(fot. Dave Mandel / Sherdog.com)

Dwukrotny pretendent do tytułu mistrza wagi lekkiej UFC Kenny Florian (MMA 13-5, UFC 11-4, 6 w rankingu MMARocks) poinformował wczoraj w programie MMA Live, że w swoim kolejnym pojedynku zmierzy się rewelacyjnie spisującym się w tym roku Evanem Dunhamem (MMA 11-1, UFC 4-1). Starcie odbędzie się najprawdopodobniej na UFC 126, 5 lutego w weekend Superbowl.

Florian powróci do Octagonu po nieudanym występie przed własną publicznością na UFC 118 w Bostonie, gdzie został wypunktowany przez Graya Maynarda. Było to dopiero druga porażka Kenny’ego w ostatnich trzech latach. Po ubiegłorocznego przegranej w starciu mistrzowskim z B.J. Pennem uczestnik pierwszego TUFa znowu był bliski walki o tytuł po gładkich wygranych nad Clayem Guidą i Takanorim Gomim.

Dunham również powróci do klatki UFC po porażce, jednak zgodnej opinii dziennikarzy zajmujących się MMA to jemu należało się zwycięstwo w starciu z Seanem Sherkiem na UFC 119. Młody zawodnik Xtreme Couture ma za sobą znakomity rok, który rozpoczął styczniowym poddaniem nad Efrainem Escudero i czerwcową punktową nad Tysonem Griffinem.

UPDATE:
Jak podaje HeavyMMA pojedynek będzie walką wieczoru UFC Fight for the Troops, 22 stycznia w Teksasie.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.