Legenda sportów walki i najlepszy zawodnik bez podziału na kategorie wagowe — Khabib Nurmagomedov pogratulował Janowi Błachowiczowi zwycięstwa na gali UFC 259.

Jan Błachowicz na UFC 259 obronił mistrzowski tytuł kategorii półciężkiej w walce przeciwko Israelowi Adesanyi. Po pełnym dystansie sędziowie wskazali jednogłośnie na Polaka, który szczególnie popisał się umiejętnościami parterowymi. Jan zdobył także szacunek Khabiba Nurmagomedova, który na galę w Las Vegas przybył razem z Islamem Makhachevem. Po zakończonym pojedynku Błachowicza, Rosjanin podszedł i pogratulował zwycięstwa naszemu rodakowi.

Jan Błachowicz: Dziękuję Ci za wsparcie — rozpoczął Polak.

Khabib Nurmagomedov: Świetna walka, świetne obalenia. Wiesz, dlaczego wygrałeś? Obalenia, zapasy — to jest prawdziwa siła.

Co ciekawe, już przed walką doszło do spotkania Błachowicza z Nurmagomedovem, wtedy obaj zawodnicy życzyli sobie samych sukcesów w oktagonie na sali treningowej UFC.

Jan Błachowicz po wartościowym zwycięstwie nad Nowozelandczykiem jest coraz lepiej odbierany w mediach. Jego media społecznościowe przyciągają rzesze fanów, a portale zagraniczne rwą się do wywiadów. Pozostaje się cieszyć, że Polak osiągnął tak wielki sukces w największej organizacji MMA na świecie. Przed kolejną obroną mistrzowskiego pasa zainteresowanie pojedynkiem Janka może być wysokie. Tym razem najprawdopodobniej zmierzy się z mocnym grapplerem – Gloverem Teixeirą. Brazylijczyk w ostatnich latach świetnie radzi sobie w klatce, mimo że ma już 41 lat. W ostatnim pojedynku poddał Thiago Santosa, a wcześniej rozprawił się z Anthonym Smithem.

5 KOMENTARZE

  1. Wkradł się błąd – i to już w pierwszym zdaniu! Ale spoczko, pomożemy:
    „Legenda sportów walki i najlepszy zawodnik bez podziału na kategorie wagowe — Jan Błachowicz otrzymał gratulacje zwycięstwa na gali UFC 259 od Khabiba Nurmagomedova”

    Tak powinno być

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.