Seth Petruzelli

(Fot. Dave Mandel/Sherdog.com)

Wszyscy chyba znamy tą historię – EliteXC zakontraktował Kimbo Slice’a (MMA 4-2) celem wykorzystania jego internetowej sławy do promocji swego produktu. Uliczny zawadiaka wygrał trzy walki z rzędu, a jego przeciwnikami byli kolejno: Bo Cantrell (MMA 10-10), legendarny zawodnik z początków działalności UFC, Tank Abbott (MMA 10-15) oraz James Thompson (MMA 20-14, 1 NC). Następnym przeciwnikiem Slice’a miał być Ken Shamrock (MMA 28-15-2), ale z powodu rozcięcia nad okiem, jakiego nabawił się w dniu gali przy porannym treningu, nie został on dopuszczony do walki. Jego miejsce zajął Seth Petruzelli (MMA 14-8), który znokautował Slicea w 14 sekundzie walki wieczoru gali EliteXC: Heat. Siedem lat po tamtym pojedynku pojawiła się perspektywa rewanżu. W trakcie audycji Submission Radio będący na sportowej emeryturze Petruzelli powiedział:

Na 100% dojdzie do tej walki. Pisałem o tym na twisterze, wspominając przy tym o samym Bellatorze i mam nadzieje, że ktoś to dostrzegł, a co więcej – kilka dni temu wysłałem maila do jednego z włodarzy Bellatora w którym napisałem: „To nie jest żart. Jeżeli zależy wam na tej walce, to jestem gotowy. Dajcie mi znać, a będę u was w sekundę.”.

Dla ponownego przeżycia chwil związanych z wspomnianą walką Seth jest gotów ponownie wejść do klatki:

To jest to, czym się zajmuje. Uwielbiam prowadzić wymianę ciosów i nokautować ludzi. Jeżeli to z mną chce walczyć i takiego wyzwania oczekuje, to bardzo chętnie mu go dostarczę.

Jednak tym razem Petruzelli szukałby innego sposobu na zakończenie walki. W przeciwieństwie do pierwszego pojedynku zakończonego przez nokaut, ten miałby zakończyć się poddaniem Slice’a:

Bardzo chętnie poszedłbym z nim na wymianę ciosów, ale po pierwszej walce zakończonej przez KO jeszcze więcej frajdy przysporzyłoby mi wygranie drugiej przez poddanie. Tym sposobem udowodniłbym swoją całkowitą dominację nad nim. Wiem, że dałbym radę to zrobić zwłaszcza w parterze. Więc chętnie poszedłbym z nim na wymianę ciosów w pierwszej rundzie, a w drugiej obaliłbym go i zmusił do odklepania. To będzie mój główny cel.

[youtube id=”3v_eR5-eXrw” width=”620″ height=”360″]

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.