 9. Soldic – Dricus

  Andryszak – nowy nabytek De Fries

  Wrzosek – Erbst

  Janikowski – (ktos nowy)

  Michalski – Poul Lowrence

  Szymanki – Kornik

  Racic lub Parnasse – Anzor

  Mackowiak – Fernando (ostatnia szansa)

  Szadzinski – Chlewicki

  lub Zawada – Maguire

  kto by cos zmienil ??

 10. Soldic – Dricus

  Andryszak – nowy nabytek De Fries

  Wrzosek – Erbst

  Janikowski – (ktos nowy)

  Michalski – Poul Lowrence

  Szymanki – Kornik

  Racic lub Parnasse – Anzor

  Mackowiak – Fernando (ostatnia szansa)

  Szadzinski – Chlewicki

  lub Zawada – Maguire

  kto by cos zmienil ??

  Irokez – Parke raczej wpadnie, Zawada – Michalski, Szadziński – Redmond. Do tego na otwarcie rzuciłbym Kazieczkę z Maćkiem Kalicińskim. Dobry wariat z Jeleniej Góry, a to rzut beretem właściwie od Wrocka.

 11. :mamedwhat:

  Serio?

  Serio, sam traktowałem go jako ciekawostkę ale gość mi coraz bardziej imponuje. Żelazna wola zapasiora wychodzi i dynamika bliska Romero.

 12. Serio, sam traktowałem go jako ciekawostkę ale gość mi coraz bardziej imponuje. Żelazna wola zapasiora wychodzi i dynamika bliska Romero.

  Juras na pytanie co sadzi o "najwiekszym polskim talencie" odpowiedzial, ze mega silny w klinczu i za kilka walk moze stanowic o sile wagi sredniej w Polsce. Dla mnie to bardzo ogolne i bezpieczne podsumowanie umiejetnosci "najwiekszego polskiego talentu".

 13. Dobrze, że 5 gal to może Damiano stoczy 3 walki w ciągu roku. Przy rekordzie 5-0 mógłby próbować już do UFC startować zwłaszcza jakby się jakaś gala u nas szykowała.

 14. Juras na pytanie co sadzi o "najwiekszym polskim talencie" odpowiedzial, ze mega silny w klinczu i za kilka walk moze stanowic o sile wagi sredniej w Polsce. Dla mnie to bardzo ogolne i bezpieczne podsumowanie umiejetnosci "najwiekszego polskiego talentu".

  Juras nie jest dla mnie wyrocznią.

  :gabi_much_love:

 15. Juras nie jest dla mnie wyrocznią.

  :gabi_much_love:

  Co tam moze wiedziec typ, ktory sparuje z nim na co dzien…

 16. Co tam moze wiedziec typ, ktory sparuje z nim na co dzien…

  Czasem można stać obok i nie widzieć… 😉

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.