Po ogłoszeniu walki Luke’a Rockholda z Robertem Whittakerem organizacja UFC chce zestawić ze sobą dwóch zawodników dywizji do 84 kilogramów. Według menadżera m.in. Yoela Romero czy Jona Jonesa, UFC zaproponowało Kelvinowi Gastelumowi właśnie walkę z Kubańczykiem, jednakże ten nie zaakceptował oferty.

Gastelum, który w ostatnim boju pokonał byłego mistrza, Michaela Bispinga, bardzo chciał otrzymać szansę walki z Whittakerem, jednakże jak widać UFC  najpierw chce zestawić go z niebezpiecznym Romero. Federacja zapewne nie zrezygnuje z planów zestawienia obu zawodników – taki pojedynek wyjaśniłby kto powinien w kolejnym starciu zmierzyć się z wygranym walki na UFC 221. Należy również pamiętać o innym zestawieniu w tej dywizji – Jacare Souza zmierzy się na początku przyszłego roku z Derekiem Brunsonem, dlatego rywalizacja w kategorii średniej na pewno zainteresuje fanów.

28 KOMENTARZE

 1. Nie wiem czy on jest jeszcze śmieszny, czy już po prostu żałosny. :fjedzia:

  Nie należy mu się TS, a on na niego czeka?? W takim razie olać tego typa, na zasadzie: ,,nie bierzesz walki, czyli się poddajesz". :kis:

 2. Szkoda bo IMO nie byłoby to najgorsze zestawienie dla Gasteluma. Romero oczywiście jest atletyczny itd, ale jest tez dosyć małym średnim pod względem warunków fizycznych. Kelvin ze swoją świetną stójką i solidnymi zapasami nie byłby bez szans i mógłby wypunktować Romero podobnie jak Whittaker.

 3. Szkoda bo IMO nie byłoby to najgorsze zestawienie dla Gasteluma. Romero oczywiście jest atletyczny itd, ale jest tez dosyć małym średnim pod względem warunków fizycznych. Kelvin ze swoją świetną stójką i solidnymi zapasami nie byłby bez szans i mógłby wypunktować Romero podobnie jak Whittaker.

  Romero raczej nie jest "mały", tylko "niewysoki". Ma chyba długie łapy i jak na tę wagę jest silny jak cholera. Kelvin to co innego – jest nie tylko niski, ale również nie jest taki przymasowany jak Romero.

 4. Romero raczej nie jest "mały", tylko "niewysoki". Ma chyba długie łapy i jak na tę wagę jest silny jak cholera. Kelvin to co innego – jest nie tylko niski, ale również nie jest taki przymasowany jak Romero.

  W zasięgu ramion są tylko 2 cale na korzyść Yoela. Siły i masy mu nie odmawiam ale to też problem dotlenić tyle mięsa.

 5. To chyba taki zabieg menagera wymuszajacy walke, nei zdziwilbym sie jakby Gastelum nawet nie wiedzial o ofercie i teraz wlasnie taka walka bedzie miala miejsce. Az strach pomyslec jaki wpierdol Romero moze krasnalowi zrobic… chcialem zeby Spider w miare pokojowo wyslal go wage nizej, po Romero to moze mu sie odechciec walczyc wcale… co dopiero wage robic:matt:

 6. W zasięgu ramion są tylko 2 cale na korzyść Yoela. Siły i masy mu nie odmawiam ale to też problem dotlenić tyle mięsa.

  to prawda, ale 5 rund jednak Yoel wytrzymał z Whittakerem – może nie zaprezentował się rewelacyjnie, jeśli chodzi o kondycję, ale tragedii nie było.

  Dążę do tego, że IMO Yoel powinien po prostu fizycznie stłamsić Gasteluma. Skoro Weidman, który jest (przynajmniej obecnie) słabszy od Romero potrafił poddać Gasteluma, to co zrobi silniejszy i lepszy technicznie Romero?

 7. Jakby gruby dostał ze 3 takie łokcie na glebie od Yoela jak Machida to zrezygnowałby z MMA i zostałby krytykiem kulinarnym.

 8. to prawda, ale 5 rund jednak Yoel wytrzymał z Whittakerem – może nie zaprezentował się rewelacyjnie, jeśli chodzi o kondycję, ale tragedii nie było.

  Dążę do tego, że IMO Yoel powinien po prostu fizycznie stłamsić Gasteluma. Skoro Weidman, który jest (przynajmniej obecnie) słabszy od Romero potrafił poddać Gasteluma, to co zrobi silniejszy i lepszy technicznie Romero?

  Przegrał 3-2 z obecnym mistrzem, to w kwestii jak się zaprezentował. Ile on ma lat? 40. Whittaker chyba 25-26, wiec i tak nieźle, odstawiłby trochę sterydów i byłoby zwycięstwo 🙂

 9. tak samo jak coco bedorf

  No pewnie, że Karol też by zniszczył Yoela, tu nawet nie ma tematu do dyskusji.

