Foto: Esther Lin
Foto: Esther Lin

Kimbo Slice zmarł w wieku 42 lat. Przyczyny śmierci nie są na ten moment znane. Informację, po potwierdzeniu wielu źródeł, podał Ariel Helwani z MMAFighting.com.

Poniżej krótkie oświadczenie prezydenta Bellator MMA, Scotta Cokera.

Jesteśmy załamani oraz zszokowani informacją o stracie Kimbo Slice’a, który był uwielbianym przez wielu członkiem naszej rodziny. Jeden z najbardziej popularnych zawodników MMA w historii był niezwykle charyzmatyczną postacią. Poza klatką był przyjaznym, uprzejmym gigantem, który był oddany swojej rodzinie. Nasze modlitwy są dzisiaj za niego oraz za całą rodzinę Fergusonów, jego fanów oraz przyjaciół.

Według informacji podanych przez TMZ w poniedziałek, Slice był niespodziewanie hospitalizowany na Florydzie, jego stan był bardzo zły. Jak już wspomniano, na ten moment nieznane są przyczyny śmierci zawodnika.

86 KOMENTARZE

 1. Co kurwa? Od tej wiadomosci powinienem rozpoczac przeglad cohones a tu dopiero 3 temat. Poprosze tylko w tym temacie bez glupich tekstow. Kurwa ze tak powiem wychowalem sie i zajaralem bitkami wlasnie przez te uliczne bojki Kimbo. Szacuneczek i niech mu ziemia lekka bedzie…

 2. Smutna wiadomość. Pierwsze ofiary powrotu mody na freakfighty. Dada ledwo przeżył. KSW powinno się zastanowić czy chcemy oglądać dramaty w klatce

 3. Ja pie*dole, młody chłop. Trochę na głowę w życiu przyjął, ale 42 lata? Ehhh :/ Szkoda bardzo.

 4. Czuje się jakbym stracił dalekiego wujka, pamiętam jak się oglądało z kumplami jego boje na ulivy na kafejce.

 5. Szkoda, swego czasu Kimbo był chyba bardziej rozpoznawalny niż jako zawodnik mma. Jako gówniarz, chwilę po tym jak internet był na dyskietkach , nie kojarzę żadnego podwórkowego zawadiaki, który nie wiedziałby kto to Kimbo, nie kojarzył napierdalanek w ogródku czy z policjantem, wypływającego oka przeciwnika itd.

  R.I.P.

 6. Mnie bardziej interesuje przyczyna śmieci ? Czy był wyniszczony , czy długotrwała dolegliwość czy nagła śmierć ? Ewentualnie tak jak Prince lub M J

 7. Szkoda gościa, zostawili z tym Dadą w klatce sporo zdrowia ostatnio, może to się na nim odbiło. Przejebana sprawa. A tak chciałem zobaczyć rewanz z Thompsonem.

 8. Kurwa czarny rok jakis w tych sportach walki, Dada5000 ledwo przezyl, Jordan Parsons, Muhammad Ali, Kimbo, ten ziomek od BJJ w Luboniu.

  Do tego jeszcze Carvalho w Irlandii

 9. Kurwa czarny rok jakis w tych sportach walki, Dada5000 ledwo przezyl, Jordan Parsons, Muhammad Ali, Kimbo, ten ziomek od BJJ w Luboniu.

  i oczywiście Kevin Randleman 🙁

  Smutna wiadomość, szkoda gościa

 10. …świat się, kończy.. najpierw Ali, teraz Kimbo, odchodzą wojownicy.. a przy tym wokół coraz więcej cip w rurkach i brodziatych udających nie wiem norweskich drwali albo ciapajów..

  "Boże uchowaj mnie, o tak niewiele cię dzisiaj proszę

   I uwolnij od bagażu, który na plecach noszę"

  [*]

 11. Mega duża się dzieje w MMA w tym tygodniu, dużo szokujących informacji, do tej pory szokujących pozytywnie, do tej pory….

 12. …świat się, kończy.. najpierw Ali, teraz Kimbo, odchodzą wojownicy.. a przy tym wokół coraz więcej cip w rurkach i brodziatych udających nie wiem norweskich drwali albo ciapajów..

  "Boże uchowaj mnie, o tak niewiele cię dzisiaj proszę

  I uwolnij od bagażu, który na plecach noszę"

  [*]

  :applause:

 13. Przykre. Może nie zaszczepił we mnie miłości do mma, ale pamiętam jak się na yt jego walki w ogródkach oglądało…

 14. Też oglądałem jego walki na YT, pozytywny wariat, mam nadzieję że z tym nieszczęściem nie były związane niedozwolone środki

 15. Niech bog ma go w opiece, pomyslec ze ostatnio ogladalem walki Kimbo na parkingach i akcje gdy bil ludzi za pieniadze, duze uznanie dla niego ze walki w ktorych bral udzial byly fair i nigdy nikogo nie zmuszal do walki bo czesto walki uliczne wiemy jak sie koncza. Trzeba mu oddac ze mimo braku kondycji mial ogromne serce do walki i poswiecil zycie dla tego co kochal. Szkoda jego rodziny i oby srodowisko mma ich nie olalo. R.I.P

 16. gdy zobaczyłem ten temat, myślałem że to żart, teraz wiem że jednak nie, jest mi smutno, również zainteresowałem się tym zawodnikiem poprzez jego uliczne perypetie .. 🙁

 17. Szkoda gościa. Można z niego cisnąć, że brak kardio, nakoksowany itd ale ja osobiście mam do niego mega sentyment. Te wszystkie jego uliczne walki były swego czasu dla mnie prawdziwym objawieniem. Kimbo…zapamiętamy Cię jako prawdziwego wojownika. Spoczywaj w spokoju.

