Materiały prasowe organizatora:

Był pierwszym przeciwnikiem „Pudziana” na początku jego drogi w MMA. Walczył z nim i o konfrontacji z pięciokrotnym mistrzem siłaczy może powiedzieć sporo. Dlatego postanowiłem z nim porozmawiać. Zapraszam do przeczytania wywiadu z Marcinem Najmanem, który opowiada o ringowych zaletach Pudzianowskiego, o pojedynku Materla kontra Zikic i… o Przemysławie Salecie. Cała rozmowa poniżej. Cześć Marcin. Co u ciebie słychać?

– Dziękuje, wszystko w porządku.

Trenujesz coś, czy sportowa emerytura?

– Luźno trenuję. W sierpniu będę boksował. Jest szansa na wielka walkę, ale o tym będę mówić, jak już podpiszę kontrakt.

W sobotę szesnasta gala KSW. Będziesz oglądać na żywo czy przed telewizorem?

– Oczywiście wybieram się zobaczyć KSW16 na żywo.

Chciałbym poruszyć pewien temat, prowokowania się przed walką. Ty ubliżałeś Pudzianowskiemu przed waszym pojedynkiem, ubliża teraz James Thompson mówiąc, że „Pudzian” jest okropny i tak dalej. Powiedz, po co to wszystko? Czy patrząc wstecz uważasz, że nie było to potrzebne?

– Nigdy nie ubliżałem Pudzianowskiemu. Coś pokręciłeś. Były pewne spięcia,ale to raczej było z przymrużeniem oka.

Pokręciłem? Przecież to nie ja stwierdziłem, że pokaże „Pudzianowi” czym różni się wytrenowanie organizmu od wyhodowania.

– Pewne rzeczy mówi się dla podgrzania atmosfery. Ja osobiście nie uważam tego za ubliżanie.

Ale prawda jest taka, że to ty byłeś ten „zły”, a Pudzianowski ten „dobry”. Dobro ze złem wygrało. Myślisz, że na KSW16 będzie podobnie i spokojny, opanowany „Pudzian” zwycięży? – Nie wczuwaj się tak w to wszystko Artur. Ja nie jestem zło (śmiech). Pudzian wygrał, bo mnie zaskoczył i szczerze mu tego gratuluję. Myślę, że teraz znowu wygra Mariusz. Według mnie jest faworytem, choć to tylko walka i wszystko się może wydarzyć. Kto będzie oglądał KSW16 ten się przekona.

A co możesz powiedzieć o postępach jakie poczynił Pudzianowski od swojego debiutu w MMA?

– Jest już zupełnie innym zawodnikiem. Bardzo się rozwinął.

Jak oceniasz jego szansę zaistnienia w MMA? Wierzysz, że zajdzie wysoko, czy raczej w to wątpisz?

– Zaistnienia? Człowieku to MMA korzysta na tym, że on walczy w tej formule. Pudzianowski istnieje jak mało który(śmiech). Zajdzie tak wysoko, jak będzie chciał. Ma warunki i dwa ogromne argumenty: siłę i dynamikę. Wiem coś o tym (śmiech).

Oprócz walki Pudzianowski kontra Thompson zobaczymy jeszcze sześć innych pojedynków. Na który z nich będziesz czekać, który ciebie interesuje?

– Bardzo ciekawie zapowiada się walka Materli i Zikica. Zwycięzca będzie walczył z Kułakiem o pas. Chociaż wydaje mi się, że gdyby nie kontuzja Kułaka to Materla już byłby mistrzem.

Czego oprócz dobrych walk spodziewasz się po gali KSW16?

– Spodziewam się, że jak zawsze KSW będzie wielkim wydarzeniem sportowym.

Dużo osób twierdzi, że z gali na galę Federacja KSW robi coraz to lepsze show. Myślisz podobnie?

– Zdecydowanie. Progres jest już od dawna widoczny, a konkurencja rwie włosy z głów (śmiech).

Chciałbyś jeszcze wziąć udział w tym przedsięwzięciu? Może jest coś, o czym jeszcze nie wiem i nie wiedzą fani MMA?

– Na pewno występy na gali KSW to prestiżowa sprawa. Wszystko na to wskazuje, że będę miał okazję znów na KSW powalczyć. W sumie szkoda, że Saleta obsrał się przed rewanżem, bo jego najchętniej bym raz jeszcze „złomotał”.

Marcin Dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia.

– Dziękuję i pozdrawiam wszystkich fanów MMA.

Rozmawiał Artur Przybysz

10 KOMENTARZE

  1. Najman jeszcze wróci. Wciąż jest w stanie przyciągnąć sporo ludzi, którzy chętnie przyjdą zobaczyć jak obrywa. K&L bedą chcieli na nim zarobić i  pewnie go jeszcze do jakiejś rozpiski wstawią.

  2. Ja nigy nie będę miał dość widoku pokonanego Najmana xD Jego wyraz twarzy zawsze jest bezcenny!

  3. Najman do szklanej szczęki w roli specjalnego gościa, ale naprawdę specjalnego.

  4. Wielka szkoda ze ktos jeszcze chce przeprowadzac wywiady z tym czlowiekiem i pytac sie o jego zdanie na jakikolwiek temat,ehh jak przypomne sobie czasy kiedy nie wiedzialem kto to jest Najman.Piekne czasy.

  5. Super wywiad  z Najmanem, teraz czekam na wywiad z ekspertem  Kulejem

  6. Ach  puryści mma, dajcie już spokój. Marcin Najman jest częścią tego środowiska, a że dodakowo barwnie gawędzi i zawsze coś chlapnie, tym bardziej chętnie go pytają dziennikarze. A najlepsze, że co by nie mówic, to jego wypowiedzi są najczęściej dyskutowane w mediach. (W kategorii polskie mma)

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.