fot.Bogdan Śladowski

Informacja prasowa:

Niesamowite emocje, zacięta sportowa rywalizacja i walka do ostatniej sekundy każdej rundy – tak wyglądała 6. gala DSF Kickboxing Challenge. W najważniejszych pojedynkach wieczoru zwyciężyli: Dorota Godzina, Jan Lodzik i Rafał Dudek. W walce wieczoru Radosław Paczuski nie pozostawił złudzeń przeciwnikowi z Białorusi, pewnie wygrywając na punkty.

Gala DSF Kickboxing Challenge po blisko półtora roku powróciła do miasta, w którym wszystko się rozpoczęło. Kibice zgromadzeni na hali przy ul. Batorego 37 w Ząbkach nie zawiedli się i zobaczyli dziewięć walk na najwyższym, europejskim poziomie.

Pojedynki Pro-Am
6. gala DSF Kickboxing Challenge rozpoczęła się od dwóch walk w formule Pro-Am. W pierwszym pojedynku Paweł Nowakowski pewnie pokonał Marcina Stopkę na punkty po trzech rundach. W drugim, po bardzo zaciętej wymianie ciosów na pełnym dystansie Sebastian Słoń wygrał z Patrykiem Kuryłką.

Pojedynki Pro
W walkach „Pro”, jako pierwsi na ringu pojawili się Marcin Mazurkiewicz oraz Piotr Szloser. Obaj wojownicy narzucili od samego początku bardzo wysokie tempo, które zostało utrzymane do samego końca. Jednogłośną decyzją sędziów zwyciężył Marcin Mazurkiewicz. W kolejnym pojedynku Mateusz Żukowski z Alliance Team Pisz pewnie zwyciężył z reprezentantem X Fight Piaseczno – Jakubem Bartnikiem. W ostatniej bitwie na zasadach „Pro”, na ring wyszli zawodnicy w najcięższej kategorii – +90 kg. Po trzech rundach na kartach sędziów lepszy od Wojciecha Stawickiego okazał się Tomasz Klimiuk.

Extra Fight
Jedna z najbardziej utytułowanych zawodniczek w polskim kickboxingu Dorota Godzina zmierzyła się z perspektywiczną Justyną Skoczek. Jednogłośnie decyzją sędziów wygrała Godzina, która przez całą walkę bezlitośnie obijała swoją rywalkę wykorzystując wszystkie swoje atuty, jak i słabości przeciwniczki.

Mecz Polska – Białoruś
Kibice, którzy czekali na mecz Polska kontra Białoruś, na pewno się nie zawiedli. Wszystkie walki okazały się prawdziwą ucztą dla fanów sportów walki. Pierwszy akt został otworzony przez Jana Lodzika i Maksima Petkevichicza. Polak po bardzo zaciętym pojedynku zwyciężył decyzją z młodym Białorusinem. Drugi pojedynek miał już tylko jednego bohatera. Był nim Rafał Dudek, który wykorzystywał wszystkie luki w gardzie Eugene’a Matiushonoka. Bezsilny Białorusin musiał uznać wyższość Polaka. W walce wieczoru Radosławem Paczuskim, jednogłośnie na punkty, pokonał Karena Tumasiana. Cały pojedynek przebiegał pod dyktando polskiego zawodnika, który nie pozostawił złudzeń swojemu rywalowi wygrywając każdą rundę.

Walki rankingowe Pro-Am

K-1 67 kg Marcin Stopka (Fight House 27 Nowy Sącz) vs Paweł Nowakowski (Palestra Warszawa)
Wygrany: Paweł Nowakowski na punkty.

K-1 57 kg Sebastian Słoń (SKKB Kielce) vs Patryk Kuryłek (Wicher Kobyłka)
Wygrany: Sebastian Słoń na punkty.

Walki Pro
K-1 70 kg Marcin Mazurkiewicz (Fight House 27 Nowy Sącz) vs Piotr Szloser (Palestra Warszawa)
Wygrany: Marcin Mazurkiewicz na punkty.

FC 81 kg Mateusz Żukowski (Alliance Team Pisz) vs Jakub Bartnik (X Fight Piaseczno)
Wygrany: Mateusz Żukowski na punkty.

+91 kg Wojciech Stawicki (Złocieniecka Akademia Kickboxingu) vs Tomasz Klimiuk (Human Białystok/DSF Kickboxing Team)
Wygrany: Tomasz Klimiuk na punkty.

Extra Fight
K-1 56 kg Justyna Skoczek (KO Team Otwock) vs Dorota Godzina (X Fight/ DSF Kickboxing Team)
Wygrany: Dorota Godzina na punkty.

Mecz Polska – Białoruś

K-1 63,5 kg Maksim Petkevich (MOPS) vs Jan Lodzik (Tajfun Legionowo/ DSF Kickboxing Team)
Wygrany: Jan Lodzik na punkty.

K-1 70 kg Eugene Matiushonok (Sport School ) vs Rafał Dudek (Fight House 27 Nowy Sącz / DSF Kickboxing Team)
Wygrany: Rafał Dudek na punkty.

Walka wieczoru
K-1 81 kg Karen Tumasian (Apachi) vs Radosław Paczuski (Uniq Fight Club/ DSF Kickboxing Team)
Wygrany: Radosław Paczuski na punkty.

3 KOMENTARZE

  1. Dobra gala, ciekawe walki zabrakło tylko skończeń walk przed czasem albo chociaż jakiegoś knockdownu

  2. J.Skoczek i D.Godzina…Co za tęgi mózg robił to zestawienie?!Ja rozumiem ,że na siłę nikt Justyny tam nie zaciągnął ale taka przepaść?!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.