Khamzat Chimaev nie złamał kości w dłoni podczas walki z Kamaru Usmanem na UFC 294, ale doznał innej kontuzji. Chimaev zerwał więzadło w dłoni i czeka go teraz co najmniej 4-tygodniowa przerwa od startów.

Chimaev zmierzył się z Kamaru Usmanem na UFC 294 w październiku tego roku w Abu Zabi. Niepokonany Borz wygrał przez decyzję sędziowską, a po walce wyznał, że prawdopodobnie złamał jedną z kości w dłoni. Teraz jednak okazało się, że zawodnik doznał innej kontuzji – zerwał więzadło w dłoni i z tego powodu czeka go co najmniej 4-tygodniowa przerwa od treningów. Informację na ten temat podało ESPN.

Wciąż niepokonany, 29-letni Chimaev (13-0 MMA) tylko dwa razy wygrywał przez decyzję sędziowską – przed starciem z Usmanem, był to jego pojedynek z Gilbertem Burnsem. Największe sukcesy w oktagonie zdobywał w kategorii półśredniej, ale teraz będzie kontynuował swoją przygodę w UFC w kategorii średniej, czyli do 84 kilogramów. Jego bilans oktagonie UFC to 7-0. Możliwe, że to on będzie następnym pretendentem w kategorii średniej, której mistrzem jest Sean Strickland. Dana White przed UFC 294 potwierdzał, że zwycięzca zestawienia Chimaeva z Usmanem dostanie taką szansę, ale kontuzja Borza może pokrzyżować te plany. Obecnie zajmuje on 9. miejsce w rankingu dywizji do 84 kilogramów UFC.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

4 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

jd0490

UFC
Middleweight

10,075 komentarzy 21,771 polubień
Bolesław

M-1 Global
Featherweight

3,602 komentarzy 6,972 polubień

Król Czimajew wróci silniejszy

Odpowiedz polub

Graf Ramolo

Legacy FC
Lightweight

1,959 komentarzy 3,038 polubień

Jest jeszcze brzydszy ?

Odpowiedz polub

konto_zablokowane

Shark Fights
Featherweight

1,116 komentarzy 2,749 polubień

Jest jeszcze brzydszy ?

O stópkarzach wszyscy słyszeli, ale żeby dłonie miały wpływ na 'ocenę?' :śmiech:

Odpowiedz polub