(Fot. Dolly Clew / Cage Warriors) Poniżej wyniki gali Cage Warriors 80, która wczoraj odbyła się w Londynie.

W daniu głównym weteran M-1 i Bellatora, niepokonany w sześciu ostatnich swoich pojedynkach Karl Amoussou (MMA 24-7-2) dołożył siódmą zwycięską walkę do imponującej serii. Jakby tego było mało „Psycho” sobotnią szybką wygraną nad Mattem Inmanem (MMA 19-9) w londyńskm Indigo at The O2 zgarnął wakujący pas Cage Warriors w kategorii półśredniej. Francuz występujący pod niemiecką flagą rozpoczął bardzo nonszalancko. Zawodnik  z opuszczoną gardą punktował z dystansu pojedynczymi prostymi. Po upływie trzech minut walki wyprowadził niskie kopnięcie, a po nim wypuścił prawą bombę, którą położył Anglika na deski. Kanonadą uderzeń w parterze dopełnił formalności i szybko przekonał Marca Goddarda do przerwania walki.

31-letni reprezentant paryskiego MMA Factory siódmą wygraną z rzędu i tytułem mistrzowskim najlepszej organizacji MMA na Wyspach Brytyjskich mocno zapukał do klatki UFC:

Przedstawiciele organizacji UFC powiedzieli, że muszę wygrywać. Nie tylko wygram, zmiażdżę każdego jednego z  rywali, którzy staną na mojej drodze! To co zrobiłem jest jasną odpowiedzią, że zasługuję na UFC!

Ciekawe jak doświadczony Karl Amoussou poradziłby sobie w hipotetycznych zestawieniach w realiach Europy Środkowo – Wschodniej? Co o tym sądzicie? No… ale czy Francuz miałby jakiekolwiek szanse z mistrzem KSW Borysem Mańkowskim, mistrzem ACB Amerykaninem Brettem Cooperem lub niepokonanym mistrzem M-1 Alexey’em Kunchenko już raczej nie przekonamy się. Poniżej komplet wyników:

Walka wieczoru:

Pojedynek o tytuł mistrzowski CWFC w kategorii półśredniej
170 lbs: Karl Amoussou pok. Matta Inmana przez TKO (prawy sierpowy i uderzenia w parterze), runda 1, 3:13. (Marc Goddard)

Karta główna:

170 lbs: Brad Wheeler pok. Warrena Kee przez TKO (hak na wątrobę i uderzenia w parterze), runda 2, 1:42. (Marc Goddard)
150 lbs: Anthony Dizy pok. Martina Stapletona przez jednogłośną decyzję (29-27, 29-27, 30-26), runda 3, 5:00. (Rich Mitchell)
155 lbs: Alexander Jacobsen pok. Tima Wilde’a przez TKO (prawy sierpowy i uderzenia w parterze), runda 1, 3:53. (Rich Mitchell)
170 lbs: Craig White pok. Thomasa Robertsena przez poddanie (trójkąt nogami), runda 1, 4:57. (Marc Goddard)

Karta wstępna:

185 lbs: Djati Melan pok. Arvydasa Juskę przez TKO (uderzenia w parterze), runda 1, 4:51. (Marc Goddard)
145 lbs: Aiden Lee pok. Fabiena Gallinaro przez poddanie (odwrotna skętówka), runda 1, 1:06. (Rich Mitchell)
150 lbs: Declan McAleenan pok. Thomasa Terdimana przez poddanie (trójkąt nogami), runda 2, 3:28. (Marc Goddard)

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.