Foto: Michał Biel/MMAROCKS
Foto: Michał Biel/MMAROCKS

Karolina Kowalkiewicz zwyciężyła Rose Namajunas podczas UFC 201, a po walce wyzwała do pojedynku mistrzynię, Joannę Jędrzejczyk!

Pierwsze minuty starcia były typowo badawcze. Obie zawodniczki nie chciały ryzykować, krążyły wokół siebie, wymieniając pojedyncze ciosy. Dopiero w czwartej minucie obie panie przyspieszyły – Rose celnie trafiała z kontry, Karolina starała się (również skutecznie) wchodzić w półdystans i tam atakować krótkimi kombinacjami. Runda zakończyła się natomiast kilkoma sekundami parteru.

Druga odsłona była już pełna „ognia”. Obie zawodniczki dały z siebie wszystko, lecz to Polka okazała się groźniejsza: znakomicie broniła sprowadzeń, wchodziła w klincz, gdzie atakowała kolanami (na korpus i głowę) przeplatanymi mocnymi łokciami. Rose starała się obalać, czy nawet zachodzić za plecy spod siatki, lecz Karolina była na to gotowa.

Wieńcząca starcie runda również należała do Polki, która prócz kontynuacji obranej strategii pokazała także bardzo dobre umiejętności grapplerskie. Gdy walka znalazła się na ziemi w potrafiła w pełni skontrolować znaną z bardzo dobrego parteru Namajunas, nie zostawiając jej miejsca do zapięcia technik.

Po trzech odsłonach sędziowie (niejednogłośnie) przyznali zwycięstwo Karolinie. Stosunek punktów wynosił: 28-29, 29-28, 29-28.

Dla Kowalkiewicz (MMA 10-0) była to trzecia walka w największej organizacji świata. Mistrzyni KSW w kategorii -52 kg zadebiutowała w niej ubiegłym roku, podczas UFC on FOX 17, gdzie jednogłośnie wypunktowała Randę Markos. Drugi pojedynek u światowego potentata MMA Polka stoczyła w maju, na UFC w Rotterdamie. W Holandii pokonała (również jednogłośną decyzją) Heather Jo Clark. To starcie otworzyło jej drogę do ścisłej czołówki kategorii słomkowej, a walka z Namajunas przez wielu traktowana była jako ostatni krok na drodze do pojedynku z Joanną Jędrzejczyk.

Namajunas (MMA 5-3) to obecnie jedna z najmocniejszych zawodniczek w kategorii słomkowej. Karierę w mieszanych sztukach walki rozpoczęła w 2013 roku na gali Invicta 4, pokonała wówczas Emily Kagan przez poddanie. W 2014 roku zawocniczka z Milwaukee dostała się do flagowego reality show UFC – The Ultimate Fighter, w którym wygrała trzy pojedynki, a zastopowana została dopiero przez Carlę Esparzę w walce o tytuł mistrzowski. Od tego czasu Rose stoczyła trzy pojedynki, pokonując kolejno Angelę Hill (RNC), Page VanZant (RNC) i Tecię Torres (decyzja), której zrewanżowała się za porażkę sprzed trzech lat.

Jakub Bijan
FREESTYLE || GRECO

238 KOMENTARZE

 1. Brawo.Nie wierzyłem w zwycięstwo.Mam nadzieje ,że będzie main event w Polsce.Ku mojemu zdziwieniu Rose troche spuchła.Dobra robota.

 2. Po tym co widziałem, to Joanna ją zmasakruje z taką obroną… TKO/KO 2ND. Ale taka jest kolej rzeczy Joanna jest za dobra dla każdej zawodniczki obecnie, Karolina odpadnie to pewne i najważniejsze co dalej pokaże. Czy będzie spadać w dół czy może się utrzyma może walka z Esparza albo Gadelha?

 3. Wielkie gratulacje dla Karoliny za zwycięstwo i determinacje w dążeniu do celu. Brawa!

  Ale żeby nie było tak kolorowo to stójka dalej strasznie dziurawa, praktycznie każdy cios Rose wchodził na szczenę. Trzeba to poprawić i będzie naprawdę bardzo, bardzo dobrze bo klincz nie zawsze wystarczy.
  Czekam z niecierpliwoscią na starcie Karoliny z Asią mimo, że nie liczę na niespodziankę. Wydaje mi się, że:
  Asia, Gadelha  Reszta dywizji.

  Ale żeby się o tym przekonać to trzeba to sprawdzić.
  Jeszcze raz gratulacje dla Karoliny i ciesz się tym zwycięstwem bo zasłużyłaś.

 4. Zajebiscie ze Karola to wygrala ale dzisiaj znowu duzo przyjela i gdyby nie wata w lapach u Rose to by dawno lezala. Aska tak nie glaszcze po buzi… Jesli ma byc takie starcie to kurwa az sie prosi o jakas gale w Polsce! Rose mnie zawiodla no i spompowala sie jak stara baba. Karolina graty!

 5. yonigga

  dawno nie widziałem takiego chamskiego wałka, przecież namajunas to wygrala

  Co ty bredzisz? Dwie pierwsze rundy wyrównane, ale trzecia zdecydowanie dla Karoliny i dlatego to wygrała.

 6. Brawa za świetną robotę i wygraną nad naprawdę dobrą przeciwniczką. No i dzięki że pamiętałaś żeby iść na splita. Kupon wszedł :DC:

 7. Brawa za świetną robotę i wygraną nad naprawdę dobrą przeciwniczką. No i dzięki że pamiętałaś żeby iść na splita. Kupon wszedł :DC:

 8. Świetna walka i zasłużone zwycięstwo Karoliny. Oj ale doczekaliśmy czasów!

 9. yonigga

  dawno nie widziałem takiego chamskiego wałka, przecież namajunas to wygrala

  Leci screenshot, jesteś u trenera.

 10. yonigga

  dawno nie widziałem takiego chamskiego wałka, przecież namajunas to wygrala

  Leci screenshot, jesteś u trenera.

 11. Jeszcze raz gratulacje dla Karoliny i … całego jej obozu. Mam nadzieje, ze genialny plan na walkę z Asia faktycznie jest gotowy, bo jak to mówią glowa muru nie przebijesz, a z taka defensywa w stójce jak dzis … Ale to dopiero po potwierdzeniu tego starcia.

 12. Jeszcze raz gratulacje dla Karoliny i … całego jej obozu. Mam nadzieje, ze genialny plan na walkę z Asia faktycznie jest gotowy, bo jak to mówią glowa muru nie przebijesz, a z taka defensywa w stójce jak dzis … Ale to dopiero po potwierdzeniu tego starcia.

 13. Zasłużyła i doszarpała się tego titleshota. Brawo za ambicje, serce do walki i progres w każdym starciu. Wszystko od przyjścia do UFC układa się jej praktycznie idealnie. Jestem z niej dumny jak cholera. Właśnie takich polaków chce się oglądać w UFC. Historyczna walka dwóch polek o pas UFC cieszy najbardziej, a jak to się skończy? Chcę wierzyć że wszystko jest możliwe, dziś Tyrona też stawiała garstka ludzi i to najbardziej lubię w tym sporcie.