 18. Wg lokalnej gazety przyczyną śmierci była niewydolność serca.

  Cholernie często spotykana przyczyna śmierci wśród sportowców.

  Szkoda. "Dobry chłopak był i mało pił."

 19. Ja Go za zawodnika akurat nie miałem,ale nie zmienia to faktu,że szkoda chłopa.

  Pierwsze co mi przyszło na myśl-Dada5000 Go otruł (jak głupio by to-szczególnie teraz -nie brzmiało).

  Od razu przypominał mi się wywiad z Dadą,gdzie mówił,że dali Mu zatrutą wodę podczas walki.

  Anyway *

 20. Wg lokalnej gazety przyczyną śmierci była niewydolność serca.

  Cholernie często spotykana przyczyna śmierci wśród sportowców.

  Szkoda. "Dobry chłopak był i mało pił."

  Jest to częsta przyczyna śmierci, bo koksują.

 21. Jest to częsta przyczyna śmierci, bo koksują.

  Słaby argument. Rozumiem, że generalizowanie i wrzucanie wszystkich do jednego wora jest proste, ale problem jest dużo bardziej złożony. Jakby tak było to przypuszczam, że znacznie mniej by tych przypadków się pojawiało. Najczęstszą (wg różnych źródeł) przyczyną nagłej śmierci u sportowców są problemy sercowo-naczyniowe – wrodzone wady serca, nieprawidłowości naczyń wieńcowych, itd. Nie wątpię, że u Kimbo stosowanie soków mogło być jedną z przyczyn, bądź nawet jedyną przyczyną śmierci, ale co powiesz o nastolatkach którzy padają martwi po skończonym meczu lub biegu? Też koksują?

 22. Słaby argument. Rozumiem, że generalizowanie i wrzucanie wszystkich do jednego wora jest proste, ale problem jest dużo bardziej złożony. Jakby tak było to przypuszczam, że znacznie mniej by tych przypadków się pojawiało. Najczęstszą (wg różnych źródeł) przyczyną nagłej śmierci u sportowców są problemy sercowo-naczyniowe – wrodzone wady serca, nieprawidłowości naczyń wieńcowych, itd. Nie wątpię, że u Kimbo stosowanie soków mogło być jedną z przyczyn, bądź nawet jedyną przyczyną śmierci, ale co powiesz o nastolatkach którzy padają martwi po skończonym meczu lub biegu? Też koksują?

   Ta tylko,że sportowcy  przechodzą szczegółowe badania pod tym kątem, więc mało prawdopodobne żeby przyczyną ich śmierci były wrodzone wady serca, a takie zawały to bardzo często skutek brania środków dopingujących.

 23. Słaby argument. Rozumiem, że generalizowanie i wrzucanie wszystkich do jednego wora jest proste, ale problem jest dużo bardziej złożony. Jakby tak było to przypuszczam, że znacznie mniej by tych przypadków się pojawiało. Najczęstszą (wg różnych źródeł) przyczyną nagłej śmierci u sportowców są problemy sercowo-naczyniowe – wrodzone wady serca, nieprawidłowości naczyń wieńcowych, itd. Nie wątpię, że u Kimbo stosowanie soków mogło być jedną z przyczyn, bądź nawet jedyną przyczyną śmierci, ale co powiesz o nastolatkach którzy padają martwi po skończonym meczu lub biegu? Też koksują?

  1 primo to my nie mówimy o sportowcu to z czym ty wyjeżdżasz

 24. Ta tylko,że sportowcy  przechodzą szczegółowe badania pod tym kątem, więc mało prawdopodobne żeby przyczyną ich śmierci były wrodzone wady serca, a takie zawały to bardzo często skutek brania środków dopingujących.

  Widzę, że mam do czynienia ze specjalistą. Muszę Ciebie mocno rozczarować, ale nawet JEŚLI przechodzą regularne badania (co jest rzadkością niestety) to często badania te nie wykazują żadnych anomalii. Niestety dopiero sekcja zwłok to potwierdza, natomiast jeśli tego typu problem zostanie wcześniej zdiagnozowany to taka osoba po prostu dostaje zalecenie zakończenia kariery. Poczytaj co nieco na ten temat to zmienisz zdanie. Mocno przyczepiłeś się tego, że ktoś kto odszedł z tego świata tak wcześnie musiał koksować. Bardzo toporne myślenie. Domyślam się, że wynika to z patrzenia przez pryzmat Kimbo u którego wykryto jeszcze za życia niedozwolone środki. Moja wypowiedź jednak dotyczy(-ła) wszelkiej maści sportowców. A niby sport to zdrowie…

 25. 1 primo to my nie mówimy o sportowcu to z czym ty wyjeżdżasz

  Cholernie często spotykana przyczyna śmierci wśród sportowców.

  O sportowcach, jakbyś nie doczytał. I tak, mimo wszystko uważam Kimbo za sportowca.

 26. sport to zdrowie…

  Zdrowe to jest jak ktoś sobie idzie (albo nie, jak mu się nie chce) na trening 3 razy w tygodniu,

  a nie napier…. wykańczające treningi 2x dziennie.

 27. Mimo, że jestem wielkim prześmiewcą dopingu, mega zaskoczenie. Moja mama pracuje w domu starców w DE i widuje 90-, a nawet 100-latków w jako takiej sprawności i cieszących się życiem…

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.