Największa organizacja MMA w Polsce ma już 14 lat. 27 lutego 2004 r. KSW przygotowało swoją pierwszą w historii galę. Wydarzenie odbyło się w Hotelu Mariott w Warszawie. Miejsce to nie było przypadkowe, bowiem jeden z twórców organizacji Martin Lewandowski pracował wówczas w Marriottcie, był tam szefem ds. promocji i zajmowałem się również sportem. Drugi współwłaściciel KSW Maciej Kawulski prowadził agencję reklamową i jednocześnie trenował MMA. Obaj zdecydowali, że stworzą produkt, który swoimi korzeniami będzie sięgał początków mieszanych sztuk walki, czyli próby odpowiedzi na pytanie o to, który styl walki jest skuteczniejszy.

Podczas debiutanckiej gali w restauracji Champions, zawodnicy walczyli w swoich bazowych strojach, a na widowni zasiadło około 300 osób. Pierwsza gala miała formułę turniejową i odbyła się bez transmisji telewizyjnej. Zwycięzcą ośmioosobowego turnieju został Łukasz Jurkowski, który reprezentował taekwondo. Jurkowski w finale zmierzył się z Romanem Szaszkowem i zakończył walkę w drugiej rundzie pojedynku.

Z ciekawostek warto przypomnieć, że na gali Championsie był obecny również Andrzej Janisz z Polskiego Radia, który po wydarzeni zaproponował Jurkowskiemu współpracę w Eurosporcie przy galach Shooto. Wtedy też narodził się duet komentatorski, który z powodzeniem funkcjonuje do dziś.

W 14 lat KSW zorganizowało ponad 40 wydarzeń, z czego jedno z nich odbyło się na Stadionie Narodowym.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.