(Fot. Dolly Clew / Cage Warriors) Poniżej wyniki gali Cage Warriors 80, która wczoraj odbyła się w Londynie.

W daniu głównym weteran M-1 i Bellatora, niepokonany w sześciu ostatnich swoich pojedynkach Karl Amoussou (MMA 24-7-2) dołożył siódmą zwycięską walkę do imponującej serii. Jakby tego było mało „Psycho” sobotnią szybką wygraną nad Mattem Inmanem (MMA 19-9) w londyńskm Indigo at The O2 zgarnął wakujący pas Cage Warriors w kategorii półśredniej. Francuz występujący pod niemiecką flagą rozpoczął bardzo nonszalancko. Zawodnik  z opuszczoną gardą punktował z dystansu pojedynczymi prostymi. Po upływie trzech minut walki wyprowadził niskie kopnięcie, a po nim wypuścił prawą bombę, którą położył Anglika na deski. Kanonadą uderzeń w parterze dopełnił formalności i szybko przekonał Marca Goddarda do przerwania walki.

31-letni reprezentant paryskiego MMA Factory siódmą wygraną z rzędu i tytułem mistrzowskim najlepszej organizacji MMA na Wyspach Brytyjskich mocno zapukał do klatki UFC:

Przedstawiciele organizacji UFC powiedzieli, że muszę wygrywać. Nie tylko wygram, zmiażdżę każdego jednego z  rywali, którzy staną na mojej drodze! To co zrobiłem jest jasną odpowiedzią, że zasługuję na UFC!

Ciekawe jak doświadczony Karl Amoussou poradziłby sobie w hipotetycznych zestawieniach w realiach Europy Środkowo – Wschodniej? Co o tym sądzicie? No… ale czy Francuz miałby jakiekolwiek szanse z mistrzem KSW Borysem Mańkowskim, mistrzem ACB Amerykaninem Brettem Cooperem lub niepokonanym mistrzem M-1 Alexey’em Kunchenko już raczej nie przekonamy się. Poniżej komplet wyników:

Walka wieczoru:

Pojedynek o tytuł mistrzowski CWFC w kategorii półśredniej
170 lbs: Karl Amoussou pok. Matta Inmana przez TKO (prawy sierpowy i uderzenia w parterze), runda 1, 3:13. (Marc Goddard)

Karta główna:

170 lbs: Brad Wheeler pok. Warrena Kee przez TKO (hak na wątrobę i uderzenia w parterze), runda 2, 1:42. (Marc Goddard)
150 lbs: Anthony Dizy pok. Martina Stapletona przez jednogłośną decyzję (29-27, 29-27, 30-26), runda 3, 5:00. (Rich Mitchell)
155 lbs: Alexander Jacobsen pok. Tima Wilde’a przez TKO (prawy sierpowy i uderzenia w parterze), runda 1, 3:53. (Rich Mitchell)
170 lbs: Craig White pok. Thomasa Robertsena przez poddanie (trójkąt nogami), runda 1, 4:57. (Marc Goddard)

Karta wstępna:

185 lbs: Djati Melan pok. Arvydasa Juskę przez TKO (uderzenia w parterze), runda 1, 4:51. (Marc Goddard)
145 lbs: Aiden Lee pok. Fabiena Gallinaro przez poddanie (odwrotna skętówka), runda 1, 1:06. (Rich Mitchell)
150 lbs: Declan McAleenan pok. Thomasa Terdimana przez poddanie (trójkąt nogami), runda 2, 3:28. (Marc Goddard)

6 KOMENTARZE

 1. Dobrze się to oglądało. Dizy największe zaskoczenie na gali. Jacobsen świetnie zabił. No i Amoussou dobry występ, fajnie że CW w końcu buduje się na nowo, byleby tylko swoich mistrzów szybko nie oddali UFC.

 2. Dobrze się to oglądało. Dizy największe zaskoczenie na gali. Jacobsen świetnie zabił. No i Amoussou dobry występ, fajnie że CW w końcu buduje się na nowo, byleby tylko swoich mistrzów szybko nie oddali UFC.

  Tak, bardzo przyjemnie się ogląda. Jedna decyzja, reszta przed czasem, no i nie najebane tyle długich walk. Szybka, sportowa, fajna impreza. Chciałbym, żeby ruszyli się na europejskim rynku i wrócili przynajmniej do takiej pozycji jaką mieli kiedyś.

 3. A mnie zastanawia fakt dlaczego na Rocksach nie było żadnego info że CW podpisało umowę z Eleven i można ich galę( właśnie od tej sobotniej) oglądać w telewizji. Info o ACB na Polsacie było. Info o M-1 na Eleven też było a o CW cisza…

 4. A mnie zastanawia fakt dlaczego na Rocksach nie było żadnego info że CW podpisało umowę z Eleven i można ich galę( właśnie od tej sobotniej) oglądać w telewizji. Info o ACB na Polsacie było. Info o M-1 na Eleven też było a o CW cisza…

  Angole nie zapłacili mi i zapomniałem… a szczerze nie wiem czemu, ale zupełnie z głowy mi wyleciała ta gala. Kiedyś bardzo lubiłem oglądać CW. Liczę, że odbudują markę. Jeżeli jest już transmisja to na ogromny plus.

 5. Angole nie zapłacili mi i zapomniałem… a szczerze nie wiem czemu, ale zupełnie z głowy mi wyleciała ta gala. Kiedyś bardzo lubiłem oglądać CW. Liczę, że odbudują markę. Jeżeli jest już transmisja to na ogromny plus.

  To nie było pytanie do Ciebie Karolu bo Ty robisz świetną robotę w innych tematach. Nie czepiam się ani nie mam pretensji do nikogo tylko tak z ciekawości zapytałem…

 6. To nie było pytanie do Ciebie Karolu bo Ty robisz świetną robotę w innych tematach. Nie czepiam się ani nie mam pretensji do nikogo tylko tak z ciekawości zapytałem…

  Spoko, spoko @Grubas . To ja Cię przepraszam… widzisz może nazbyt na opak odebrałem Twoją ciekawość, ale tyle kwasu na forum, że człowiek się tylko wqrwia już jak czyta i potem wszystko odbiera jako ataki. Musze znowu nabrać takiego dystansu jak zawsze i się wyciszyć 😉 Tak, jak pisałem wyżej. Cage Warriors gdzieś mi umknęło kompletnie, gdybym pamiętał to wrzuciłbym krótką zapowiedź, rozpiskę +info o CW, tak jak zrobiłem z M-1 i ACB, bo miałem w tygodniu trochę czasu żeby to zrobić. No, ale jesteśmy tylko ludźmi. Pozdrowionka!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.