 14. Zasłużyła i doszarpała się tego titleshota. Brawo za ambicje, serce do walki i progres w każdym starciu. Wszystko od przyjścia do UFC układa się jej praktycznie idealnie. Jestem z niej dumny jak cholera. Właśnie takich polaków chce się oglądać w UFC. Historyczna walka dwóch polek o pas UFC cieszy najbardziej, a jak to się skończy? Chcę wierzyć że wszystko jest możliwe, dziś Tyrona też stawiała garstka ludzi i to najbardziej lubię w tym sporcie.

 15. To jest fajne że KSW wypuściło dwóch mistrzów, Janek dostał się wysoko w rankingu UFC, a Karolina jest blisko walki o pas UFC!

  Może jak Borys wygra z Saidowem a Gamer kilka razy obroni pas, to udowodnią że zasługują na reprezentowanie KSW w UFC.

 16. To jest fajne że KSW wypuściło dwóch mistrzów, Janek dostał się wysoko w rankingu UFC, a Karolina jest blisko walki o pas UFC!

  Może jak Borys wygra z Saidowem a Gamer kilka razy obroni pas, to udowodnią że zasługują na reprezentowanie KSW w UFC.

 17. Brawo dla Karoliny! Ciężki to był bój. Szczerze to przed walką myślałem, że łysa poskłada Karolinę w parterze do poddania. Rose pięknie puchła, Karolina siłowo raczej wyżej stoi.
  Łokcie, kolana miód. Tylko obrona jak sito z czterema dziurami na krzyż.
  Z JJ jej absolutnie nie widzę, zupełnie nie ta liga o kondycji nie wspominając. Skończyło by się na KO w 1 rundzie.

 18. Gratulacje!! Takie momenty dają radość z oglądania polskiego mma na zagranicznych arenach. Widać dobre podstawy bjj rodem z GBŁ, obrona w stojce no cóż przydałby się jakiś dobry trener w tym aspekcie;)

 19. Gratulacje!! Takie momenty dają radość z oglądania polskiego mma na zagranicznych arenach. Widać dobre podstawy bjj rodem z GBŁ, obrona w stojce no cóż przydałby się jakiś dobry trener w tym aspekcie;)

 20. Wynik zgodnie z planem ale żal patrzeć na kolejny występ Kowalkiewicz bez progresu. Nadal pchane ciosy, ręce na wysokosci pasa, dystans, kopniecia bez skrętu. Pomyśleć jak by wyglądała gdyby to wszystko grało jak należy. Pomimo tego życzę walki z Jedrzejczyk bo jak do niej nie dojdzie to czuje ze będzie sie uzalac do konca swojej kariery ze była w stanie realnie pokonać mistrzynie. Poza tym ja też juz nie moge doczekać sie by zobaczyć kolejną egzekucję Joanny 😉

 21. Wynik zgodnie z planem ale żal patrzeć na kolejny występ Kowalkiewicz bez progresu. Nadal pchane ciosy, ręce na wysokosci pasa, dystans, kopniecia bez skrętu. Pomyśleć jak by wyglądała gdyby to wszystko grało jak należy. Pomimo tego życzę walki z Jedrzejczyk bo jak do niej nie dojdzie to czuje ze będzie sie uzalac do konca swojej kariery ze była w stanie realnie pokonać mistrzynie. Poza tym ja też juz nie moge doczekać sie by zobaczyć kolejną egzekucję Joanny 😉

 22. Na FOX'ie Dana wspomniał właśnie można by zrobić walkę Aśka-Karola w PL, że muszą pomyśleć o tym!!!!
  I ogólnie jest o tym gadka w studiu

 23. Na FOX'ie Dana wspomniał właśnie można by zrobić walkę Aśka-Karola w PL, że muszą pomyśleć o tym!!!!
  I ogólnie jest o tym gadka w studiu

 24. FanMMA

  Po tym co widziałem, to Joanna ją zmasakruje z taką obroną… TKO/KO 2ND. Ale taka jest kolej rzeczy Joanna jest za dobra dla każdej zawodniczki obecnie, Karolina odpadnie to pewne i najważniejsze co dalej pokaże. Czy będzie spadać w dół czy może się utrzyma może walka z Esparza albo Gadelha?

  Karolina ja podda jak Misha Holly Holm , end of story 🙂

 25. FanMMA

  Po tym co widziałem, to Joanna ją zmasakruje z taką obroną… TKO/KO 2ND. Ale taka jest kolej rzeczy Joanna jest za dobra dla każdej zawodniczki obecnie, Karolina odpadnie to pewne i najważniejsze co dalej pokaże. Czy będzie spadać w dół czy może się utrzyma może walka z Esparza albo Gadelha?

  Karolina ja podda jak Misha Holly Holm , end of story 🙂

 26. grzejnik78

  Karolina ja podda jak Misha Holly Holm , end of story 🙂

  wydaje ci się bo rośniesz, a tak wogole karolina jeszcze nie zasłuzyla na walke z asia

 27. grzejnik78

  Karolina ja podda jak Misha Holly Holm , end of story 🙂

  wydaje ci się bo rośniesz, a tak wogole karolina jeszcze nie zasłuzyla na walke z asia

 28. Faktycznie, defensywa Karoli nie jest zbyt dobra, ale cieszę się jak pojebion z jej zwycięstwa nad bardzo dobrą zawodniczką! : > BTW Karolina ładnie sobie poradziła w kulance z Rose, jestem dumny.

 29. Faktycznie, defensywa Karoli nie jest zbyt dobra, ale cieszę się jak pojebion z jej zwycięstwa nad bardzo dobrą zawodniczką! : > BTW Karolina ładnie sobie poradziła w kulance z Rose, jestem dumny.

 30. Eksperci typują …. Teraz dałbym się wypowiedzieć "ekspertom" i wytłumaczyć jak zajebiście się znają.

 31. Eksperci typują …. Teraz dałbym się wypowiedzieć "ekspertom" i wytłumaczyć jak zajebiście się znają.

 32. Tak jak mówiłem – Karolina po prostu nie jest mięczakiem jak to dziecko vanZant czy chłopczyk Rose. Zagraniczni spece typowali Rose bo cokolwiek im jej nazwisko mówiło a mi coś nie grało jeśli chodzi o porównanie Kowalkiewicz do Namajunas – nie miałem punktu odniesienia do porównań.
  Super że wygrała ale na serio to co prezentuje w porównaniu do Aśki to jest kurwa przepaść nie do przeskoczenia a kto tego nie widzi to chyba jest zakochany jakiś. Niestety Karola może dostać też Eryka a ten ją połamie w pizdu i zabije w pierwszej rundzie.

 33. Tak jak mówiłem – Karolina po prostu nie jest mięczakiem jak to dziecko vanZant czy chłopczyk Rose. Zagraniczni spece typowali Rose bo cokolwiek im jej nazwisko mówiło a mi coś nie grało jeśli chodzi o porównanie Kowalkiewicz do Namajunas – nie miałem punktu odniesienia do porównań.
  Super że wygrała ale na serio to co prezentuje w porównaniu do Aśki to jest kurwa przepaść nie do przeskoczenia a kto tego nie widzi to chyba jest zakochany jakiś. Niestety Karola może dostać też Eryka a ten ją połamie w pizdu i zabije w pierwszej rundzie.

 34. Wydaje mi się, że nauczeni przypadkiem Holm będą kuć żelazo, póki gorące i nie zepsują takiej okazji. Jednak zrobił się dość spory szum wokół wygranej Karoliny i chyba obecnie jest to najbardziej medialna rzecz, jaką mogą zrobić w tej dywizji. Pytanie, czy będą chcieli to zrobić w US czy w PL.

