Organizacja HFO powróci w lutym do Warszawy. Podczas zaplanowanej na 5 lutego gali w Kompleksie Sportowym CRS fani sportów walki zobaczą 11 pojedynków w kickboxingu i 1 walkę pięściarską. W walce wieczoru niepokonany w HFO, mistrz świata w kickboxingu, Michał Bławdziewicz podejmie kolejne wyzwanie. Ponadto zobaczymy: mistrzynię świata, Ewę Pietrzykowską, debiutującego w HFO medalistę mistrzostw świata i Europy Piotra Stępnia i pierwszego Polaka, który wygrał walkę w Glory, Bartosza Botwinę.

W walce wieczoru pojawi się podopieczny Łukasza Roli z warszawskiej Palestry, Michał Bławdziewicz. Były mistrz świata w kickboxingu do tej pory dwukrotnie pojawiał się w białym ringu i dwukrotnie rozprawiał się z przeciwnikami. Na HFO: Solpark wypunktował twardego Tomasza ‘Granita’ Janiszewskiego, który w ostatniej chwili wszedł na zastępstwo. Podczas HFO: Bank znokautował w pierwszej rundzie Pawła Kopra z Wasilewski Garda Team, znanego z walk w Krwawym Sporcie. Będzie to druga walka wieczoru warszawskiego wojownika, którego fani kojarzą również z finału pierwszego turnieju Gromdy.

Niepokonany w dwóch walkach zawodowych doświadczony amator, Piotr Stępień zadebiutuje na ringu HFO. Podopieczny Łukasza Roli i Piotra Nasulewicza spotka się z Holendrem, Genaro Larotondą. Mający na koncie medale mistrzostw świata i Europy zawodnik z Opoczna postanowił spróbować sił w starciu z reprezentantem słynnego Hemmers Gym. Mieszkający w Holandii Argentyńczyk z włoskim paszportem walczył na HFO: Solpark II. W październiku 2021 roku pokonał na punkty Szymona Obroślaka. Jak mówi sam Larotonda, zamierza najpierw podbić Polskę, a potem cały kickboxerski świat.

Ciekawą konfrontacją będzie starcie mistrzyni świata w kickboxingu, Ewy Pietrzykowskiej z zawodniczką wywodzącą się z Muaythai, Dominiką Chabiniak. Reprezentantka warszawskiej Palestry jest niepokonana w dwóch walkach zawodowych, a jej najcenniejszym skalpem jest pokonanie Iwony Nierody na jednej z ostatnich gal, nie istniejącej już, DSF Kickboxing Challenge. Podopieczna Dawida Poloka z klubu ŻKSW Żary, Dominika Chabiniak postanowiła podjąć rękawicę rzuconą przez Pietrzykowską. W zeszłym roku wywalczyła srebro na pucharze Polski Muaythai oraz kilka medali na turniejach MMA. Sport i rywalizacja to cały jej świat. Dominika to zawodniczka piłki nożnej, mistrzyni Polski w wyciskaniu sztangi leżąc, tancerka breakdance i aktorka. Z pewnością pokaże kły w tej walce i będzie chciała kąsać bardziej utytułowaną rywalkę.

W końcu w HFO zadebiutuje reprezentant Uniq Fight Club, Bartosz Botwina. Pierwszy Polak, który wygrał walkę w Glory jest znany przede wszystkim z walk w Muaythai. Pochodzący z Białegostoku wojownik zapowiada jednak, że potrafi się obejść bez klinczu i łokci. Przeciwnikiem trenującego w Warszawie fightera będzie słowacki supertalent z Fire Gym Slovakia, Ivo Hatala. Podopieczny Martina Belaka dwukrotnie już stawał na ringu HFO. Najpierw na HFO: Nowe Rozdanie pokonał Mariusza Przewłockiego ze Sparta Gym Warszawa. W drugiej potyczce musiał uznać wyższość Macieja Zembika z ŻKSW Żary podczas HFO: Solpark. Ivo postawił sprawę jasno: chcę walczyć z najlepszymi. Zbudowany zwycięstwem nad jego rodakiem, Bartosz Botwina spełnia oczekiwania młokosa.

O miejsce w turnieju o pas mistrzowski dywizji do 77 kg zawalczy Tomasz Przybylski z Maciejem Karpińskim. Zarówno reprezentant Kick-Boxing Club Poprava, jak i fighter KO Gym Wrocław mają po jednej walce w HFO. Obaj pokonywali Emila Chorążewicza, pierwszy na HFO: Solpark II, a drugi na HFO: Bank. Czas by obaj wspięli się wyżej w drabinkach organizacji i zaczęli myśleć o najwyższych laurach. Obaj prezentują zupełnie różne style walki i na tej podstawie rodzi się pytanie: boks Przybylskiego czy Muaythai Karpińskiego?

Fajerwerki zapowiadają się w pojedynku powracającego do walk Piotra Trześniewskiego z Jędrzejem Durskim. Mający w swoim fighterskim CV walki z takimi gwiazdami jak: weteran Glory Itay Gershon, były mistrz DSF Jarosław Daschke czy Daniel Strzemiński, Trześniewski postanowił jeszcze spróbować podbić serca fanów. Idealnym kandydatem do ringowej jatki jest Jędrzej Durski z Pretorium Poznań, który postanowił założyć rękawice na debiut w HFO. Były mistrz Krwawego Sportu nie kalkuluje i jest gwarantem dobrej bitki. Dwóch wojowników, którzy stawiają wszystko na atak, a obronę mają za nic. Ta walka może skraść show i ma potencjał na wojnę roku.

