Jak poinformował portal RT Sport, UFC planuje wejść na rynek rosyjski i zorganizować galę w stolicy tego kraju, Moskwie.

Wszystko to zaplanowane zostało na wrzesień i odbędzie się w kompleksie sportowo-widowiskowym „Olimpijskij”, czyli największym rosyjskim obiekcie mogącym pomieścić do 22 tysięcy fanów.

UFC nie ogłosiło jeszcze tego wydarzenia i nie wiadomo kto na daną chwilę mógłby uczestniczyć w walce wieczoru, ale murowanym kandydatem jest tu Khabib Nurmagomedov. Dodatkowo Prezydent największej na świecie organizacji MMA wspominał, że Conor McGregor wróci do oktagonu w drugiej połowie roku, a sam Irlandczyk już wcześniej pragnął boju z Khabibem w Rosji. Czy UFC spełni marzenie McGregora i dlatego zarezerwowało galę w Moskwie na wrzesień?

Więcej światła rzuca ojciec Khabiba Abdulmanap Nurmagomedov z którym skontaktowało się RT Sports. Według Abdulmanapa, bardzo prawdopodobne, że walka z Conorem McGregorem odbędzie się w Moskwie:

Ta gala najpewniej będzie związana z nami. W kwietniu będziemy walczyć z Tonym Fergusonem, a potem otrzymamy datę pojedynku z McGregorem. Jednak całkiem możliwe, że zmuszą nas na czekanie na Fergusona aż do września i nie będzie żadnej kwietniowej walki. Mamy sporo dobrych zawodników, którzy mogą zapełnić tę arenę, np. Alexandra Volkova, Gadzhimurada Antigulova czy Mairbeka Taisumova. Fani teraz kochają Zabita Magomedsharipova. Rustam Khabilov i Islam Makhachev też mogą dołączyć do gali. Wielu zawodników mogłby walczyć dla UFC i przed swoją publicznością. To byłoby bardzo interesujące dla rosyjskich fanów.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.