Wygląda na to, że mistrz wagi lekkiej UFC – Khabib Nurmagomedov, po raz kolejny miesza się w sprawy polityczno-obyczajowe rodzimego Dagestanu. Jak podaje Kharim Zidan, dziennikarz portalu BloodyElbow, kilka dni temu na swoich profilu na portalu Instagram Nurmagomedov zamieścił zdjęcie kobiety w bieliźnie, uwodzącej na scenie mężczyznę podczas spektaklu teatralnego. Mistrz określił sztukę jako “brudną” i zażądał wyjaśnienia, dlaczego zezwolono na jej wystawienie w Dagestanie. Komentarze Khabiba miały nakręcić oburzenie i ostatecznie doprowadziły do tego, iż producent dzieła otrzymał pogróżki.

Spektakl zatytułowany “Polowanie na mężczyzn” jest afiszowany jako komedia akcji opowiadająca o losach kobiety poszukującej nowych doznań po tym, jak jej mąż stracił zainteresowanie jej osobą. Według Zidane’a podczas występu nie ma nagości, żaden z aktorów nie rozebrał się na scenie, a jedynie główna aktorka zaprezentowała się we fragmencie sztuki w bieliźnie. To wystarczyło aby obruszyć Nurmagomedova, który nazwał przedstawienie “pornografią” i który zażądał wszczęcia dochodzenia przeciwko wszystkim zaangażowanym w projekt.

“Dlaczego przywódcy Dagestanu siedzą cicho, gdzie są deputowani zgromadzenia ludowego, gdzie są zarządcy regionów, gdzie są ministrowie?” – grzmiał Nurmagomedov. “Dlaczego siedzicie cicho? Oni nazwali to przedstawienie >Polowanie na mężczyzn<. To bezpośrednia zniewaga w naszym kierunku… Bądźcie mężczyznami, niech ktoś przynajmniej przemówi.” – kontynuował.

„Radzę przywódcom Dagestanu, aby wszczęli postępowanie tak, by organizatorzy zostali ukarani wedle obowiązującego prawa, aby przeprosili ludzi, i aby taka sytuacja nie powtórzyła się już w przyszłości. Przedstawienia tego typu powinny być kontrolowane na poziomie ministrów i przywódców republiki.” – który wkrótce po tym usunął zdjęcie kobiety w bieliźnie i zastąpił je czarną grafiką

Wkrótce po oświadczeniu Khabiba producent spektaklu – Ivan Zhidko, zamieścił przeprosiny na swoim instagramowym profilu w których przyznał, że otrzymał wiele pogróżek w wiadomościach prywatnych.

Khabib Nurmagomedov często i chętnie komentuje sprawy obyczajowe Dagestanu i nie jest to pierwszy taki przypadek w jego karierze. Aktualny mistrz wagi lekkiej przebywa na dziewięciomiesięcznym zawieszeniu po tym, jak wdał się w bójkę po walce z Conorem McGregorem na UFC 229. Dagestańczyk nie przyjął propozycji skrócenia zawieszenia poprzez wzięcie udziału w kampanii na rzecz przeciwdziałania przemocy i będzie musiał odczekać pełen okres kary.

Jakub Bijan
FREESTYLE || GRECO

1 KOMENTARZ

  1. Faktycznie, sztuka w teatrze powinna być ocenzurowana (może jeszcze wolność wypowiedzi i ekspresji jest niepotrzebna?), a zgrabna dziewczyna w gorsecie i pończochach to zło.Ta, jasne.Kebab może woli folklor lokalny – tj. kozy.Jako wojownik może i jest niesamowicie skuteczny i dobrze się to ogląda, ale te jego niektóre wypowiedzi są porażająco, bezdennie głupie. I to im dalej w las, tym gorzej.W sumie jako obskoczy wpierdol od świra Tony'ego to będę się cieszył : D

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.