Kartę główną otworzy starcie wchodzącego na zastępstwo Michała Krupy z Fight Gym Lublin i Marcina Majewskiego z Academia Gorila Ostrów Mazowiecka. Podopieczny Rafała Murata zadebiutował zawodowo na HFO: Solpark II, na której po prawdziwej wojnie musiał uznać wyższość Dariusza Fedora, którego zresztą zastępuje w tej walce. Dwie kolejne wygrane poza HFO i fakt, że w debiucie dał doskonały bój sprawiły, że organizacja sięgnęła po niego ponownie. Podopieczny Michała Kuleszy z Ostrowi w maju wygrał na gali King of Kings w Warszawie z Kacprem Glinickim, a następnie poświęcił się pracy trenera i żołnierza. W końcu jednak znalazł czas na przygotowania, a właściciele HFO miejsce dla Marcina w karcie walk.

W karcie wstępnej zobaczymy cztery walki. Jak na razie ogłoszono trzy pojedynki. W wadze ciężkiej ‘najsilniejszy fryzjer w Polsce’ czyli niepokonany w siedmiu walkach, Mariusz ‘Zohan’ Piersa spotka się z fanem walk na gołe pięści, Rafałem Kiełczyńskim z Serafin Underground Group Bareknuckle. Podopieczny Arkadiusza Ludwiczaka swoje fighterskie szlify zdobywał na ligach i galach Kurpiowskiej Kuźni Mistrzów, na których pokonał min. znanego z Babilon MMA Konrada Dziczka. Kiełczyński ma natomiast za sobą walki w boksie birmańskim i tajskim, a jego trenerem jest pierwszy polski mistrz świata w tej drugiej dyscyplinie, Maciej Skupiński.

Ponadto zobaczymy po raz trzeci na ringu HFO efektownego Emila Chorążewicza. Mający za sobą intensywny rok w walkach zawodowych reprezentant Knockout Gym Bielany spotka się w ringu z Michałem Saramonowiczem z Alien Kick Łódź. Emil zawsze daje widowiskowe walki, więc właściciele HFO nawet chwilę nie zastanawiali się nad jego angażem, mimo dwóch porażek w białym ringu. Michał Saramonowicz ma zamiar zapaść w pamięć kibiców poprzez udział w walce roku, jaka zapowiada się w hali na warszawskich Bielanach.

Wracający po przerwie spowodowanej kontuzją, Piotr Bielak z Walhalla Mińsk Mazowiecki podejmie Patryka Mielniczuka z Uniq Fight Club. Podopieczny Kamila Chłopika przez lata był czołowym zawodnikiem poza strukturami PZKB, a wracając po kontuzji ma zamiar utrzeć nosa reprezentantowi klubu braci Paczuskich. Mielniczuk ostatnią walkę stoczył na Silesian MMA 3, na której musiał uznać wyższość wychowanka Kamila Jenela, Denisa Dąbkowskiego. Tym samym chce powrócić na zwycięską ścieżkę i dobrze wejść do drabinek organizacji HFO.

Gala HFO 11 jest zaplanowana na 5 lutego w Kompleksie Sportowym CRS Bielany przy ulicy Lindego 20 w Warszawie. Bilety do nabycia w portalu ebilet.pl. Transmisję z wydarzenia tradycyjnie przeprowadzi partner medialny organizacji, TVP Sport. Poniżej karta walk.

HFO 11:
Walka wieczoru:
+95 kg: Michał Bławdziewicz (Palestra Warszawa) vs TBA

Karta główna:
60 kg: Piotr Stępień (Palestra Warszawa/ FF Sport Opoczno) vs Genaro Larotonda (Hemmers Gym/ Holandia)

70 kg: Bartosz Botwina (Uniq Fight Club) vs Ivo Hatala (Fire Gym Slovakia)

77 kg: Tomasz Przybylski (Kick-Boxing Club Poprava) vs Maciej Karpiński (KO Gym Wrocław)

57 kg: Ewa Pietrzykowska (Palestra Warszawa) vs Dominika Chabiniak (ŻKSW Żary)

85 kg: Piotr Trześniewski (Kuźnia Mistrzów Wyszków) vs Jędrzej Durski (Pretorium Poznań)
65 kg: Michał Krupa (Fight Gym Lublin) vs Marcin Majewski (Academia Gorila Ostrów Mazowiecka)

Karta wstępna:

77 kg: Emil Chorążewicz (Knockout Bielany) vs Michał Saramonowicz (Alien Kick Łódź)
85 kg: Patryk Mielniczuk (Uniq Fight Club) vs Piotr Bielak (Walhala Mińsk Mazowiecki)

+95 kg: Mariusz Piersa (Ostrołęka Fight Academy) vs Rafał Kiełczyński (Serafin Underground Group Bareknuckle)

źródło: informacja prasowa

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Warszawski Antek
Warszawski Antek

Bellator
Welterweight

4,311 komentarzy 22,328 polubień
Avatar of Houk
Houk

Shark Fights
Lightweight

1,180 komentarzy 3,342 polubień