182361_574436405945189_462750753_n

Przed chwilą właściciele organizacji KSW podjęli decyzję o przyznaniu bonusów za galę KSW 25, która w minioną sobotę odbyła się we wrocławskiej Hali Stulecia. Bonusy, jak zawsze, zostały przyznane w trzech kategoriach: walka wieczoru, poddanie wieczoru i nokaut wieczoru.

1465372_574436385945191_689030915_n
(KSW – fot. Piotr Pędziszewski)

Maciej Kawulski i Martin Lewandowski zadecydowali, że najlepszą walką gali KSW 25 był pojedynek o pas wagi półśredniej pomiędzy Aslambekiem Saidovem i Danielem Acacio. Oznacza to, że obaj zawodnicy otrzymają dodatkowe bonusy pienieżne na swoje konta.

1455903_574436529278510_1286915553_n

Za najlepsze poddanie na gali KSW 25 szefowi KSW uznali duszenie gilotynowe w wykonaniu zawodnika Berserkers Team Szczecin – Rafała Moksa. Oznacz to, że „Kulti” również otrzyma dodatkowy bonus pieniężny za galę.

988825_574894049232758_184586862_n

Natomiast nokaut w wykonaniu Amerykanina Virgila Zwickera zasłużył na miano najlepszego na gali KSW 25 i to do zawodnika Team Quest powędruje bonus.

71 KOMENTARZE

 1. Aslambek z bonusem za walkę wieczoru, no leżę ;). Szkoda, że nie dali chłopakom z undercardu, dużo bardziej się im należało.

  Edit: No tak, zapomniałem jeszcze o poddaniu Błachuty. KSW Logic

 2. Ehh , według mnie Błachuta powinien dostać bonus za poddanie, pierwszy raz chyba się zdarzyło takie coś (kimura z trójkąta)  na KSW.

 3. Walka Wieczoru – Błachuta vs Radomski, w tej samej walce powinienzostać rozdany bonus za poddanie. 

   

 4. trójkat + kimura błachury był o niebo lepszy o tego poddania moksa tak samo z mamendem.

  L&K musza sie jeszcze duzo nauczyc co do przyznawania bonusu ! i jesli to jest nadal 1 tys to smiech na sali..

 5. Moks spisał się równie dobrze jeśli chodzi o poddanie ale Błachuta nie powinien być pominięty mam na myśli o daniu czegoś chociaż pod stołem,coś dorzucić za walke bo parterowo ten chłopak daje rade.Ogólnie jestem za tym ,żeby KSW po walce publikowało ankiete i to fani powinni wybierać.

 6. Maciej Kawulski i Martin Lewandowski zadecydowali, że najlepszą walką gali KSW 25 był pojedynek o pas wagi półśredniej pomiędzy Aslambekiem Saidovem i Danielem Acacio

 7. Bonusy beznadziejnie rozdane. A bonus za walkę wieczoru dla Aslambka i Acacio to delikatnie móiąc nieporozumenie. Moim zdaniem poddanie wieczoru Błachuta, walka wieczoru Strus vs. Horwich i nokaut wieczoru Zwicker.

 8. Moim skromnym zdaniem bonus należał się Błachucie za tę kimure z trójkąta. Pozostał rozdane rozsądnie:)

 9. poddanie dla Błachuty, walka wieczoru Strus Horwich/Błachuta Radomski, nokaut mógłby też dla Abu chociaż w tym wypadku kontrowersji nie widze.

