Kolejne zestawienie dodane do karty KSW 43 we Wrocławiu. 14 kwietnia w Hali Stulecia, w klatce największej polskiej organizacji, spotkają się ze sobą Kamil Selwa Antun Racić. Dla obu będzie to druga walka w KSW.

Selwa (MMA 10-6) zadebiutował w KSW na gali Live in Studio, która miała miejsce w kwietniu ubiegłego roku. Po bardzo dobrej, 15-minutowej wojnie, sędziowie jednogłośnie ogłosili zwycięzcą jego rywala – Anzora Azhieva. Wcześniej Selwa występował m.in. na galach FEN, Spartan Fight oraz PLMMA. Przed porażką na KSW 38 był niepokonany przez cztery walki z rzędu.

Racic (MMA 20-8-1) to niezwykle doświadczony, 27-letni Chorwat. Swój debiut w polskiej organizacji zanotował w październiku ubiegłego roku, na gali w Dublinie. Na KSW 40 niejednogłośną decyzją, po bardzo wyrównanej walce, pokonał Pawła Polityło. Obecnie ma serię dwóch zwycięstw z rzędu. Pierwotnie w swoim debiucie dla polskiego giganta miał się zmierzyć z pogromcą Selwy – Azhievem, ten jednak wycofał się z walki z powodu zatrucia pokarmowego. „Killer” w zawodowym MMA jest już od 2009 roku. Aż 13 ze swoich 20 zwycięstw odniósł przez poddania.

Gala KSW 43 odbędzie się 14 kwietnia we wrocławskiej Hali Stulecia. W walce wieczoru Damian Janikowski stanie do swojej trzeciej walki w MMA. Jego rywalem będzie Yannick „Czarna Mamba” Bahati. Galę będzie można oglądać w otwartej telewizji.

21 KOMENTARZE

 1. kurde a co z Anzorem?

  gosc uchodzil za taki talent, a przez trzy lata stoczyl jedna walke

  jak bilety zeszly to nie ma co liczyc na zadne mocne starcie, ale akurat Selwa i Chorwat moze byc

 2. Przecież Polityło by go zabił gdyby dowiedział się o walce chociaż 5 dni wcześniej. Po co oni zapychają nim kartę.

 3. jeśli mogę uwierzyć w google translate , to racic w tym wywiadzie mówi, że nie wierzy, że Anzor nadal będzie walczył w koguciej.

 4. mowilem mordo, teraz dostaniesz jakiegos totalnego noname'a, a nie Anzora

  no a ogladales Cage of MMA kogo on wstawil w te 2 brakujace miejsca na karcie (no teraz juz jedno) ? 😆

  wiedzialem ze tak bedzie…

 5. no a ogladales Cage of MMA kogo on wstawil w te 2 brakujace miejsca na karcie (no teraz juz jedno) ? 😆

  To jakoś wyrocznia? Bo nie ogarniam fenomenu chyba.

 6. no a ogladales Cage of MMA kogo on wstawil w te 2 brakujace miejsca na karcie (no teraz juz jedno) ? 😆

  wiedzialem ze tak bedzie…

  Tyberian? imo za mocny marketingowo, obstawiam Macka Kazieczko

 7. To jakoś wyrocznia? Bo nie ogarniam fenomenu chyba.

  Chodzi o to ze czesto Cage of MMA sie sprawdza, ale czasami to totalnie przesadza. W tym przypadku przesadziło grubo.

 8. Chodzi o to ze czesto Cage of MMA sie sprawdza, ale czasami to totalnie przesadza. W tym przypadku przesadziło grubo.

  Widziałem kilka tych filmów i dla mnie po prostu typ buja w obłokach, a trafia tylko to, co na ogół jest dość logiczne. Przypisywanie sobie 'budowanie polskiego MMA' to gruuuba przesada, kompletnie tego nie ogarniam. 😕

 9. Miło będzie ponownie zobaczyć Kamila w klatce. Jeśli długa przerywa nie wpłynęła na niego negatywnie obstawiam, że odprawi Chorwata. Powodów nie znam, ale tak czy inaczej szkoda, że zawodnik, który przed podpisaniem kontraktu z KSW walczył dość często i regularnie, teraz na kolejny występ czekał okrągły rok.

 10. Niezwykle doświadczony Chorwat… no tak, bo w KRS1, nie ma miejsca dla zwykłych zawodników.:mjsmile:

  Jak na tę kategorię wagową, koleś legitymujący się 28 stoczonymi walkami jest mega doświadczony. Zerknąłem na fightmatrixa i tylko Brazole mają więcej stoczonych walk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.