O tym, że Conor McGregor i Khabib Nurmagomedov byli obecni na finale Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Rosji, pisaliśmy w osobnym wpisie. Dziś dowiadujemy się jednak, że Nurmagomedov nie był zainteresowany konfrontacją z Irlandczykiem. Oto jakie przedstawił powody (za Express.co.uk):

Myślałem, że spotkam McGregora na stadionie Łużniki. Jednak nawet gdybym go spotkał, to nadal nic by się nie wyjaśniło w kwestii „który z nas jest silniejszy”. Jeśli na środku stadionu byłaby klatka, to może byłoby to bardziej interesujące. Moglibyśmy to sprawdzić na ulicy, ale nie jesteśmy w takim wieku i pozycji by to udowadniać w ten sposób. Jeśli jednak, to idealnie by było gdyby nikogo nie było wokół nas lub odwrotnie, aby cały stadion był zapełniony, a my w środku, w klatce. Ostatecznie jednak nie widziałem żadnego powodu by go zaczepiać. My Rosjanie jesteśmy gościnnymi ludźmi. Baw się dobrze w Rosji, oglądaj widowisko.

Khabib Nurmagomedov zdobył pas wagi lekkiej na UFC 223 w kwietniu. Zdobył tron po tym, jak korona została odebrana Conorowi, w związku z jego długim okresem, w którym nie walczył w MMA. Sytuacja między McGregorem z Nurmagomedovem jest bardzo napięta i ostatnio mocno się zaogniła gdy ekipa McGregora zaatakowała autobus w którym przebywał Khabib. Dagestańczyk zapytany o przyszłą walkę odparł:

Jeśli nie Conor, jeśli nie Georges St-Pierre, to myślę, że zwycięzca walki Eddie Alvarez kontra Dustin Poirier. Wygrany zasługuje na walkę o pas. Tony Ferguson? Nie mam pojęcia. Miał operację, ale jeśli będzie mógł walczyć, to czemu nie. Ferguson to największe zestawienie dla mnie. To zestawienie, które chcę by się urzeczywistniło.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.