Kevin Lee, czołowy zawodnik wagi lekkiej, w rozmowie z portalem Bloodyelbow postanowił wypowiedzieć się na temat możliwości powstania nowych kategorii w UFC, do 165 oraz 175 funtów. Amerykanin przyznał, że przestanie walczyć w lekkiej, dopiero gdy zostanie utworzona dywizja do 165 funtów.

Istnieje powód dla którego komisje stanowe zatwierdzają ten pomysł. Paul Felder waży normalnie 190 funtów. Edson Barboza jest tak samo duży jak ja. Khabib Nurmagomedov ma stwierdzone problemy z nerkami, a i tak wciąż ścina ze 190 funtów do 155.

Czekają aż umrę. Naciskam na stworzenie nowej kategorii, bo to musi się wydarzyć. Myślę, że tak się stanie. Pomysł został już zaakceptowany, trzeba jeszcze załatwić różne formalne sprawy. W międzyczasie wciąż będę wykonywał swoją robotę, robił wagę i kopał innym tyłki.

Co ciekawe, Lee uważa również, że dywizja półśrednia powinna otrzymać dodatkowe 5 funtów limitu.

Po walce RDA z Covingtonem powinni zawiesić dywizję i stworzyć nową z limitem do 175 funtów. Tyron Woodley vs tymczasowy mistrz o pas w wadze 175 funtów. Później mogą stworzyć kategorię do 165 funtów. I tak mamy już 3-4 pasy w tej okolicy wagowej. Dlaczego nie zrobić nowej dywizji i ukoronować w niej nowego mistrza?

1 KOMENTARZ

  1. To i tak nic nie zmieni… Jak będzie inny limit to wieksi zawodnicy i tak beda zbijac po 30-40 funtów

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.