Kevin Randleman dołączy do UFC Hall of Fame, czyli galerii sław organizacji. Informacja o pośmiertnym wyróżnieniu dla byłego mistrza wagi ciężkiej została przekazana podczas dzisiejszej gali UFC on ESPN 8.

Randleman jest jednym z pionierów MMA, jego kariera trwała od 1996 do 2011 roku. W tym czasie dorobił się zawodowego bilansu walk 17-16, występując m.in. w UFC, Pride, czy Strikeforce. Amerykanin czterokrotnie walczył o tytuł królewskiej kategorii UFC. Pas udało mu się zdobyć na gali UFC 23, kiedy to wypunktował Pete’a Williamsa. Następnie obronił mistrzostwo w starciu z Pedro Rizzo. Randleman stoczył również wiele niezapomnianych pojedynków w japońskiej organizacji Pride. W białym ringu mierzył się z takimi zawodnikami jak Kazushi Sakuraba, Fedor Emelianenko, Mirko Filipović, czy Mauricio Rua. Kevin zmarł 11 lutego 2016 roku, przyczyną śmierci legendy MMA była niewydolność serca podczas zapalenia płuc.

Ceremonia wprowadzenia Kevina Randlemana do UFC Hall of Fame odbędzie się 9 lipca. „The Monster” dołączy do części „Pioneer Wing”, gdzie zajmie miejsce obok m.in. Royce’a Gracie, Marka Colemana, czy Randy’ego Couture’a. Oprócz Randlemana nowym członkiem galerii sław zostanie również Georges St-Pierre.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.