Khabib o conorze
(fot. Esther Lin/MMAFighting.com)

Kanał na YouTube Submission Radio opublikował dziś ciekawy materiał wideo na którym widać jak Khabib Nurmagomedov odpowiada na pytania zgromadzonych na sali trenujących. Pierwsze pytanie które padło, dotyczyła satysfakcji ze skończenia Conora McGregora, na co Khabib odpowiedział:

Przede wszystkim szukałem sposobu na to by go ukarać. Chciałem go zmęczyć, ale to było dobre uczucie gdy odklepał. To tak jakby poprosił mnie by zakończyć walkę. To o wiele lepsze niż nokaut. Jeśli znokautowałbyś go tak jak ja o mało co nie zrobiłem w drugiej rudzie, ludzie gadaliby, że to wynik szczęścia. A co mogą mówić gdy miażdżysz go cztery rundy a na końcu on odklepuje? Nie sądzę, że kiedykolwiek będzie chciał rywalizować ze mną, ponieważ czuł moją dominację. Czuł mojego ducha walki, moją kontrolę, moje ciosy i wszystko co się z tym wiąże – a do tego odklepał.

Pytający zapytali o timing Conora, czy był jakiś nadzwyczajny, różniący się od innych zawodników. Khabib jednak nie był pod wrażeniem:

W pierwszych minutach walki jeszcze nie jest zmęczony, ale potem jest powolny i słaby. Próbował gadać do mnie o tym, że to tylko biznes, a to znaczy dla mnie, że mnie prosił „uspokój się, nie niszcz mnie tak bardzo”. „To tylko biznes” – tymi słowami chciał żebym się uspokoił. Skończyliśmy właśnie trzecią rundę i wtedy zaczął się tłumaczyć biznesem, a to tylko pokazało jak bardzo jest słaby.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

3 KOMENTARZE

  1. Nigdy nie bylem fanem Conora ale po tym tekscie o biznesie… no na pewno sie to nie zmieni.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.