 35. Wydaje mi się, że nauczeni przypadkiem Holm będą kuć żelazo, póki gorące i nie zepsują takiej okazji. Jednak zrobił się dość spory szum wokół wygranej Karoliny i chyba obecnie jest to najbardziej medialna rzecz, jaką mogą zrobić w tej dywizji. Pytanie, czy będą chcieli to zrobić w US czy w PL.

 36. W jakiej Polsce? Po co i dla kogo? Aśka chce w stanach i Karola też. Aśka nie jest narodową własnością tylko sportowcem rozpoznawalnym i lubianym w stanach i tez docenianym przez Danę. Wy byście jej zrobili takie coś za karę i dali ją na galę w ciemnej dupie? Już nie wspominam o PPV za mistrzynie która niedawno błyszczała na tle wszystkich tych kijowych walk z wielkiego weekendu.

 37. W jakiej Polsce? Po co i dla kogo? Aśka chce w stanach i Karola też. Aśka nie jest narodową własnością tylko sportowcem rozpoznawalnym i lubianym w stanach i tez docenianym przez Danę. Wy byście jej zrobili takie coś za karę i dali ją na galę w ciemnej dupie? Już nie wspominam o PPV za mistrzynie która niedawno błyszczała na tle wszystkich tych kijowych walk z wielkiego weekendu.

 38. Można powiedzieć że polskie Laski w UFC mają większe jaja od polskich facetów walczących w UFC. Brawo Karola.

 39. Można powiedzieć że polskie Laski w UFC mają większe jaja od polskich facetów walczących w UFC. Brawo Karola.

 40. skunx

  W jakiej Polsce? Po co i dla kogo? Aśka chce w stanach i Karola też. Aśka nie jest narodową własnością tylko sportowcem rozpoznawalnym i lubianym w stanach i tez docenianym przez Danę. Wy byście jej zrobili takie coś za karę i dali ją na galę w ciemnej dupie? Już nie wspominam o PPV za mistrzynie która niedawno błyszczała na tle wszystkich tych kijowych walk z wielkiego weekendu.

  Skoro chłopaki z HW mogli walczyć o pas w Brazylii, to nie widzę powodu dla którego miałoby nie dojść do pojedynku dziewczyn ze słomkowej w Polsce.

 41. skunx

  W jakiej Polsce? Po co i dla kogo? Aśka chce w stanach i Karola też. Aśka nie jest narodową własnością tylko sportowcem rozpoznawalnym i lubianym w stanach i tez docenianym przez Danę. Wy byście jej zrobili takie coś za karę i dali ją na galę w ciemnej dupie? Już nie wspominam o PPV za mistrzynie która niedawno błyszczała na tle wszystkich tych kijowych walk z wielkiego weekendu.

  Skoro chłopaki z HW mogli walczyć o pas w Brazylii, to nie widzę powodu dla którego miałoby nie dojść do pojedynku dziewczyn ze słomkowej w Polsce.

 42. Jakub Bijan

  Skoro chłopaki z HW mogli walczyć o pas w Brazylii, to nie widzę powodu dla którego miałoby nie dojść do pojedynku dziewczyn ze słomkowej w Polsce.

  No w sumie tak. Brazylia to taka Polska. Duży rynek, dużo wery gut fajters i pitbuls. Te same tradycje w walkach bez reguł i też mamy wielu mistrzów np Bedorf i Mamed . Spoko niech robią.

 43. Jakub Bijan

  Skoro chłopaki z HW mogli walczyć o pas w Brazylii, to nie widzę powodu dla którego miałoby nie dojść do pojedynku dziewczyn ze słomkowej w Polsce.

  No w sumie tak. Brazylia to taka Polska. Duży rynek, dużo wery gut fajters i pitbuls. Te same tradycje w walkach bez reguł i też mamy wielu mistrzów np Bedorf i Mamed . Spoko niech robią.

 44. skunx

  No w sumie tak. Brazylia to taka Polska. Duży rynek, dużo wery gut fajters i pitbuls. Te same tradycje w walkach bez reguł i też mamy wielu mistrzów np Bedorf i Mamed . Spoko niech robią.

  No a babki ze straw, które nie sprzedają PPV są dla nich tak strategiczne, że muszę je zdyskontować w NY, bo inaczej im się budżet nie domknie.

 45. grzejnik78

  Karolina ja podda jak Misha Holly Holm , end of story 🙂

  W tej bajce były smoki? Nie mam nic przeciwko Karolinie, ale ja nie opieram swoich opinii na emocjach tylko na faktach. Fakty są takie, że Joanna w każdym aspekcie jest lepsza od Karoliny. Jest silniejsza, szybsza, wytrzymalsza, ma o wiele lepszą obronę czy to w stójce czy w parterze. Jeżeli chodzi o poddanie, to akurat Joanna poddała Karolinę przez duszenie w 1 rundzie w amatorskim pojedynku, gdzie Joanna dopiero zaczynała swoją przygodę z MMA w 2012 roku.

 46. Szkoda ze Rose przegrala ale trudno.
  Taka przegrana to tez powody do radosci, mimo wszystko przegrala z Polka 🙂

 47. Karolina w walce z JJ, znowu pokaże więcej niż się wszyscy spodziewają. Szanse na zwycięstwo ma małe, ale ma, i musi spróbować.

  UFC powinno zrobić to zestawienie póki jest taka możliwość, byłby to kolejny duży impuls promocyjny dla polskiego mma.

 48. Proszę, przecież Justyna zabije Karolinę. Karolina z Rose już w drugiej rundzie miały problemy z kardio i prezentowały szybkość słonia w smole. Dla JJ to nieruchome woki treningowe. Starcie prawdopodobnie miałaby podobny przebieg, jak JJ z Penne lub Esparzą.

 49. Ja nie moge ile ta Karola zbiera. Nie rozumiem tej taktyki opuszczonych nisko rąk. Zjada te ciosy i idzie dalej, dwa upkicki czysto na ryj i nic. Albo Rose ma ciosy z mocą dziecka, albo Karola taki twardy łeb, ale z taką taktyką JJ zrobi jej dziecko.

 50. Wszystko ułożyło się tak jak w analizie tego pojedynku na MMARocks:

  "Popieram jednak wszystkich stawiających na Kowalkiewicz. Jeszcze raz powtarzam: Różnica między zawodniczkami nie jest tak wielka, by skazywać Polkę na pożarcie. To nadal tylko Rose Namajunas, a nie Claudia Gadelha, która ma mocną stójkę, mocne zapasy i wyśmienity parter czy Joanna Jędrzejczyk z Muay Thai na mistrzowskim poziomie. Zestawienie Namajunas z Kowalkiewicz to nie rzucenie tej drugiej na pastwę lepszej zawodniczki tylko dobry matchmaking. Rose miała znaczne problemy w trzeciej rundzie z Tocią Torres gdy ta podkręciła tempo w stójce. Kto wie, może właśnie trzecia runda zadecyduje o zwycięstwie Polki."

 51. Szkoda, że ci, którzy wypominają Karolinie dziurawą stójkę z podobnym zapałem nie wspominają o amatorskim parterze Asi.

 52. Szkoda, że ci, którzy wypominają Karolinie dziurawą stójkę z podobnym zapałem nie wspominają o amatorskim parterze Asi.

