Do walki debiutujących w zawodowym MMA Karoliny Owczarz z Pauliną Raszewską dojdzie na marcowej gali KSW 42 w Łodzi. Walka odbędzie się w limicie 57 kg. Jako pierwszy o planach na taką walkę napisał portal mmanews.pl, nam udało się potwierdzić to starcie w obozie jednej z zawodniczek.

Karolina Owczarz to była pięściarka i dziennikarka sportowa Polsatu Sport od kilku miesięcy trenująca w czołowym polskim klubie Shark Top Team. Jej osiągnięcia w boksie to mistrzostwo juniorek w kategorii 57 kg. W 2011 roku, jako świeżo upieczona mistrzyni Polski, została zaproszona do Meksyku, gdzie wzięła udział w programie „Reto de campeonas”, promującym talenty pięściarskie z całego świata. Po powrocie do kraju stoczyła cztery zawodowe pojedynki, wszystkie wygrała. W 2013 roku, mając zaledwie 20 lat, zawiesiła karierę sportową, na rzecz kariery dziennikarskiej w Polsacie Sport.

Paulina Raszewska to dziennikarka portalu mymma.pl oraz trenerka kick-boxingu i Muay Thai w Warszawskiej Copacabanie. Jak sama o sobie mówiła w jednym z wywiadów, posiada wieloletnie doświadczenie jako zawodniczka w formułach: sanda (wielokrotna mistrzyni Polski), K1, Muay Thai (vicemistrzyni Polski) na arenie amatorskiej jak i zawodowej w kraju oraz poza granicami Polski. Co ciekawe, Paulina Raszewska miała walczyć w pierwszym w historii polskiego MMA żeńskim turnieju, który organizowało KSW w 2012 roku ale zastąpiła ją wtedy Karolina Kowalkiewicz.

Gala KSW 42 odbędzie się 3 marca w Łodzi w hali Atlas Arena.

Poniżej nasz ostatni wywiad z Karoliną Owczarz

oraz trochę starszy materiał naszego redaktora Filipa Lewandowskiego z Pauliną Raszewską

3 KOMENTARZE

  1. A niech mnie…. może niech one się lepiej nie klepią bo za ładne są na to :p A tak z innej beczki to Karolina nieźle spożytkowała szansę od losu kiedy weszła za Raszewską do turnieju kobiet w KSW w 2012 😉

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.