gniadekmichalski

Informacja prasowa:

Wydarzeniem gali FEN 15 Final Strike będzie pierwsza po przegranym boju o tytuł mistrzowski Fight Exclusive Night walka Michała Michalskiego. 14 stycznia w lubińskiej hali RCS formę niedawnego pretendenta przetestuje jeden z największych talentów polskiego MMA – Kamil „Undertaker” Gniadek.

Kamil „Undertaker” Gniadek, mimo bardzo młodego wieku, jest już doświadczonym fighterem. Początkowo trenował grappling i ju-jitsu (zdobył m.in. srebrny medal Mistrzostw Europy Ju-Jitsu No-Gi 2012 w Londynie), szybko jednak zdecydował się na MMA – jako zawodowiec w tej formule walczył już jako siedemnastolatek. Większość walk stoczył w wadze lekkiej, rywalizując m.in. z obecnymi zawodnikami UFC – Rosjaninem Artemem Lobovem i Łukaszem Sajewskim, ale wiosną tego roku zdecydował się na przejście do wyższej kategorii. W klatkoringu Fight Exclusive Night debiutował latem na gali FEN 13 Summer Edition, duszeniem zza pleców poddając w drugiej rundzie Klemensa Ewalda. Była to jego dziesiąte zwycięstwo w zawodowej karierze – oprócz nich ma na swoim koncie 1 remis i 4 porażki.

Dla Michała Michalskiego walka z Kamilem Gniadkiem będzie pierwszą po nieudanej próbie zdobycia pasa federacji Fight Exclusive Night w kategorii półśredniej. Porażka po ciężkim boju na gali FEN 12 Feel The Force z Francuzem Davy Gallonem na pewno była dla niego rozczarowaniem, ale zaliczany do ścisłej czołówki dywizji półśredniej w Polsce zawodnik z Wrocławia jest gotów na kolejne wyzwania i powrót do gry o tytuł mistrza organizacji FEN. Walka na gali FEN 15 Final Strike będzie jego piątym występem w klatkoringu FEN. Przed pechowym pojedynkiem z Gallonem pewnie wygrywał z Rafałem Błachutą, Mariuszem Radziszewskim i Adamem Niedźwiedziem i w styczniu w lubińskiej hali RCS reprezentant klubu Rio Grappling Wrocław zamierza wrócić na zwycięską ścieżkę.

W innych walkach na zasadach MMA podczas gali FEN 15 wystąpią m.in. Marcin Zontek, Adam Golonkiewicz, Mateusz Głąb i Michał Miłek. Kibiców czekają także walki o pasy mistrzowskie w formule K-1 z udziałem Pawła Biszczaka, Wojciecha Wierzbickiego i Róży Gumiennej.

Więcej informacji o gali FEN 15 na bieżąco na fanpage’u FEN na Facebooku.

5 KOMENTARZE

  1. Gniadek w ostatnich walkach nie schodzi poniżej pewnego poziomu, lecz niestety też pewnego poziomu nie przeskakuję. Mam wrażenie jakby zablokował swój potencjał i nie skupia się na najważniejszym – na rozwoju. Oglądając jego treningi na sali uważam że mógłby bardziej się przyłożyć, brakuję mu serca do walk i treningów, a szkoda bo już dawno by mógł startować z najlepszymi.

  2. Obserwując Kamila odnoszę wrażenie, ze przenosiny do Berserkerow, które miały wywolac eksplozje jego talentu, póki co przynoszą wręcz przeciwny skutek. Sama walka bardzo interesująca, będę kibicował Gniadkowi, ale to Michalski wydaje mi sie byc faworytem.

  3. Starcie bardzo dobrze sie zapowiada i pewnie na papierze to jest najlepsze starcie tej gali… Pomimo ze za duzo starc MMA nie jest jeszcze ogloszone to tak juz teraz moge zalozyc.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.