 53. Super! Karolina musi dostać walkę o pas! Sytuacja jest o tyle piękna, że Karolina nie musiała po drodze sprawdzać się z Gadhelą. Dajcie tej dziewczynie zarobić bardzo poważne pieniądze, bo możliwe, że więcej okazji mieć na to nie będzie.

 54. J-Son

  Szkoda, że ci, którzy wypominają Karolinie dziurawą stójkę z podobnym zapałem nie wspominają o amatorskim parterze Asi.

  Jeżeli uważasz, że Joanna ma amatorski parter, to nie mamy o czym pisać.

 55. Super ze Karolcia wygrala .. ale bedzie ciezko ogladac siostrobojczy pojedynek …Rowniez wydaje mi sie ze Joanna w stojce zdemoluje Karoline …

 56. Boję się trochę, że Joanna ma tak duży wpływ na Dane, że faktycznie może zablokować walkę Karoliny o pas.

 57. Rafciu27

  Boję się trochę, że Joanna ma tak duży wpływ na Dane, że faktycznie może zablokować walkę Karoliny o pas.

  A po co miałaby to robić?

 58. Amatorski parter Asi? Dobre, najpierw trzeba ją obalić co potrafiła robić Gadelha by potem niewiele w tym parterze zrobić. Dla Karoliny stójka to naturalna płaszczyzna i nie powinna wyłapywać tyle ciosów na twarz. JJ faworytem, ale to jest MMA, wszystko możliwe 🙂

 59. Pojedynek o pas wydaje się być jak najbardziej logiczny, ale pamiętajmy, że czasy logicznych drabinek i pretendentów już dawno odeszły w zapomnienie. Mimo wszystko liczę na to, że zobaczymy ich starcie w NY.

 60. Ostatnia runda była zdecydowanie dla Karoliny ale dwie pierwsze dość wyrównane. Ale najważniejszy jest końcowy wynik : ) Brawo Karolina :applause::pray:

 61. W mojej opinii w przyszłym starciu szanse rozkładają się mniej więcej 60% dla Joanny do 40% dla Karoli. Jedrzejczyk wcale nie jest takim kilerem, jakby niektórzy chcieli, natomiast Kowalkiewicz nie jest taka słaba jak również się przyjmuje. W tej wadze tylko 3 dziewczyny mają charakter, w tym dwie Polki. 🙂

 62. Piękna walka w wykonaniu Karoliny!! Walka Karoliny z Asią, to będzie coś pięknego!

 63. Właśnie obejrzałem walkę. Kto dał 29-28 dla Namajunas !?

  Brawo Karolina, nie spodziewałem się twojej wygranej ale wierzyłem. Brawo !

 64. Piękna walka. Nie da się ukryć, że Karolina ma braki techniczne, ale jakoś jej to nigdy nie przeszkadza w zwyciężaniu. Zawsze znajduje na przeciwniczkę jakiś sposób. I w związku z tym, mimo że uważam Aśkę za zdecydowanego faworyta ich ewentualnego pojedynku, wcale nie będę mocno zdziwiony, jeśli i tu Kowalkiewicz coś wymodzi. Ma przecież mocno niedoceniany parter…

 65. BRAWO !

  WIERZYLEM W NIA OD SAMEGO POCZATKU KIEDY DOSTALA SIE DO UFC I WIERZYLEM W WALKE Karolina vs AŚKA
  podczas gdy polowa Cohones hejtowala i nasmiewala sie z Karoliny, teraz Karolina utarla nosa hejterom i walka musi juz dojsc do skutku !!!

  :heart: Aśka vs Karola niech wygra lepsza :heart: – gala w Polsce w Krakowie

 66. Kurwa mamy to! Pięknie Karolina! Do teraz mnie telepie. Emocje z polskich walk dają tylko kobiety! Nie żadne Niu Jorki tylko POLAND!

 67. No nie mogę kuerwa, nie mogę. Jak oglądam to damskie MMA to mnie oczy szczypią. Fajnie, że Karola wygrała, bo to w końcu Polka, ale… Jej poruszanie się po ringu jest takie "awkward", że ja jebię. To tylko pokazuje, że niemal wyłącznie siłą woli można się dostać na szczyt damskiego MMA. Przecież zapału na jakiś movement i gardę starczyło jej tylko na jedną rundę. Jak się zorientowała, że te ciosy Rose to jakieś śmieszne pierdnięcia to nawet uników nie robiła tylko przyjmowała wszystko na twarz bez skrępowania. Sama też te ciosy wyprowadza bez żadnego skrętu czy energii. Trzeba przyznać też Zaborowi, że ładnie wpoił jej do głowy to pchanie się do klinczu i bicie łokci i kolan, bo to w sumie takie ciosy, do których nie trzeba wielkiej techniki.

  Jeśli Aśce się uda unikać tej jedynej broni Karoli, czyli klinczu to to będzie pięciorundowa krwawa zabawa w kotka i myszkę, bo nie ma opcji żeby Kowalkiewicz padła przed czasem.

 68. FanMMA

  W tej bajce były smoki? Nie mam nic przeciwko Karolinie, ale ja nie opieram swoich opinii na emocjach tylko na faktach. Fakty są takie, że Joanna w każdym aspekcie jest lepsza od Karoliny. Jest silniejsza, szybsza, wytrzymalsza, ma o wiele lepszą obronę czy to w stójce czy w parterze. Jeżeli chodzi o poddanie, to akurat Joanna poddała Karolinę przez duszenie w 1 rundzie w amatorskim pojedynku, gdzie Joanna dopiero zaczynała swoją przygodę z MMA w 2012 roku.

  Ja przyjolem zaklad na poczatku drogi Karoliny w UFC , ze Karola dojdzie do walki o pas .Kolega z ktorym sie zalozylem przedstawial te same argumenty co ty , ona jest za wolna , ma dziurawa garde , slaba kondycja …….. Poczekajmy , dajmy jej szanse walki o pas , a znajac zycie , on zrobi wszytko zeby tej szansy nie zmarnowac.

 69. grzejnik78

  Ja przyjolem zaklad na poczatku drogi Karoliny w UFC , ze Karola dojdzie do walki o pas .Kolega z ktorym sie zalozylem przedstawial te same argumenty co ty , ona jest za wolna , ma dziurawa garde , slaba kondycja …….. Poczekajmy , dajmy jej szanse walki o pas , a znajac zycie , on zrobi wszytko zeby tej szansy nie zmarnowac.

  Tak, tylko z kim walczyła Karolina w UFC a z kim Aśka ?
  Przecież taka Gadelha to by KK w pierwszej rundzie zrobiła.

 70. grzejnik78

  Ja przyjolem zaklad na poczatku drogi Karoliny w UFC , ze Karola dojdzie do walki o pas .Kolega z ktorym sie zalozylem przedstawial te same argumenty co ty , ona jest za wolna , ma dziurawa garde , slaba kondycja …….. Poczekajmy , dajmy jej szanse walki o pas , a znajac zycie , on zrobi wszytko zeby tej szansy nie zmarnowac.

  I ja się koledze nie dziwię, bo myśli dokładnie tak samo jak ja, dodał bym jeszcze, że jej ciosy nic nie ważą, na szczęście Karlina za każdym razem udowadnia, że nie mam racji, im lepszą przeciwniczkę dostaje tym lepiej walczy i oby tak dalej.

 71. Cloud

  To nadal tylko Rose Namajunas, a nie Claudia Gadelha, która ma mocną stójkę, mocne zapasy i wyśmienity parter czy Joanna Jędrzejczyk z Muay Thai na mistrzowskim poziomie.