 10. Haha, poddanie Błachuty moim zdaniem kwalifikuję się na kandydata do Heraklesa 😉 a tu brak bonusa. Smile

 11. Ogólnie jestem za tym ,żeby KSW po walce publikowało ankiete i to fani powinni wybierać.

  Jak dla mnie pomysł bez sensu, bo wtedy Mamed by zgarnął wszystkie bonusy (if u know what i mean) Laughing

   

   

   

   

   

   

 12. Jak dla mnie pomysł bez sensu, bo wtedy Mamed by zgarnął wszystkie bonusy (if u know what i mean) Laughing

  zgadzam się, ze to bzdura. Jeśli bonusy byłyby na zasadzie plebiscytu wsrod kibicow to Materla moglby nawet dostac bonus za KO ktory otrzymal od Jaya 😉

 13. Walka wieczoru dla Aslambka i Acacio to śmiech na sali.. już prędzej to wyróżnienie dałbym Kowalewiczowi z Dubiłowiczem, ale na to miano zasłużył Strus z Horwiczem.

  Co do nokautu wieczoru to jak najbardziej sie zgodze, bo przyznany zasłużenie.

  Poddanie hmm dla mnie Moks zasłużył na to wyróżnienie, bo zrobił to najbardziej efektywnie, chociaż Błachuta tez zasłużył na tą nagrodę, więc poddanie powinno zostać przyznane podwójnie!

 14. Uważam, że poddanie Błachuty to absolutny standard jeśli chodzi o walkę z pleców. Jeśli chodzi o bonus, to rozważyłbym danie mu go ze względu na mniejsze możliwości w Kwidzynie, żeby mógł rozwijać swoje umiejętności.

  Z punktu widzenia czysto sportowego, odważne wkręcenie się z obalenia po skrętówkę, mądre zrezygnowanie z bliskiej techniki i wpuszczenie uciekającego do góry przeciwnika prosto w zdecydowaną gilotynę to coś wyjątkowego, czego w MMA w ogóle sobie nie przypominam. Moim zdaniem bonus uzasadniony.

  Walka Asłana mocno niedoceniana, mi się podobała, choć większe emocje na hali były przy Strus-Horwich i tam bym przyznał bonus. 

  Nokaut pełna zgoda.

   

 15. Walka wieczoru: Acacio vs. Saidov? Bez jaj. Wg mnie już prędzej Strus z Horwichem.

  Nokaut wieczoru: Jak najbardziej zgadzam się, ale gdyby dali Azaitarowi, to nie miałbym nic przeciwko.

  Poddanie wieczoru: Moks wiadomo klasa, ale bardziej chyba zasługiwał Błachuta.

 16. Komentarz dwójki J&J w walce Radoski – Błachuta :

  … poddanie roku? – jak najbardziej!!!

  Ale jak widać każdy co innego widzi……

 17. Pytanie do kibicow Mameda !

  Jak wiekszoc z was zauwazyla, na gali bylo chyba 5 kibicow Marokanskich, ktorzy dopingowali swojego zawodnika. Gdy wygral slychac bylo w tle okrzyki: Allach, Allach… !!!!!!!!!! Jak myslicie, czy gdyby 5 Polakow pojechalo do Maroka, Libii czy Syrii, weszli na Hale pelna Arabow i zaczli krzyczec Jeeezus Chrystusss, Jeeezus Chrystusss !!!!! co by im sie stalo ???

 18. Nokaut był jasny, mimo domagania się Abu ;]

  Walka wieczoru, czułem, że tak będzie…Wydawała się dość wyrównana i mistrz nie zyskał przewagi, a że walka o pas to ranga wyższa w hierarchii…

  Moks z podobnych względów. Jest specjalistą, ale ciekawsza i jakoś bardziej mnie zaskakująca była akcja Błachuty. Szybko złapał w trójkąt, dodał kimurę. No, ale pewnie poddać Radomskiego to nie to co Brazylijczyka, więc poszło dla Rafała…Choć Mamerd też zrobił to świetnie.

 19. Saidov i Acacio za samo nie zrobienie wagi, powini być zdyskwalifikowani jeśli chodzi o bonusy. Choć fakt, walka była super.

 20. Uważam że bonus Kulturyście należy się głównie za to jak szybko i płynnie przeszedł z jednej techniki do drugiej i klasa przeciwnika była znacznie większa.