  Romero przereklamowany:no no:

  Oczywiście, że tak. Miał po prostu świetnie dobranych rywali pod swój styl. Raczej już się o tym nie przekonamy, ponieważ Kubańczyk jest stary, ale uważam, że stójkowicze z najwyższej półki by go poskładali. Mousasi, Gastelum – daję 80%. Hall, Thiago Santos… powiedzmy 65. Whittaker na pewno by go skończył przed czasem, gdyby Yoel nie rozjebał mu kolana na początku walki. Natomiast z takimi rywalami jak Rockhold, Weidman czy Branch, to on byłby nieznacznym faworytem.  Wszystko jest kwestią stylu. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że Grubcio odrzucił tę walkę. A nawet jeśli, to na pewno nie ze strachu. Romero ma super zapasy i jest silny w chuj, natomiast nie posiada takiego parteru jak Weidman, który w BJJ jest potworem. Zresztą, co się będę produkował – wystarczy spojrzeć ile poddań ma na swoim koncie Romero. Gastelum ustrzelony w stójce i skończony ciosami w parterze? Nie widzę tego kompletnie.

 10. stójkowicze z najwyższej półki by go poskładali

  Musiałbyś Lyoto Machidę zapytać co o tym myśli.

 11. Musiałbyś Lyoto Machidę zapytać co o tym myśli.

  *Resztki Lyoto Machidy, bądźmy poważni. Kiedy on walczył z Romero, nie miał już wiele wspólnego z najwyższą półką. Obstawiam, że wyłapie jeszcze jedno KO i zakończy karierę.

 12. @Hefaner Przecież Weidman rzucał grubaskiem jak szmacianą lalką. Myślisz, że Romero miałby z tym problem?? Nie musi mieć świetnego BJJ. Ubiłby go jak kotleta.

 13. @Hefaner Przecież Weidman rzucał grubaskiem jak szmacianą lalką. Myślisz, że Romero miałby z tym problem?? Nie musi mieć świetnego BJJ. Ubiłby go jak kotleta.

  Jakoś tego nie widzę, Romero też nie używa tych zapasów jakoś bardzo namiętnie i bardziej do tego, żeby utrzymywać walkę w stójce, niż do tego, żeby sprowadzać. Oczywiście Twój scenariusz jest możliwy, bo zapaśniczo miałby przewagę i miotałby Grubym, ale nie sądzę, że mógłby go na glebie skończyć. Za to w stójce Kelvin miałby sporą przewagę, jego boks jest zajebisty.

 14. @Hefaner  Ogółem to nie sądzę, żeby ci stójkowicze mieli aż taką przewagę z Romero a w szczególności Gastelum. Jest on małym średnim i jednak siłowo Yoel by go zjadł. Grubcio ma najlepszy boks w tej dywizji IMO, a Romero akurat boksem nie grzeszy i to byłby jedyny argument, którym mógłby się przeciwstawić Kubańczykowi. Jednakże jakoś mimo wszystko sobie tego nie wyobrażam bo Palacio jest zajebiście eksplozywnym zawodnikiem jak na swoje gabaryty i raczej nie dałby się ustrzelić Kelvinowi. Stójkowo by go nie skończył, poddać by go nie poddał, ale mocne sprowadzenie i ciosy z góry jak w walce z Lyoto, tak bym widział ich walkę. Ale wiadomo, analizować sobie można, menadżerom wierzyć nie wierzę i po prostu chciałbym żeby tych dwóch stanęło naprzeciw siebie w oktagonie, byłaby to wyborna walka. W ogóle ta kategoria średnia jest tak kurewsko dobra, że każdy z każdym z top 10 to będzie zajebiste starcie.  No i skończył się cyrk z pasem. Najlepsza kategoria obok lekkiej w UFC.

 15. @Hefaner  Ogółem to nie sądzę, żeby ci stójkowicze mieli aż taką przewagę z Romero a w szczególności Gastelum. Jest on małym średnim i jednak siłowo Yoel by go zjadł. Grubcio ma najlepszy boks w tej dywizji IMO, a Romero akurat boksem nie grzeszy i to byłby jedyny argument, którym mógłby się przeciwstawić Kubańczykowi. Jednakże jakoś mimo wszystko sobie tego nie wyobrażam bo Palacio jest zajebiście eksplozywnym zawodnikiem jak na swoje gabaryty i raczej nie dałby się ustrzelić Kelvinowi. Stójkowo by go nie skończył, poddać by go nie poddał, ale mocne sprowadzenie i ciosy z góry jak w walce z Lyoto, tak bym widział ich walkę. Ale wiadomo, analizować sobie można, menadżerom wierzyć nie wierzę i po prostu chciałbym żeby tych dwóch stanęło naprzeciw siebie w oktagonie, byłaby to wyborna walka. W ogóle ta kategoria średnia jest tak kurewsko dobra, że każdy z każdym z top 10 to będzie zajebiste starcie.  No i skończył się cyrk z pasem. Najlepsza kategoria obok lekkiej w UFC.

  Zgadzam się właściwie ze wszystkim, po prostu widzimy inne scenariusze tej walki. No i fajnie. Obyśmy mieli okazję się przekonać! :beer:

 16. Jakoś tego nie widzę, Romero też nie używa tych zapasów jakoś bardzo namiętnie i bardziej do tego, żeby utrzymywać walkę w stójce, niż do tego, żeby sprowadzać.

  Ale to dlatego, że sam się w stójce lubi bić. Jak walczy z kimś, o kim wie, że jest lepszy w tym aspekcie, to sprowadza, vide Machida/Whittaker (ten ostatni akurat ma świetne TDD, które powstrzymało Yoela, Gastelum taki dobry nie jest).

  Nie znam się, ale mam wrażenie, że czysto technicznie to Yoel moze mieć najlepsze zapasy w całym UFC/mma.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.