Już 28 czerwca w czeskiej Pradze podczas gali XFN: Back to the O2 Arena, Kamil Selwa (10-7) oraz Jędrzej Maćkowiak (6-2) stoczą swoje kolejne pojedynki. Ich rywalami będą kolejno Ludovit Klein (10-2) oraz Konstantin Gluhov (32-17).

Dla zawodnika Spartakusa Rzeszów będzie to druga walka w tym roku i jednocześnie szansa na przerwanie trwającej od kwietnia ubiegłego roku passy dwóch porażek z rzędu. Selwa po świetnej serii czterech zwycięstw związał się z organizacją KSW, gdzie stoczył wspomniane dwa przegrane boje, kolejno z Anzorem Azhievem (7-2) i ostatnio z Antunem Racicem (21-8). Walka na gali XFN będzie dla Selwy powrotem do kategorii piórkowej, w której ostatni raz walczył w 2015 roku na gali ACB 13.
Jego rywal może być kojarzony przez polskich fanów przez fenomenalny nokaut, jaki zafundował Krzysztofowi Klaczkowi (10-5) na gali Oktagon 4 w listopadzie ubiegłego roku. Słowak ostatnią wiktorię dopisał w marcu, gdzie wygrał z bardziej doświadczonym Matejem Kuznikiem (13-4) w czwartej rundzie przez kontuzję rywala.

Wałujew z Poznania podobnie jak Selwa nie ma ostatnio najlepszej passy. Polak w swojej ostatniej walce został znokautowany przez Johnny Walkera (13-3), a wcześniej po wygranej na gali w Emiratach Arabskich organizator zmienił werdykt na 'no contest’.
Łotysz Gluhov wcześniej czterokrotnie zmierzył się z reprezentantami Polski, dwukrotnie wygrywając i tyle samo schodząc pokonanym. Po raz pierwszy zmierzył się ze stawiającym pierwsze kroki w MMA Danielem Omielańczukiem (20-8), którego wypunktował na pełnym dystansie. Drugą wygraną nad biało-czerwonym zawodnikiem dopisał na gali Fighters Areny, gdzie odprawił Michała Kitę (17-10). Następnie przyszły dwie porażki na galach M-1 Global z Marcinem Tyburą (16-4) oraz Damianem Grabowskim (20-5). Lacplesis ostatni raz pojawił się w klatce we wrześniu ubiegłego roku, nokautując Rodneya Wallace’a (26-16) w drugiej rundzie pojedynku.

Gala XFN: Back to the O2 Arena odbędzie się 28 czerwca w Pradze. W walce wieczoru dojdzie do pojedynku w wadze średniej pomiędzy Karlosem Vemolą (20-5), a znanym z występów dla ACB Patrikiem Kinclem (19-8).

2 KOMENTARZE

  1. Ta Rivarola jest ciekawą i ładną zawodniczką chętnie zobaczyłbym ją w KSW z naszą Karoliną Owczarz.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.