  Co do walki wieczoru, to raczej ZONK. Nie podoba mi się jak walczy Saidov, ale trzeba mu oddać to że rzemieślniczą pracą idzie po zwycięstwo.

  Strus z Horwichem to była kiepska walka, Matt w innym świecie, Strus łapiący za liny. Obaj bez przekonania.
  Nie nie! Nie wracajmy już do tego starcia bo mnie trzęsie jak myślę o ringu 😛

 21. Zwicker i Moks za KO i poddanie to dobre decyzje ale walka wieczoru dla Aslana? nie,  jedna z bardziej nudnych walk na gali. Błachuta vs Radomski to była walka wieczoru.

 22. Nie zgodziłbym się tu tylko z bonusem za poddanie. Niczego nie odmawiam Rafałowi, baa, nawet go lubię i myślę, że dodatkowa kasa mu się przyda, aczkolwiek bonus mimo wszystko powinien powędrować do Rafała Błachuty. Kimura z trójkąta nogami nie zdarza się często, tym bardziej nie na KSW.

 23. Widać, że kompletnie nie mieli w czym wybrać. Walka wieczoru Asłan, a to były potworne nudy. Dla mnie wlaśnie Asłan to mistrz unikania walki
  Szukasz gal UFC z polskim komentarzem do pobrania na dysk
  http://www.exsite.pl/sport

 24. Proponuję by bonusy przyznawali kibice przez głosowanie.Nie będzie kontrowersji,a i my będziemy bardzie zaangażowani.Nie lekceważcie kibiców,bo jak kibice was zlekceważą to po KSW zostanie tylko wspomnienie.

 25. a od kiety to osoby trzecie decydują jakiemiu pracownikowi dany pracodawca da premie z własnej kieszeni?

  dali to dali, na chuj drążyć temat? nie było bonusów – źle, są – źle. ja bym dał innym zawodnikom te bonusy, ale co, problem jakiś, że to tym chłopakom wpadło trochę więcej grosza? bez przesady

 26. Wracałem do domu, więc walk z undercardu nie widziałem. Z tego co widziałem:
  – O tytuł walki wieczoru – o dziwo wahałabym się między walkami Asłana i Kamila. Kamila walka była bardzo dynamiczna, ale bardzo jednostronna i chaotyczna. Chaos również był w walce Piotrka. Więc z głównej karty została walka Asłana z Danielem i była naprawdę ok, nie tak widowiskowa, ale kawał niezłego MMA. Jeśli mówicie, że na UC również była ciekawa walka, więc może warto by dać kasę młodym. Bo z głównej karty bonus dałbym właśnie w tej walce.
  – KO wieczoru – Nie mam jakichkolwiek zastrzeżeń.
  – Sub – Na głównym widziałem 2 fajne – Mamed ok, piękny był ten spokój w jaki poprawiał dopięcie. Do tego po tym jak dopuścił do sprowadzenia, początkowo pilnował rąk, aby później gdy przeciwnik uwolni jedną rękę przeniósł nogę na szyję. Jednak jeśli to była klasa to jak nazwać to cudowne przejście między dwiema technikami Moksia. Niesamowicie się zebrał. Więc jeśli ten sub z UC byl jeszcze ciekawszy to nie wiem jak to nazwać.

 27. jak mozna dac bonus za najnudniejsza walke wieczoru? takie rzeczy tylko w ksw.

 28. Mam wrażenie że niektórzy się przypierdalają do ksw dla zasady. Tak naprawdę walka wieczoru dyskusyjna a reszta zasłużona. Każdy może mieć swoje zdanie na temat bonusów ale ocenianie marki przez pryzmat bonusów jest niedorzeczne.