  Gadelha ma fizyczny parter , po obaleniu Asi nawet nie szukala zadnych pozycji , probowala tylko ustabilizowac pozycje I uderzac.
  Karolina natomiast ma genialny parter , gdzie czuje sie jak ryba w wodzie , zwroc uwage jak kontrolowala Namajunes caly czas szukajac lepszej pozycji , a robila to wszyatko na tle swietnej zawodniczki Bjj jaka jest Rose.
  Karolina ma lepsza kondycje , I swietny klincz , Ghadelha zdecydowanie bije mociej , za to Karolina duzo czesciej , obie maja szczenki z granitu.

  Co przemawia za Karolina to jej psychika I serce do walki , ta laska Im bardziej jest zmeczona , Im wiecej dostaje po glowie , tym bardziej brnie do przodu , I to jest fenomen Karoli , I wierze ze jak wepnie sie za plecy Asi , a to nie bedzie takie trudne jak sie wszystkim wydaje , to moze ja tam poddac.

 72. Można mówić sporo o dziurawej gardzie Karoliny czy sile ciosów, ale wydaje mi się, że doszło do czegoś, czego w zasadzie nikt się nie spodziewał. Karolinie udało się zupełnie zneutralizować styl Rose, która przecież swoje ostatnie walki, mam na myśli szczególnie tę z VanZant, prowadziła w bardzo dominujący sposób. Wspomniane starcie z Paige przywodziło mi na myśl Velasqueza z Dos Santosem. Kto by się spodziewał, że nieco ospała i niezbyt dynamiczna Karolina będzie w stanie narzucić tempo walki i wypompuje naprawdę dobrą kondycjnie Rose? Kto wie, jak będzie wyglądało starcie z Jędrzejczyk. Mimo iż Asia to oczywisty faworyt, nie zdziwię się, jeśli Karola nas jeszcze zaskoczy.

 73. Assocati

  Tak, tylko z kim walczyła Karolina w UFC a z kim Aśka ?
  Przecież taka Gadelha to by KK w pierwszej rundzie zrobiła.

  Hehehe. Już tylko Gadelha? Walke temu jeszcze co najmniej 4 takie były co by ją bez problemu zrobiły. 2 walki temu z 10 :DC:

 74. Grzechu

  ile pękło w międzyczasie? 🙂

  Nic nie pękło, bo od trzech dni jestem na służbie (w delegacji)

 75. Shajs

  Nic nie pękło, bo od trzech dni jestem na służbie (w delegacji)

  To tym bardziej powinno 😉 Jesli nie ma opcji to Twoje zdrowie 😉
  p.s. Karolina pokazała się z dobrej strony 😉 (nie żeby miała jakieś złe 🙂 )

 76. Grzechu

  To tym bardziej powinno 😉 Jesli nie ma opcji to Twoje zdrowie 😉
  p.s. Karolina pokazała się z dobrej strony 😉 (nie żeby miała jakieś złe 🙂 )

  Jutro wracam i sobie odbije :beer:

 77. Grzechu

  To tym bardziej powinno 😉 Jesli nie ma opcji to Twoje zdrowie 😉
  p.s. Karolina pokazała się z dobrej strony 😉 (nie żeby miała jakieś złe 🙂 )

  Tylna strona KK to 1 klasa

 78. Pamiętajcie, że nie takie niespodzianki widziało MMA, to jest piękno tego sportu. Holly Holm, Nate Diaz… Kto wie co by było gdyby do tej walki doszło.

  kovalek2

  KK to 1 klasa

  Khalifa Kush ? :fly::cool:

 79. Pamiętajcie, że nie takie niespodzianki widziało MMA, to jest piękno tego sportu. Holly Holm, Nate Diaz… Kto wie co by było gdyby do tej walki doszło.

  kovalek2

  KK to 1 klasa

  Khalifa Kush ? :fly::cool:

 80. Viser

  Pamiętajcie, że nie takie niespodzianki widziało MMA, to jest piękno tego sportu. Holly Holm, Nate Diaz… Kto wie co by było gdyby do tej walki doszło.

  Co najmniej 3 walki Conora mnie bardziej zaskoczyły niż ta z Natem…

 81. Viser

  Pamiętajcie, że nie takie niespodzianki widziało MMA, to jest piękno tego sportu. Holly Holm, Nate Diaz… Kto wie co by było gdyby do tej walki doszło.

  Co najmniej 3 walki Conora mnie bardziej zaskoczyły niż ta z Natem…

 82. Paps

  Co najmniej 3 walki Conora mnie bardziej zaskoczyły niż ta z Natem…

  To już kwestia indywidualna jak kto obstawiał wynik walki, jednak to Conor był faworytem.

 83. Paps

  Co najmniej 3 walki Conora mnie bardziej zaskoczyły niż ta z Natem…

  To już kwestia indywidualna jak kto obstawiał wynik walki, jednak to Conor był faworytem.

 84. Viser

  Pamiętajcie, że nie takie niespodzianki widziało MMA, to jest piękno tego sportu. Holly Holm, Nate Diaz… Kto wie co by było gdyby do tej walki doszło.

  Khalifa Kush ? :fly::cool:

  Holm z Diazem? Srogi wpierdol, przeca misza ja poskrecała to co dopiero Nate

 85. Viser

  Pamiętajcie, że nie takie niespodzianki widziało MMA, to jest piękno tego sportu. Holly Holm, Nate Diaz… Kto wie co by było gdyby do tej walki doszło.

  Khalifa Kush ? :fly::cool:

  Holm z Diazem? Srogi wpierdol, przeca misza ja poskrecała to co dopiero Nate

 86. Assocati

  Tak, tylko z kim walczyła Karolina w UFC a z kim Aśka ?
  Przecież taka Gadelha to by KK w pierwszej rundzie zrobiła.

  Tylko z kim walczyl Miocic a z kim Werdum , bummm Miocic mistrzem
  Tylko z kim walczyla Holly a z kim Ronda , bummmm Holly mistrzynia

  To nie jest zaden argument ,takie wyliczanki nie maja sensu , styl robi walke .
  Namajunes miala sie przejechac po Karoli , czas otworzyc oczy I dac Karoli kredyt zaufania , na ktory zapracowala jak malo kto.

 87. Assocati

  Tak, tylko z kim walczyła Karolina w UFC a z kim Aśka ?
  Przecież taka Gadelha to by KK w pierwszej rundzie zrobiła.

  Tylko z kim walczyl Miocic a z kim Werdum , bummm Miocic mistrzem
  Tylko z kim walczyla Holly a z kim Ronda , bummmm Holly mistrzynia

  To nie jest zaden argument ,takie wyliczanki nie maja sensu , styl robi walke .
  Namajunes miala sie przejechac po Karoli , czas otworzyc oczy I dac Karoli kredyt zaufania , na ktory zapracowala jak malo kto.

 88. Mes_

  Holm z Diazem? Srogi wpierdol, przeca misza ja poskrecała to co dopiero Nate

  Dałem przecinek między Holly, a Nate'em… Wymieniłem ich dwóch jako niespodziankę, ale rozumiem Twój sarkazm 😉

 89. Mes_

  Holm z Diazem? Srogi wpierdol, przeca misza ja poskrecała to co dopiero Nate

  Dałem przecinek między Holly, a Nate'em… Wymieniłem ich dwóch jako niespodziankę, ale rozumiem Twój sarkazm 😉

 90. Grzechu

  kto zrobił tą grafike wyżej? 🙂

  Ziom Joanny Jędrzejczyk z USA, Angel Mosqueda.

