Były pretendent do tymczasowego tytułu mistrzowskiego kategorii lekkiej UFC, Kevin Lee, został zawieszony na 6 miesięcy przez Komisję Sportową w Nevadzie po tym jak złapano go na używaniu niedozwolonej substancji przy okazji jego walki z Danielem Rodriguezem w sierpniu tego roku.

Komisja ustanowiła jednogłośnie żeby zawiesić Lee do 28 lutego 2022 roku za to, że przy okazji ostatniej walki w jego organizmie znaleziono substancje po stosowaniu leku Adderall. Amerykanin stosuje ten lek w leczeniu ADHD.

Lee zaznaczył w rozmowie z Arielem Helwanim, że żałuje, iż nie zgłosił się do komisji o pozwolenie na używanie leku, które zostałoby mu pewnie przyznane.

Dodatkowo zawodnik został ukarany grzywną w wysokości 16500$. Będzie musiał on zapłacić karę przed tym jak będzie ubiegał się o licencję do walk w Nevadzie.

Lee (MMA 18-7) w ostatnich 6 pojedynkach ma niekorzystny bilans walk, bo 2-4. Ostatnią wygraną zdobył w listopadzie 2019 roku, kiedy to w spektakularnym stylu znokautował Gregora Gillespie. Przegrana z Danielem Rodriguezem na UFC Vegas 35 była jego pierwszą walką po porażce z rąk Charlesa Oliveiry z marca ubiegłego roku. W swojej karierze mierzył się także z m.in. Tonym Fergusonem, Alem Iaquintą czy Edsonem Barbozą.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.