Khamzat Chimaev pochwalił Seana Stricklanda za wygraną z Israelem Adesanyą, ale nie ukrywa, że chce odebrać mu pas mistrzowski kategorii średniej UFC.

Strickland zdobył pas mistrzowski dywizji do 84 kilogramów UFC na UFC 293 we wrześniu tego roku, kiedy to pokonał Israela Adesanyę przez decyzję sędziowską. 32-letni Amerykanin teraz prawdopodobnie zmierzy się z Adesanyą w rewanżu, ale jednym z innych, potencjalnych pretendentów jest wygrany pojedynku Khamzata Chimaeva z Paulo Costą na UFC 294 w październiku tego roku. Borz w swoim wideoblogu wypowiedział się na temat potencjalnego starcia ze Stricklandem, z którym trenował w przeszłości.

On ciężko pracuje, zasłużył na ten sukces. Gość jest zawsze w treningu, ma teraz pas mistrzowski, ma dobry zespół, dobrego trenera. Byłem tam, trenowałem z nim, zasłużył na tytuł. Był aktywny, walczył z każdym.

Teraz jednak jest mój czas. Rozje*ię tego gościa (Costę), potem nie ma to znaczenia, czy to będzie Izzy czy Strickland, idziemy po nich. Strickland! Idę po ciebie. Jeśli będziesz jeszcze na szczycie, przyjdę po ciebie.

Niepokonany, 29-letni Chimaev (12-0 MMA) ostatni raz w kategorii średniej wystąpił we wrześniu 2020 roku, kiedy to pokonał Geralda Meerschaerta. Ostatni raz w akcji widzieliśmy go podczas UFC 279 we wrześniu 2022 roku, kiedy to błyskawicznie poddał Kevina Hollanda w pierwszej rundzie pojedynku. Na swoim koncie ma wygrane z m.in. Gilbertem Burnsem czy Li Jingliangiem. Tylko raz w karierze wygrał przez decyzję sędziowską, z wcześniej wspomnianym Durinho.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

MMARocks.pl

Cohones4Life

2,859 komentarzy 2,846 polubień

Khamzat Chimaev pochwalił Seana Stricklanda za wygraną z Israelem Adesanyą, ale nie ukrywa, że chce odebrać mu pas mistrzowski kategorii średniej UFC. Strickland zdobył pas mistrzowski dywizji do 84 kilogramów UFC na UFC 293 we wrześniu tego roku, kiedy to pokonał Israela Adesanyę przez decyzję sędziowską. 32-letni Amerykanin teraz prawdopodobnie zmierzy się z Adesanyą w […]

Odpowiedz polub

click to expand...