bellator-slice-shamrock

(Fot. Dave Mandel / Sherdog.com)

W ubiegły piątek padł rekord oglądalności Bellatora. Galę firmowaną nazwiskami Kevina Fergusona („Kimbo Slice’a”) i Kena Shamrocka obejrzało średnio 1,58 miliona widzów. Jest to najlepszy wynik w historii organizacji.

Peak, czyli okres czasu, w którym najwięcej widzów oglądało galę (w tym wypadku 15 minut) przypadł – jak można było się spodziewać – na walkę wieczoru i wyniósł 2,1 miliona widzów.

Telewizja Spike była najchętniej oglądaną stacją w czasie trzech godzina trwania gali wśród mężczyzn w wieku od 18 do 49 lat i ogólnie wśród osób dorosłych w tym samym przedziale wiekowym. Bellator wykręcił dwa razy większą oglądalność od transmitowanego w tym samym czasie w telewizji FOX turnieju golfa.

Poprzedni rekord oglądalności organizacji aktualnie zarządzanej przez Scotta Cokera wynosił 1,24 miliona widzów. Tylu ludzi średnio zgromadziła przed odbiornikami telewizyjnymi listopadowa gala firmowana nazwiskami Tito Ortiza i Stephana Bonnara. Peak tej gali wynosił 1,84 miliona widzów.

Liczby robią tym większe wrażenie, gdyż gala odbyła się w piątek, który zazwyczaj nie jest tak dobrym dniem dla sportów walki jak sobota. Ponadto, walka wieczoru trwała zaledwie 2 minuty i 22 sekundy, więc przez większość czasu, na który przypadł piętnastominutowy peak, widzowie oglądali m.in. wejścia zawodników i wywiady po walce. Gdyby bezpośrednie starcie zawodników w klatce trwało dłużej, to najprawdopodobniej wynik oglądalności byłby jeszcze lepszy – m.in. dlatego, że część widzów po walce zmienia kanał. Wspomniany wcześniej pojedynek Ortiza z Bonnarem, który trwał pełne trzy rundy, miał większy potencjał na zbudowanie oglądalności.

Bellator, który do tej pory znajdował się w cieniu UFC, wykręcił drugą najlepszą oglądalność gali MMA w telewizji kablowej w tym roku. Tegoroczny rekord należy do styczniowej UFC Fight Night: McGregor vs. Siver, która średnio przed odbiorniki telewizyjne przyciągnęła 2,75 miliona widzów. Trzecia na podium jest gala UFC Fight Night: Mir vs. Bigfoot z oglądalnością rzędu 1,2 miliona widzów.

3 KOMENTARZE

  1. "Galę firmowaną nazwiskami Tony’ego Fergusona („Kimbo Slice’a”)"come on 🙁 Kevin Ferguson !!!Co do oglądalności to mnie nie dziwi, Bellator stracił widownie czysto MMA, ale zyskał "wrestlingowców", wystarczą nazwiska i trochę trash talku 🙂 Dziwny trend, zauważalny w poprzednim "megahicie" Bonnar-Tito.

  2. KSW 30 w otwartym Polsacie zgarnęło najwięcej 3mln widzów przy walce Karoliny z Farią… To ciekawe co by było gdyby na otwarty Polsat wrzucono walkę Mamed'a z Michałem… Jakieś 8-10 mln ?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.