Świat ocenia Kowalkiewicz

Już w najbliższą sobotę odbędzie się gala UFC on ESPN 2 w Filadelfii, na której Edson Barboza zmierzy się z Justinem Gaethje. Dla nas rodaków, najważniejsze będzie jednak starcie Karoliny Kowalkiewicz z Michelle Waterson. Poniżej przedstawiamy typowania redaktorów i czytelników zagranicznych portali dotyczące tej polsko-amerykańskiej konfrontacji.

bleacherreport.com

Harris: To moje ulubione starcie karty głównej, pomijając walkę wieczoru. Dwie, dobre zawodniczki, z których każda jedna może zwyciężyć, ale przewagę daję Kowalkiewicz. Kickboxing Karoliny więcej „waży” niż to na pierwszy rzut oka wygląda i potrafi przyjąć cios. Waterson będzie chciała przenieść bój do parteru, gdzie będzie miała przewagę, ale Polka będzie wstawała i powoli w stójce rozbijała Michelle. Kowalkiewicz, jednogłośna decyzja.

Snowden: W tej walce najważniejsze będzie kontrolowanie tego co się dzieje w oktagonie. Ciosy Karoliny z dużą dokładnością trafiają w cel, a dodatkowo robi obrażenia w klinczu, ciągłymi, nieustannymi atakami. Michelle z kolei preferuje dystans w którym może więcej kopać z tej jej stójki z karate, by trzymać rywalkę z dala od niej. Którakolwiek narzuci swój styl toczenia walki, wygra. Kowalkiewicz, niejednogłośna decyzja.

McCarter: Czasami myślę jak świetna mogłaby być waga atomowa, gdyby Waterson zdecydowała się powrócić do wagi 105 funtów. Zamiast tego wolała „przymasować”, by znaleźć się w UFC. Przez to jednak jest tłamszona przez większe i silniejsze rywalki. W walce z Karoliną będzie tak samo. Kowalkiewicz jest wszechstronna i jej ciosy więcej ważą. Największą szansą dla Waterson jest poddanie, ale Polka jest niedocenianą grapplerką i ma swoje umiejętności w tej materii. Jeśli walka przeniesie się do parteru, Karola zasypie Michelle ground’and’pound z górnej pozycji. Waterson nie da łatwej walki, ale będzie ona jednostronna z racji, że jest za mała na tę dywizję. Kowalkiewicz.

sportskeeda.com

Scott Newman: Kowalkiewicz lub skracać dystans i uderzać kombinacjami oraz inicjować klincz. Waterson również lubi kombinacje, ale woli je wykonać z dalszego dystansu niż robi to Polka. Woli ustawiać walkę kopnięciami i poruszaniem się po oktagonie. Kowalkiewicz sprawiła najwięcej problemów Joannie Jędrzejczyk, zanim nie pojawiła się Rose Namajunas. Znokdaunowała Joannę i przez chwilę sprawiała jej spore problemy. Ma świetną techniczną stójkę i nie wiem co Waterson może robić by trzymać ją na dystans. Problemem Polki może być parter Waterson, która może i ma ksywkę „Karate Hottie”, ale jak do tej pory to jej działania w parterze były najbardziej imponujące. Poddawała Angelę Maganę czy Paige VanZant. Była lepsza na macie od Cortney Casey. Pokazała też, że nie ma nic przeciwko przeniesieniu walki do parteru już na samym początku starcia. Tecię Torres też kilka razy udało jej się obalić. Karolina z drugiej strony miała sporo problemów gdy znalazła się w parterze z Randą Markos, a potem została zdominowana w tej płaszczyźnie przez Claudię Gadelhę. To nie wróży najlepiej w zbliżającym się starciu, jako że będzie musiała wejść bliżej w dystans ze swoim stylem walki, a to może zagwarantować obalenie Waterson. Tak samo Waterson, jeśli walka będzie długo toczyć się na nogach, to tym trudniej będzie jej zwyciężyć. Michelle jest jednak inteligentną zawodniczką. Po kilku wymianach zaskoczy Polkę obaleniem, a gdy już walka znajdzie się na glebie i Waterson zdobędzie dominującą pozycję, będzie po walce. Waterson, poddanie.

MMAJunkie.com

Dan Tom: Według mnie najważniejszy będzie klincz, obie zawodniczki świetnie sobie w nim radzą, zwłaszcza rozłamując go, obie dokładają kolano bądź łokieć. Michelle Waterson obalała wszystkie swoje przeciwniczki z którymi walczyła. W najświeższych walkach pokazuje dużo dyscypliny, nie traci tak często pozycji. Nie wiem na ile będzie jej się to udawało z Kowalkiewicz, to będzie bliska walka, ale postawię na Polkę. Kowalkiewicz, niejednogłośna decyzja.

George Garcia: Obie mają po tyle samo lat, ale dla mnie Kowalkiewicz walczyła z o wiele bardziej wymagającymi rywalkami. Jedyne porażki jakie ma bilansie to te z naprawdę czołowymi zawodniczkami. Doszła do decyzji z Joanną Jędrzejczyk, a potem miała mocne przegrane z Claudią Gadelhą i Jessicą Andrade. Pierwsza ją poddała, a druga znokautowała – więc kiedy przegrywa, robi to w efektownym stylu, ale w dalszym ciągu mówimy o porażkach na bardzo wysokim poziomie. Michelle Waterson walczyła z dobrymi przeciwniczkami, ale nie były one na tym samym poziomie co oponentki Kowalkiewicz. Michelle ma dobre umiejętności parterowe i jeśli zdoła przewrócić Kowalkiewicz, to sądzę, że Polka będzie w sporych opałach. Karolina jest jednak silna i wierzę, że uda jej się utrzymać walkę na nogach. Walka będzie bliska, ale typuję Kowalkiewicz bo została już przetestowana.  Kowalkiewicz, jednogłośna decyzja.

Na Tapology spośród 1322 typów, Karolina Kowalkiewicz uzyskała 58% poparcia:

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.