Sean Strickland, aktualny mistrz kategorii średniej UFC, nie wierzy, że Khamzat Chimaev zasłużył na walkę o pas mistrzowski wygraną z Kamaru Usmanem. Chimaev wygrał z byłym mistrzem kategorii półśredniej UFC na UFC 294 w Abu Zabi w zeszły weekend.

Strickland zdobył pas mistrzowski UFC w pojedynku z Israelem Adesanyą na UFC 293 we wrześniu tego roku. Amerykanin pokonał The Last Stylebendera przez decyzję sędziowską, a jego następnym rywalem, według Dany White’a, miał być wygrany pojedynku Chimaeva z Usmanem na UFC 294. Strickland nie jest jednak przekonany, że Borz zasłużył na walkę o pas mistrzowski.

Jedyna rzecz jaka podoba mi się na temat Chimaeva to to, że sprzedaje walki. Nie wiem z jakiego powodu, ludzie go lubią i nie lubią. Nie wiem. Dla mnie to pier*olona wypłata. Potrafi sprzedać walkę. Ludzie płacą za oglądanie nas, ale on kur*a na to nie zasłużył.

Nie zasłużył na walkę o pas mistrzowski, ale jesteśmy tu gdzie jesteśmy. Dam mu ją. Sprzedaje naprawdę dobrze walkę. Wyjdę tam i będę się kur*a z nim bił przez 5 rund. Ostatecznie on jednak nie zasłużył na mistrzowską szansę. Wygrał przez decyzję sędziowską z zawodnikiem kategorii półśredniej, który zawalczył z nim wstając z kanapy – tak się kur*a tego nie robi.

32-letni Strickland (28-5 MMA) na swoim koncie ma walki z m.in. Alexem Pereirą, Uriah Hallem, Nassourdine Imavovem czy Jackiem Hermanssonem. Niezwykle doświadczony zawodnik Xtreme Couture 15 z 28 zwycięstw w karierze zdobywał przez skończenia przed czasem. W oktagonie UFC występuje od marca 2014 roku, a większość walk na początku kariery w klatce organizacji były występami w kategorii półśredniej. Nie wiadomo kto będzie jego rywalem na pierwszą obronę tytułu mistrzowskiego – Chimaev złamał kość w dłoni w walce z Kamaru Usmanem na UFC 294 więc teraz czeka go przerwa od startów. Być może UFC zdecyduje się na inne zestawienie, np. z Dricusem Du Plessisem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

MMARocks.pl

Cohones4Life

2,878 komentarzy 2,875 polubień

Sean Strickland, aktualny mistrz kategorii średniej UFC, nie wierzy, że Khamzat Chimaev zasłużył na walkę o pas mistrzowski wygraną z Kamaru Usmanem. Chimaev wygrał z byłym mistrzem kategorii półśredniej UFC na UFC 294 w Abu Zabi w zeszły weekend. Strickland zdobył pas mistrzowski UFC w pojedynku z Israelem Adesanyą na UFC 293 we wrześniu tego […]

Odpowiedz polub

click to expand...