Były mistrz kategorii lekkiej UFC i numer jeden rankingu bez podziału na kategorie wagowe, Khabib Nurmagomedov, wskazał kto według niego jest najlepszym piórkowym na świecie. Rosjanin nie wybrał jednak aktualnego mistrza UFC, a swojego rodaka – Zabita Magomedsharipova.

„The Eagle”, który oficjalnie przeszedł na sportową emeryturę, teraz często pojawia się w narożnikach zawodników z Rosji. Nurmagomedov spotkał się także z Zabitem, który ostatni raz w oktagonie UFC walczył w listopadzie 2019 roku. W swoich mediach społecznościowych Khabib opublikował zdjęcie z Magomedsharipovem wymownie je podpisując.

Z najlepszym zawodnikiem kategorii piórkowej na świecie.

Zabit Magomedsharipov (MMA 18-1) ma obecnie świetną serię 14 zwycięstw z rzędu i jest niepokonany w organizacji UFC. 30-letni Rosjanin to były mistrz organizacji ACA (wcześniej ACB) który do UFC trafił w 2017 roku. Od tego czasu w oktagonie najlepszej organizacji na świecie wygrał 6 walk pokonując takich zawodników jak Jeremy Stephens czy Calvin Kattar. Wielu specjalistów uważa, że Zabit to materiał na mistrza UFC. 13 z 18 wygranych w karierze zdobywał kończąc rywali przed czasem.

Dużo mówiło się o zestawieniu zawodnika z Yairem Rodriguezem, z którym miał on walczyć w przeszłości, lecz teraz prezydent UFC twierdzi, że nie wie czy będą chcieli ponownie zestawić Rosjanina z Meksykaninem. Na ten moment nieznana jest data powrotu Magomedsharipova do oktagonu UFC.

Warto oczywiście wspomnieć o obecnych mistrzach dywizji do 66 kilogramów w najlepszych organizacjach. W UFC posiadaczem tytułu jest Alexander Volkanovski, a w Bellator MMA mistrzem jest Patricio Freire. Jak widać Nurmagomedov wierzy, że Zabit jest lepszym zawodnikiem od Volkanovskiego i Freire.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

6 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Ludwiczek

UFC </br><b> Flyweight</b>

7,988 komentarzy 13,993 polubień

:juanlaugh:
Typ po 2 rundach walczy o przetrwane. Max czy mini Volkan robią go nawet w 3-rundówce a top6 na spokojnie ogarnia w 5-rundówce. Z czym do ludzi?

Odpowiedz 6 polubień

baju

Vale Tudo </br><b> Championship</b>

27,484 komentarzy 37,004 polubień

:juanlaugh:
Typ po 2 rundach walczy o przetrwane. Max czy mini Volkan robią go nawet w 3-rundówce a top6 na spokojnie ogarnia w 5-rundówce. Z czym do ludzi?

Facts.

Odpowiedz 1 Like

ziomeq

BAMMA </br><b>Flyweight</b>

710 komentarzy 903 polubień

Zabit jest przereklamowany

Odpowiedz 1 Like

Navio

Shark Fights </br><b> Light Heavyweight</b>

1,321 komentarzy 1,450 polubień

Nawet nie pamiętam kiedy on ostatni raz walczył, nie mówiąc o przeciwnikach.

Odpowiedz 1 Like

bassline9

Oplot Challenge </br><b> Lightweight </b>

21 komentarzy 7 polubień

Najlepszy piórkowy z którym był w wannie.

Odpowiedz polub

skunx

KSW </br><b> Light Heavyweight</b>

5,869 komentarzy 8,676 polubień

najwyższy piórkowy raczej

Odpowiedz polub