  Na bazie…
  [​IMG]

 91. Grzechu

  kto zrobił tą grafike wyżej? 🙂

  Ziom Joanny Jędrzejczyk z USA, Angel Mosqueda.

  Na bazie…
  [​IMG]

 92. Obejrzałem tą walkę jeszcze raz na chłodno i ja się kurwa pytam? Co za chuj dał to dla Rose?! 2 i 3 runda to typowe 10-9 dla Karoli A nie jakies pierdolenie o Szopenie

 93. Obejrzałem tą walkę jeszcze raz na chłodno i ja się kurwa pytam? Co za chuj dał to dla Rose?! 2 i 3 runda to typowe 10-9 dla Karoli A nie jakies pierdolenie o Szopenie

 94. Pewnie już to kilka osób napisało, ale z taką gardą Kowalkiewicz, JJ zrobi jej trepanację czaszki. Niemniej gratuluję Karolinie wygranej. Widać ciężka praca popłaca.

 95. Pewnie już to kilka osób napisało, ale z taką gardą Kowalkiewicz, JJ zrobi jej trepanację czaszki. Niemniej gratuluję Karolinie wygranej. Widać ciężka praca popłaca.

 96. Niesamowicie się cieszę z wygranej Karoliny.Fajnie gdyby JJ i KK zawalczyly w MSG.Raz ,ze jest to jeden z najszybszych terminów w których mogły by zawalczyć ,dwa to będzie to bardzo nagłośniona gala ,trzy to możliwość wynegocjowania %PPV (to raczej tylko JJ)a dla KK lepszego kontraktu(walka o tytuł ) przy gali która się powinna dobrze sprzedać ,cztery to moja prywata,ze będę to miał na miejscu.

 97. Niesamowicie się cieszę z wygranej Karoliny.Fajnie gdyby JJ i KK zawalczyly w MSG.Raz ,ze jest to jeden z najszybszych terminów w których mogły by zawalczyć ,dwa to będzie to bardzo nagłośniona gala ,trzy to możliwość wynegocjowania %PPV (to raczej tylko JJ)a dla KK lepszego kontraktu(walka o tytuł ) przy gali która się powinna dobrze sprzedać ,cztery to moja prywata,ze będę to miał na miejscu.

 98. DD40

  cztery to moja prywata,ze będę to miał na miejscu.

  i będziesz nas zwykłych ludzi wkurwiał zadjęciami! 😛

 99. DD40

  cztery to moja prywata,ze będę to miał na miejscu.

  i będziesz nas zwykłych ludzi wkurwiał zadjęciami! 😛

 100. Grzechu

  i będziesz nas zwykłych ludzi wkurwiał zadjęciami! 😛

  Tym razem tylko z uśmiechniętym Kowalikiem

 101. Grzechu

  i będziesz nas zwykłych ludzi wkurwiał zadjęciami! 😛

  Tym razem tylko z uśmiechniętym Kowalikiem

 102. Cinek007

  Tak jest! Teraz poproszę UFC Warsaw!!!!!!!!!!!!!

  Narodowy za duży, a normalnej hali nie mamy na takie eventy.

 103. Cinek007

  Tak jest! Teraz poproszę UFC Warsaw!!!!!!!!!!!!!

  Narodowy za duży, a normalnej hali nie mamy na takie eventy.

 104. PaweLisu999

  Obejrzałem tą walkę jeszcze raz na chłodno i ja się kurwa pytam? Co za chuj dał to dla Rose?!

  Chris Lee.

  Gdyby przegrała, to byłby dym, ale fakt, druga runda wyraźnie dla Karoli wg mnie, duża przewaga w ciosach, a to się ostatnio rzekomo lepiej punktuje.

 105. PaweLisu999

  Obejrzałem tą walkę jeszcze raz na chłodno i ja się kurwa pytam? Co za chuj dał to dla Rose?!

  Chris Lee.

  Gdyby przegrała, to byłby dym, ale fakt, druga runda wyraźnie dla Karoli wg mnie, duża przewaga w ciosach, a to się ostatnio rzekomo lepiej punktuje.

 106. zoom

  Narodowy za duży, a normalnej hali nie mamy na takie eventy.

  A spodek w Katowicach to co?

  ps. sorry nie doczytałem, że chodzi tylko o samą Warszawę…

 107. zoom

  Narodowy za duży, a normalnej hali nie mamy na takie eventy.

  A spodek w Katowicach to co?

  ps. sorry nie doczytałem, że chodzi tylko o samą Warszawę…

 108. DD40

  Niesamowicie się cieszę z wygranej Karoliny.Fajnie gdyby JJ i KK zawalczyly w MSG.Raz ,ze jest to jeden z najszybszych terminów w których mogły by zawalczyć ,dwa to będzie to bardzo nagłośniona gala ,trzy to możliwość wynegocjowania %PPV (to raczej tylko JJ)a dla KK lepszego kontraktu(walka o tytuł ) przy gali która się powinna dobrze sprzedać ,cztery to moja prywata,ze będę to miał na miejscu.

  Jak dojdzie do tej walki , to widzimy sie w Listiopadzie !!!!!!!

 109. DD40

  Niesamowicie się cieszę z wygranej Karoliny.Fajnie gdyby JJ i KK zawalczyly w MSG.Raz ,ze jest to jeden z najszybszych terminów w których mogły by zawalczyć ,dwa to będzie to bardzo nagłośniona gala ,trzy to możliwość wynegocjowania %PPV (to raczej tylko JJ)a dla KK lepszego kontraktu(walka o tytuł ) przy gali która się powinna dobrze sprzedać ,cztery to moja prywata,ze będę to miał na miejscu.

  Jak dojdzie do tej walki , to widzimy sie w Listiopadzie !!!!!!!

 110. Grzechu

  Było nie cwaniakować! 😀

  Ale, ale ale… To nie ja ! Nie teraz :C. Lada moment kolejny angaż, wychodzę z Jungle Fight, robię się profesjonalista 😎 .

 111. Grzechu

  Było nie cwaniakować! 😀

  Ale, ale ale… To nie ja ! Nie teraz :C. Lada moment kolejny angaż, wychodzę z Jungle Fight, robię się profesjonalista 😎 .

 112. Viser

  Ale, ale ale… To nie ja ! Nie teraz :C. Lada moment kolejny angaż, wychodzę z Jungle Fight, robię się profesjonalista 😎 .

  cohones pamięta!

 113. Viser

  Ale, ale ale… To nie ja ! Nie teraz :C. Lada moment kolejny angaż, wychodzę z Jungle Fight, robię się profesjonalista 😎 .

  cohones pamięta!

 114. Z tego co Karolina mówiła w wywiadach, to przegrała z JJ w dogrywce, a sama walka była bardzo wyrównana. Oglądałam tą rundę jeszcze jak była na youtube i mogę potwierdzić.

 115. lizard

  Z tego co Karolina mówiła w wywiadach, to przegrała z JJ w dogrywce, a sama walka była bardzo wyrównana. Oglądałam tą rundę jeszcze jak była na youtube i mogę potwierdzić.

  O czym piszesz?

