Gastelum

Wczorajsze ważenie przed galą UFC 183 nie należało do udanych. W trakcie ceremonii, okazało się, że dwaj czołowi zawodnicy organizacji mocno przestrzelili z wagą. Dobra wiadomość dla Kelvina Gasteluma i Johna Linekera jest taka, że mimo wszystko zawalczą na gali w Las Vegas. Zła, że będzie ich to sporo kosztowało.

Gastelum, który zmierzy się Tyronem Woodleyem, wniósł na wagę aż 180 funtów. Lineker również wykazał się brakiem profesjonalizmu, kiedy na ważeniu przed jego walką z Ianem McCallem, wskazówka wagi wskazała 130 funtów . W większości wypadków, kara w UFC za nie zrobienie wagi oznacza stratę 20% pensji która przechodzi na konto przeciwnika. Dave Sholler poinformował jednak, że UFC zdecydowało się surowiej ukarać obu fighterów, zabierając im 30% pensji.

Obaj zawodnicy mają na swoim koncie problemy ze zrobieniem wagi. Gastelum wcześniej dwukrotnie nie zrobił limitu wagi półśredniej. W marcu 2014 roku, potrzebował też kilku prób aby doszło do jego walki z Rickiem Storym. Dla Linekera była to z kolei czwarta nieudana próba zrobienia wymaganego limitu. Brazylijczyk nigdy też w karierze nie zrobił limitu 126 funtów, który musiałby osiągnąć gdyby przyszło mu walczyć o pas mistrza UFC.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.