Kuzyn Khabiba Nurmagomedova, Umar Nurmagomedov, wypowiedział się na temat odejścia byłego mistrza kategorii lekkiej UFC z MMA jako nie tylko zawodnika, ale i trenera. Umar wierzy, że niewiele zmieni się w ich współpracy, ale Khabib nie zamierza już tyle podróżować.

Khabib Nurmagomedov zakończył swoją przygodę ze startami w oktagonie UFC w październiku 2020 roku, kiedy to na UFC 254 pokonał Justina Gaethjego i ogłosił przejście na sportową emeryturę. Rosjanin zajął się m.in. pomocą w przygotowaniach do walk Islamowi Makhachevowi, Umarowi Nurmagomedovowi czy Usmanowi Nurmagomedovowi, prowadząc swoich podopiecznych do wielu zwycięstw. Teraz jednak zamierza on częściowo zrezygnować z bycia trenerem. Umar w rozmowie z TSN wypowiedział się na temat aktualnej sytuacji byłego mistrza UFC.

Nie jestem tym zaskoczony, wiedzieliśmy o tym, rozmawialiśmy o tym. Ostatnio gadaliśmy, dał mi radę na walkę, na cięcie wagi. Nic się nie zmieniło, po prostu się zatrzymał, za dużo lotów… Wszystko będzie tak samo, będziemy trenować razem w Dagestanie. Nic się nie zmienia, jesteśmy braćmi. Nie będzie już tyle podróżował, zaopiekuje się sobą, rodziną, mamą. To ciężkie, ciągłe podróże, bycie w narożniku wielu osób, to naprawdę nie jest łatwe. Dlatego podjął taką decyzję i cieszę się jego szczęściem. Nie sądzę, że może po prostu się zatrzymać, będzie kontrolował mnie i mojego brata, kilku innych gości, ale nie tak samo jak w przeszłości. Nie chce już tyle latać, być z nami na obozach przygotowawczych przez kilka miesięcy.

Nurmagomedov przez wielu specjalistów określany był jako najlepszy trener w MMA w 2022 roku. Rosjanin pomagał m.in. mistrzowi Bellator MMA, Usmanowi Nurmagomedovowi, Umarowi, Belalowi Muhammadowi, Islamowi Makhachevowi czy Gadzhiemu Rabadanovowi. Niepokonany były mistrz kategorii lekkiej UFC jak widać zamierza spędzić czas z rodziną. Po przejściu na sportową emeryturę obiecał on swojej mamie, że nie wróci do rywalizacji w oktagonie UFC. Mimo wielu rozmów z Daną White’em, Khabib dotrzymał słowa i teraz jak widać jeszcze bardziej odsunie się od świata MMA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

6 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Warszawski Antek

Legacy FC
Light Heavyweight

2,147 komentarzy 10,427 polubień

Dobra, to ja zacznę :beczka:

Niby się wypowiada, a jednak Umar.

Odpowiedz 3 polubień

BogdanJanusz

M-1 Global
Middleweight

3,752 komentarzy 11,673 polubień

A kto umar ten nie żyje

Odpowiedz 3 polubień

K
Kamkołcz

Maximum FC
Bantamweight

1,445 komentarzy 2,526 polubień
K
Kamkołcz

Maximum FC
Bantamweight

1,445 komentarzy 2,526 polubień
Dundy

Legacy FC
Middleweight

2,065 komentarzy 5,122 polubień

Umar o odejściu :beczka:

Odpowiedz 1 Like

Cyklop Schabowy

KSW
Lightweight

5,206 komentarzy 10,517 polubień

Skoro Umar, to jego wypowiedź zapewne wychodzi z zaświatów

Odpowiedz 2 polubień