 116. lizard

  Z tego co Karolina mówiła w wywiadach, to przegrała z JJ w dogrywce, a sama walka była bardzo wyrównana. Oglądałam tą rundę jeszcze jak była na youtube i mogę potwierdzić.

  O czym piszesz?

 117. lizard

  Wiem, ale ktoś tu parę postów wyżej o tym wspomniał.

  It's me ! It's me !

  lizard

  Z tego co Karolina mówiła w wywiadach, to przegrała z JJ w dogrywce, a sama walka była bardzo wyrównana. Oglądałam tą rundę jeszcze jak była na youtube i mogę potwierdzić.

  Teraz liczyłbym na powtórkę, w sensie chciałbym obejrzeć wyrównany, ciężki bój na pełnym dystansie.

 118. lizard

  Wiem, ale ktoś tu parę postów wyżej o tym wspomniał.

  It's me ! It's me !

  lizard

  Z tego co Karolina mówiła w wywiadach, to przegrała z JJ w dogrywce, a sama walka była bardzo wyrównana. Oglądałam tą rundę jeszcze jak była na youtube i mogę potwierdzić.

  Teraz liczyłbym na powtórkę, w sensie chciałbym obejrzeć wyrównany, ciężki bój na pełnym dystansie.

 119. Nie wierzyłem w Karolinę i nawet dałem przeciw niej…Ale gratuluję! 🙂

 120. jihaad

  Lubię ten jej luz i radość z walki. 🙂

  [​IMG]

  Na serio da się wyczuć, że Karola autentycznie cieszy się tym wszystkim. Całą tą otoczką, byciem w UFC i samą walką.

 121. jihaad

  Lubię ten jej luz i radość z walki. 🙂

  [​IMG]

  Na serio da się wyczuć, że Karola autentycznie cieszy się tym wszystkim. Całą tą otoczką, byciem w UFC i samą walką.

 122. cypher

  No nie mogę kuerwa, nie mogę. Jak oglądam to damskie MMA to mnie oczy szczypią. Fajnie, że Karola wygrała, bo to w końcu Polka, ale… Jej poruszanie się po ringu jest takie "awkward", że ja jebię. To tylko pokazuje, że niemal wyłącznie siłą woli można się dostać na szczyt damskiego MMA. Przecież zapału na jakiś movement i gardę starczyło jej tylko na jedną rundę. Jak się zorientowała, że te ciosy Rose to jakieś śmieszne pierdnięcia to nawet uników nie robiła tylko przyjmowała wszystko na twarz bez skrępowania. Sama też te ciosy wyprowadza bez żadnego skrętu czy energii. Trzeba przyznać też Zaborowi, że ładnie wpoił jej do głowy to pchanie się do klinczu i bicie łokci i kolan, bo to w sumie takie ciosy, do których nie trzeba wielkiej techniki.

  Jeśli Aśce się uda unikać tej jedynej broni Karoli, czyli klinczu to to będzie pięciorundowa krwawa zabawa w kotka i myszkę, bo nie ma opcji żeby Kowalkiewicz padła przed czasem.

  Jak miło przeczytać jakiś obiektywny komentarz w zalewie tych spustów psycho-fanów-stulejarzy.

  cypher

  Jeśli Aśce się uda unikać tej jedynej broni Karoli

  Aśka w klinczu też nie jest w ciemię bita (w końcu to mistrzyni MT). Wątpię, żeby nawet tam mogła Jej w jakikolwiek sposób zagrozić.

  cypher

  bo nie ma opcji żeby Kowalkiewicz padła przed czasem.

  Myślę, że jeśli wyjdzie do tego pojedynku spokojna o możliwość sprowadzenia walki do parteru (a tak powinno być) przez Kowalkiewicz, to uruchomi cały swój arsenał muay-thai i będzie w stanie Ją skończyć.
  Sam widziałeś jak Namajunas obiła Karolinę tymi wiatrakami przez dwie i pół rundy. Teraz pomyśl co zrobi z Jej twarzą Jędrzejczyk.

 123. cypher

  No nie mogę kuerwa, nie mogę. Jak oglądam to damskie MMA to mnie oczy szczypią. Fajnie, że Karola wygrała, bo to w końcu Polka, ale… Jej poruszanie się po ringu jest takie "awkward", że ja jebię. To tylko pokazuje, że niemal wyłącznie siłą woli można się dostać na szczyt damskiego MMA. Przecież zapału na jakiś movement i gardę starczyło jej tylko na jedną rundę. Jak się zorientowała, że te ciosy Rose to jakieś śmieszne pierdnięcia to nawet uników nie robiła tylko przyjmowała wszystko na twarz bez skrępowania. Sama też te ciosy wyprowadza bez żadnego skrętu czy energii. Trzeba przyznać też Zaborowi, że ładnie wpoił jej do głowy to pchanie się do klinczu i bicie łokci i kolan, bo to w sumie takie ciosy, do których nie trzeba wielkiej techniki.

  Jeśli Aśce się uda unikać tej jedynej broni Karoli, czyli klinczu to to będzie pięciorundowa krwawa zabawa w kotka i myszkę, bo nie ma opcji żeby Kowalkiewicz padła przed czasem.

  Jak miło przeczytać jakiś obiektywny komentarz w zalewie tych spustów psycho-fanów-stulejarzy.

  cypher

  Jeśli Aśce się uda unikać tej jedynej broni Karoli

  Aśka w klinczu też nie jest w ciemię bita (w końcu to mistrzyni MT). Wątpię, żeby nawet tam mogła Jej w jakikolwiek sposób zagrozić.

  cypher

  bo nie ma opcji żeby Kowalkiewicz padła przed czasem.

  Myślę, że jeśli wyjdzie do tego pojedynku spokojna o możliwość sprowadzenia walki do parteru (a tak powinno być) przez Kowalkiewicz, to uruchomi cały swój arsenał muay-thai i będzie w stanie Ją skończyć.
  Sam widziałeś jak Namajunas obiła Karolinę tymi wiatrakami przez dwie i pół rundy. Teraz pomyśl co zrobi z Jej twarzą Jędrzejczyk.

 124. Joanna ją zniszczy,  powinna Karola stoczyć bój z Claudią i jak wygra, wtedy dopiero z Joanną.  Taki test przed walką o pas

 125. PMplast

  Nikt nie zaproponuje nagrody gian'a villante dla Rose?

  Ciezko o to w tym wypadku, moze dzieki tej wlasnie decyzji uniknela porazki przed czasem ?

 126. PMplast

  Nikt nie zaproponuje nagrody gian'a villante dla Rose?

  Ciezko o to w tym wypadku, moze dzieki tej wlasnie decyzji uniknela porazki przed czasem ?

 127. Trance 24 h

  Joanna ją zniszczy, powinna Karola stoczyć bój z Claudią i jak wygra, wtedy dopiero z Joanną. Taki test przed walką o pas

  no to jeśli Karolina powinna mieć jeszcze test z Gadelha to na ta chwile kogo dla Aśki według Ciebie ?

 128. Trance 24 h

  Joanna ją zniszczy, powinna Karola stoczyć bój z Claudią i jak wygra, wtedy dopiero z Joanną. Taki test przed walką o pas

  no to jeśli Karolina powinna mieć jeszcze test z Gadelha to na ta chwile kogo dla Aśki według Ciebie ?

 129. jihaad

  @Vic3k, pewnie nikt. Aśka będzie czekać, aż któraś przejdzie Gadelhę. 😉

  No niestety niektórzy na prawdę tak sądzą :wall:

  Więc….

