Podczas gali KSW 95 do klatki powróci Krzysztof Głowacki. Były pięściarz szlifuje swoje umiejętności MMA, aby móc spokojnie rywalizować w każdej płaszczyźnie walki.

7 czerwca podczas gali KSW 95 Krzysztof Głowacki, były czempion organizacji WBO, zmierzy się z wielokrotnym mistrzem Polski w kickboxingu, Dawidem Kasperskim. W programie MMA Studio Głowacki został zapytany o to zestawienia i powiedział:

Bardzo fajny rywal, stójkowy, więc będziemy gotowi.

Dodał też jednak, że szykuje się na walkę w różnych płaszczyznach, a nie tylko w stójce.

Na wszystko muszę być gotowy. Walczymy w MMA, muszę być gotowy na parter, wejście w nogi, pracę przy siatce i oczywiście w stójce na nogi.

Głowacki przyznał też, że początkowo trening parterowe nie za bardzo mu się podobały, ale teraz podchodzi do nich już inaczej.

Lubię parter. Coraz więcej rzeczy poznaję i zaczyna mi się to podobać.

Piotr Strus, trener Głowackiego dodał:

Myślę, że najbardziej będziemy się obawiali nóg w tej rywalizacji. (…) Gdzie tam różnymi dziwnymi kopnięciami, czy to obrotowymi, czy innymi, można zaskoczyć Krzyśka. Cały czas jednak tę płaszczyznę mocno szlifujemy, żeby Krzysiek był gotowy. A oprócz tego rozwijamy się w MMA, bo bijemy się na zasadach MMA i widzieliśmy, co Dawid zaprezentował w pierwszej walce na KSW.

Krzysztof Głowacki w świetnym stylu zadebiutował w klatce KSW. Podczas gali XTB KSW Colosseum w efektowny sposób znokautował Patryka Tołkaczewskiego. Skończenie to zostało wyróżnione bonusem i nagrodzone prestiżową statuetką Heraklesa za najlepszy nokaut roku 2023. Głowacki ma za sobą bogatą i pełną sukcesów karierę w pięściarskim świecie. W zawodowym boksie stoczył blisko 40 pojedynków, z których ponad 30 wygrał, a w 20 posyłał rywali na deski. W roku 2015 pokonał legendarnego Marco Hucka i zdobył pas mistrzowski WBO w wadze junior ciężkiej. Wcześniej wywalczył też regionalny pas WBO Inter-Continental oraz tytuł międzynarodowego mistrza Polski. W amatorskim pięściarstwie popularny „Główka” stoczył ponad setkę pojedynków. Był młodzieżowym mistrzem Polski, a także wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski seniorów.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

...wczytuję komentarze...

Avatar of Mmayhem
Mmayhem

UFC
Middleweight

10,916 komentarzy 43,680 polubień