 29. walka wieczoru to albo starcie Aslambka, albo pierwszy pojedynek undercardu, nokaut oczywisty, a poddanie bardziej podobało mi się w wykonaniu Błachuty, ale to moje subiektywne odczucie i wybór Moksa to żadna kontrowersja, bez spin

 30. Trochę się czepiacie Aslambka, on walczy mądrze, efektywnie i bez zbytniego ryzyka. Tak robią mistrzowie. Fajerwerki mogłyby się pojawić gdyby walki o pas były 5-o rundowe. Na zmęczeniu łatwiej byłoby o efektowne zakończenia. A tak gość rozkłada siły i punktuje.

 31. Z punktu widzenia czysto sportowego, odważne wkręcenie się z obalenia po skrętówkę, mądre zrezygnowanie z bliskiej techniki i wpuszczenie uciekającego do góry przeciwnika prosto w zdecydowaną gilotynę to coś wyjątkowego, czego w MMA w ogóle sobie nie przypominam. Moim zdaniem bonus uzasadniony.

  Cos malo tego MMA ogladasz….

 32. Błachuta zrobił kimurę przy trójkącie nogami, a bonus dostał Moks za zwykłą gilotynę. Logika?

 33. odniosę sie tylko do poddania wieczoru, moim zdaniem nie powinno się patrzeć tylko na to jaka technika skończyła walke lecz na całą akcję której konsekwencją była ta technika – zasłuzenie moks

 34. Walka Horwicha ze Strusem była nudniejsza i mniej efektowna niż śmierć Hanki w kartonach…

 35. NIE WIERZE bonus aslambkowi za walke!?? podczas tej walki przymuliło mnie (przysnąłem) i obudziłem się jak był gong na przerwe, przerwa byłą bardizej ciekawsza niż nudna walka aslambka, który zawsze boksuje bezpiecznie i dązy do obalenia, a jak obali to dobranoc. Jako walka wieczoru dał bym pojedynek Błachuta vs Radomski, efektownie Radomski trafiał, a Błachuta ciekawie pracował z dołu, mimo że któtka walka i nie znałem zawodników wcześniej, to potrafili pobudzić.

  Poddanie byloi trudnym wyborem bo wszystkie były ciekawe, szczerze mówiąc Błachuta powinien według mnie dostać to poddanie (przegrywał pojedynek, poddanie było efektowne, technika rzako spotykana)

  Co do nokautu, były dwa, oby dwa ładne, nie mam zastrzeżeń.

  Ale to nagrodzenie Aslambka to najgorsza decyzja ksw w hisotrii moim zdaniem, nic sie tam nie działo, żadnego mocniejszego trafienia, żadnego efektownego obalenia, żadnej techniki kończącej, bezpieczna stójka i nudne taktyczne punktowanie z góry. Nie żebym miał jakieś wąty do Aslambka bo to mega zawodnik, ale jako koneser tego sportu opiniuje że jego styl walki jest mega nudny dla oka, powinni mu znależć agresywnego przeciwnika, właśnie typu Paul Daley

 36. Ech KSW… Jak dla mnie walka wieczoru to Strus vs Horwich, a poddanie wieczoru zdecydowanie należało się Błachucie, i tyle w temacie.
  A Zwicker dostał bonus bo chyba innego nokautu nie znalazłem 🙂
  Ogólnie gala bardzo mi się podobała, duży plus dla zawodników i właścicieli 🙂

 37. O ile pozostałe bonusy można jakoś uzasadnić, to bonus za najlepszą walkę już na pewno nie. Porażka jeżeli chodzi o tą decyzję, bo ani aslambek, ani daniel nie zasłużyli tym co zaprezentowali na taki bonus.

 38. Najlepsze poddanie wieczoru należalo sie Błachucie.Niezły comeback swoją drogą.

 39. Walka Aslana bardzo dobra, więc bonus uzasadniony. Bez wątpienia stała na najwyższym poziomie. Przecież pojedynek Strusa z Horwichem wyglądał przy starciu Saidova z Acacio niczym starcie amatorów. Horwich właściwie bez żadnych umiejętności kick bokserskich, a Strus niczym laik zapaśniczy łapiący się za liny. Nagrodziłbym poddanie Błachuty, ale nie mam nic przeciwko bonusowi dla Moksa. Zachował się niczym profesor.
  http://www.zlokcia.blogspot.com

 40. Tez dałbym poddanie Błachucie.

  Co do walki i KO przyznałbym dokładnie tak samo.

