12 lutego dojdzie do ciekawego starcia w wadze ciężkiej pomiędzy Filipem Stawowym (MMA 7-1-0) a Kevinem Szaflarskim (MMA 9-1-0). Sparingpartner reprezentanta Akademii Sportów Walki Wilanów, Kamil Minda (MMA 6-1-0) opublikował wpis, w którym zapowiedział życiową formę Szaflarskiego.

„Ciężkie rundy z Kevinem Szaflarskim. Gala Babilon MMA już 12 lutego. Forma niedźwiedzia jest życiowa, rozszarpie na kawałki przeciwnika. Filip Stawowy, bój się naturalnej siły tego zwierza!”

Stawowy kotynuuje serię pięciu zwycięstw z rzędu. W ostatnich walkach pokonywał kolejno Dawida Sadowskiego, Mateusza Śledzia, Dawida Kobierę, Konrada Dziczka i Marcina Kalatę.

Jedyną przegraną w zawodowym MMA „Czołg” poniósł w starciu z Filipem Toe. Niejednogłośnie na punkty sędziowie zdecydowali wtedy o zwycięstwie jego rywala. Pod szyldem organizacji Babilon MMA Stawowy jest niepokonany.

26-latek reprezentujący Akademię Sportów Walki Wilanów jest niepokonany od 2015 roku. Przegraną walkę stoczył tylko w swoim debiucie, kiedy to nie wyszedł do drugiej rundy ze względu na kontuzję nogi.

Po starciu z Alexandrem Cverną, Szaflarski powrócił do klatki w kwietniu 2017 roku poddająć duszeniem trójkątnym Mateusza Lewandowskiego. W kolejnych występach pokonywał on kolejno Norberta Czyżewskiego, Daniela Dąbrowskiego, dwukrotnie Adnana Alica, Yuriya Protzenkę, Fikro Bosnica, Luida Limę i Damiana Olszewskiego. Tylko pojedynek z Limą wyszedł poza pierwszą rundę, a o jej werdykcie zadecydowali sędziowie punktowi.

Gala Babilon MMA 19 odbędzie się 12 lutego. Oprócz głównego pojedynku na ten moment nie poinformowano o innych walkach. Wiemy jednak, że zwycięzca starcia Stawowy vs Szaflarski zawalczy o pas kategorii ciężkiej.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.