Jak udało się dowiedzieć Polska The Times, Karolina Kowalkiewicz wystąpi na UFC w Gdańsku. Rywalką Polki ma być Amerykanka Jodie Esquibel. Będzie to debiut zawodniczki w największej organizacji na świecie – dotychczas występowała ona w Invicta FC. Tak o swojej rywalce wypowiedziała się sama Karolina.

Z tego co wiem, w tym terminie nikt nie chciał się ze mną bić. Dlatego zakontraktowano nową zawodniczkę. O Jodie wiem na razie, że jest bardzo twarda i wszechstronna, Ale moi trenerzy już ją rozpracowują.

Radość z tej walki jest podwójna. Udało się szybko wrócić do Oktagonu po ostatnim pojedynku, a bardzo tego chciałam. Do tego wystąpię w Polsce. Trójmiasto to dla mnie wyjątkowe miejsce, tam zaczynałam przygodę z MMA. Chciałabym, żeby UFC częściej organizowało gale w naszym kraju. Mam nadzieję, że ta w październiku będzie sukcesem i da początek fajnej serii – podkreśla Kowalkiewicz.

Według Polska The Times walka Karoliny nie zostanie ogłoszona główną atrakcją wieczoru. UFC w Gdańsku odbędzie się 21 października w Ergo Arenie. Na gali wystąpią tacy zawodnicy jak Jan  Błachowicz, Oskar Piechota, Damian Stasiak czy Adam Wieczorek.

 

2 KOMENTARZE

  1. Chodzą słuchy (źródło mma insider) że w walce wieczoru Cerrone!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.