 41. Nagrodziłbym bonusami Moksa i Błachutę (za poddania) oraz Zwickera i Azaitara (za nokauty). W moim odczuciu żaden z pojedynków nie zasłużył na bonus.

 42. Chyba nie wszyscy wiedzą, że walka wieczoru nie musi być zakończona decyzją… ; )

 43. Ewidentnie Strus i Horwich powinni dostać bonus. Otwarcie w Polsacie, emocjonująca walka wielopłaszczyznowa, do tego wyrównana, wynik mógł pójść w każdą stronę. Byłem na trybunach i na prawdę panowie obudzili publikę. Nie roxumiem decyzji KSW. Szkoda zawodników, bo dali dobre show…

 44. Ewidentnie Strus i Horwich powinni dostać bonus.

  Jak fajnie ze ludzie sie roznia, takze w ocenach walk. Dla mnie Strus z Matem dali bardzo przecietna walke, z pewnoscia ich bym bonisem nie nagrodzil, generalnie mam trudnosci z wytypowaniem walki wieczoru (nie widzialem walk z karty wstepnej) zadna z glownej karty mnie nie powalila na kolana.

 45. Bonusy rozdane fatalnie. Główna karta mega nudna. Na walce Saidova zasypialem,a bonus dostał chyba tylko dlatego,ze była to walka w obronie pasa. Mega mega nuda…Mamed-przewidywalne, jednocześnie równie nudno.Faktycznie bonus dla Blachuty byłby sensowny. Moks bardzo widowiskowo zakończył swoją walkę i w pełni popieram bonus. Strus vs Mat walka wieczoru? Bzdura. Strus nic nie pokazał, jakby Mat bił w parterze, a nie tylko szukał pozycji kończącej, bo by było po walce. Poza tym dziwie sie organizatorom, ze biorą Mata do walk, skoro ewidentnie widać po nim chorobę.

 46. Zgadzam się że bonus to powinien dostać Błachuta.

  Co do bonusu walki wieczoru to jasne, jako najnudniejszą walkę wieczoru bonus dla Aslambeka. Może niedługo będzie na Main Event. Co mnie to obchodzi ja przy tym spałem.

 47. Saidov pewnie dostał bonus, bo walka w pełnym dystansie. Gdyby nie trzymanie się lin i w ogóle kontrowersje w walce Strus- Horwich to można by mieć pretensje że nie oni dostali bonus. Natomiast KO jak najbardziej, poddanie Moksa również klasa, choć gdyby wybrano Błachutę to też bym się ucieszył.

 48. "Nagrodziłbym bonusami Moksa i Błachutę (za poddania) oraz Zwickera i Azaitara (za nokauty). W moim odczuciu żaden z pojedynków nie zasłużył na bonus."

  Zgadzam sie w 100%

 49. Walka Saidova byla innej rangi. Dodatkowo ja np. wcale nie bylem taki pewien wygranej Aslambka. Acacio dal tylka w 3 rundzie troche- imo zbijanie tych dodatkowych gramów dalo znac o sobie.

 50. Najgorsza walka, ktora krytykowal za pasywnosc kazdy moj znajomy zostala walką wieczoru…. KSW LOGIC (TM).

   

  "Poza tym dziwie sie organizatorom, ze biorą Mata do walk, skoro ewidentnie widać po nim chorobę." Jaka chorobe?

 51. Ma ktoś wideo albo gifa z poddania Błachuty? Niestety undercard przegapiłem…

 52. Dzięki Voranek.

  Dla mnie ta kimura z trójkąta była zajebista, nie umniejszając nic gilotynce Moksa, ale tą technikę się jednak dużo częściej spotyka

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.