 130. jihaad

  @Vic3k, pewnie nikt. Aśka będzie czekać, aż któraś przejdzie Gadelhę. 😉

  No niestety niektórzy na prawdę tak sądzą :wall:

  Więc….

 131. Vic3k

  no to jeśli Karolina powinna mieć jeszcze test z Gadelha to na ta chwile kogo dla Aśki według Ciebie ?

  Dodalbym jeszcze do tego , ze Gadelha ma zawieszenie medyczne I zawlaczy dopiero w 2017.

 132. Vic3k

  no to jeśli Karolina powinna mieć jeszcze test z Gadelha to na ta chwile kogo dla Aśki według Ciebie ?

  Dodalbym jeszcze do tego , ze Gadelha ma zawieszenie medyczne I zawlaczy dopiero w 2017.

 133. Jakub Bijan

  Skoro chłopaki z HW mogli walczyć o pas w Brazylii, to nie widzę powodu dla którego miałoby nie dojść do pojedynku dziewczyn ze słomkowej w Polsce.

  Yoshi jest jeden bardzo konkretny powód, o którym zapomniałeś – STREFA CZASOWA. SAM to niemalże ten sam czas, co NAM. Z EUM jest ten problem, że albo galę zrobisz w nocy, albo jak zrobisz normalnie to w USA jest ranek/w najlepszym przypadku wczesne popołudnie. Nie mówię, że to czynnik decydujący, ale na pewno ma znaczenie. Moim zdaniem to jeden z głównych powodów, czemu UFC tak mocno atakuje Meksyk i Brazylię, a kompletnie właściwie olało Azję.

  J-Son

  Szkoda, że ci, którzy wypominają Karolinie dziurawą stójkę z podobnym zapałem nie wspominają o amatorskim parterze Asi.

  Jeśli taki amatorski parter wystarczy do obrony poddań najlepszej specjalistki od BJJ (i zapewne najsilniejszej), która ma czarny pas i jest wielokrotną mistrzynią w tej dyscyplinie…to każdy zawodnik by chciał mieć na tle swojej dywizji tak amatorski parter. Raczej jeśli chcesz uderzyć w najsłabszy punkt Asi, to jest nim jednak ciągle obrona przed obaleniami.

  Rafciu27

  Boję się trochę, że Joanna ma tak duży wpływ na Dane, że faktycznie może zablokować walkę Karoliny o pas.

  Jasne, Joanna jest taka wpływowa że nawet współdecydowała o sprzedaży UFC 😀

  maciek-wwa

  Namajunas zdecydowanie brakuje siły fizycznej.

  chłopcy w tym wieku mają ten problem. Ale spokojnie, on ma na oko dopiero 14 lat, przyjdzie jeszcze ten moment kiedy organizm zacznie dojrzewać

 134. Jakub Bijan

  Skoro chłopaki z HW mogli walczyć o pas w Brazylii, to nie widzę powodu dla którego miałoby nie dojść do pojedynku dziewczyn ze słomkowej w Polsce.

  Yoshi jest jeden bardzo konkretny powód, o którym zapomniałeś – STREFA CZASOWA. SAM to niemalże ten sam czas, co NAM. Z EUM jest ten problem, że albo galę zrobisz w nocy, albo jak zrobisz normalnie to w USA jest ranek/w najlepszym przypadku wczesne popołudnie. Nie mówię, że to czynnik decydujący, ale na pewno ma znaczenie. Moim zdaniem to jeden z głównych powodów, czemu UFC tak mocno atakuje Meksyk i Brazylię, a kompletnie właściwie olało Azję.

  J-Son

  Szkoda, że ci, którzy wypominają Karolinie dziurawą stójkę z podobnym zapałem nie wspominają o amatorskim parterze Asi.

  Jeśli taki amatorski parter wystarczy do obrony poddań najlepszej specjalistki od BJJ (i zapewne najsilniejszej), która ma czarny pas i jest wielokrotną mistrzynią w tej dyscyplinie…to każdy zawodnik by chciał mieć na tle swojej dywizji tak amatorski parter. Raczej jeśli chcesz uderzyć w najsłabszy punkt Asi, to jest nim jednak ciągle obrona przed obaleniami.

  Rafciu27

  Boję się trochę, że Joanna ma tak duży wpływ na Dane, że faktycznie może zablokować walkę Karoliny o pas.

  Jasne, Joanna jest taka wpływowa że nawet współdecydowała o sprzedaży UFC 😀

  maciek-wwa

  Namajunas zdecydowanie brakuje siły fizycznej.

  chłopcy w tym wieku mają ten problem. Ale spokojnie, on ma na oko dopiero 14 lat, przyjdzie jeszcze ten moment kiedy organizm zacznie dojrzewać

 135. Nilg

  Jeśli taki amatorski parter wystarczy do obrony poddań najlepszej specjalistki od BJJ (i zapewne najsilniejszej), która ma czarny pas i jest wielokrotną mistrzynią w tej dyscyplinie…to każdy zawodnik by chciał mieć na tle swojej dywizji tak amatorski parter. Raczej jeśli chcesz uderzyć w najsłabszy punkt Asi, to jest nim jednak ciągle obrona przed obaleniami.

  1. Gadelha – rzekomo "najlepsza specjalistka od BJJ" – ostatni raz wygrała przez poddanie w 2010 roku (!). Trochę lipny ten kunszt parterowy. Typowa zawodniczka "połóż i dołóż".
  2. Pasy nie walczą – JDS też ma czarny pas, a przez sub wygrał w karierze dwa razy i było to dawno, dawno temu.
  3. Robienie pasywności i uciekanie z gleby to są umiejętności, które mają opanowane niebieskie pasy, a więc amatorzy (patrząc od strony sportu zawodowego).
  4. To, że zawodniczka muay thai z dobrymi defensywnymi zapasami zamiata dywizją, świadczy o żenujący poziomie kobiecego mma.
  5. Jeśli obrona przed obaleniami jest najsłabszym punktem Aśki to ja nie mam więcej pytań.

 136. Nilg

  Jeśli taki amatorski parter wystarczy do obrony poddań najlepszej specjalistki od BJJ (i zapewne najsilniejszej), która ma czarny pas i jest wielokrotną mistrzynią w tej dyscyplinie…to każdy zawodnik by chciał mieć na tle swojej dywizji tak amatorski parter. Raczej jeśli chcesz uderzyć w najsłabszy punkt Asi, to jest nim jednak ciągle obrona przed obaleniami.

  1. Gadelha – rzekomo "najlepsza specjalistka od BJJ" – ostatni raz wygrała przez poddanie w 2010 roku (!). Trochę lipny ten kunszt parterowy. Typowa zawodniczka "połóż i dołóż".
  2. Pasy nie walczą – JDS też ma czarny pas, a przez sub wygrał w karierze dwa razy i było to dawno, dawno temu.
  3. Robienie pasywności i uciekanie z gleby to są umiejętności, które mają opanowane niebieskie pasy, a więc amatorzy (patrząc od strony sportu zawodowego).
  4. To, że zawodniczka muay thai z dobrymi defensywnymi zapasami zamiata dywizją, świadczy o żenujący poziomie kobiecego mma.
  5. Jeśli obrona przed obaleniami jest najsłabszym punktem Aśki to ja nie mam więcej pytań.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.