Mało kto chce walczyć z zawodnikiem kategorii półśredniej, Kamaru Usmanem. Po wypadnięciu z głównej walki wieczoru UFC w Chile Santiago Ponzinibbio pochodzący z Nigerii Usman został bez rywala. Organizacja cały czas próbuje znaleźć dla niego przeciwnika, lecz nie jest to taka łatwa sprawa, o czym poinformował Ariel Helwani.

Kamaru Usman nadal nie ma rywala na gali UFC w Chile. Organizacja stara się znaleźć dla niego przeciwnika. Według moich źródeł, Usman jest najczęściej unikanym zawodnikiem w historii UFC.

Nigerian Nightmare ma w UFC świetny bilans. Dla organizacji walczył on 7 razy, z czego wszystkie pojedynki wygrywał. Usman na co dzień przygotowuje się do walk z m.in. Robbiem Lawlerem, Michaelem Chandlerem czy Lukiem Rockholdem. Największe problemy jego rywalom sprawiają umiejętności zapaśnicze zawodnika, który często dominuje ich w parterze.

Co ciekawe na walkę z Kamaru zgodził się zawodnik kategorii lekkiej, Paul Felder, lecz UFC nie jest zainteresowane zestawieniem Usmana z Irish Dragon.

11 KOMENTARZE

  1. Ja się nie dziwię. Gość ma wszystko, ma siłe ma pierdolnięcie, zapasy, stójkę.

    Inna sprawa że po prostu wszyscy sa zajęci.

  2. Trochę rozumiem tych co odmawiają. Spore ryzyko porażki w słabym stylu i po nudnej walce, w dodatku z gościem, którego mało kto zna i nikt nie lubi.

  3. Moze boja sie jego ksywki:wink: a tak serio to gdzie Usman uczyl sie/szlifowal zapasy? Raczej zawodnicy z Czarnego Ladu nie wywodza sie z tej dziedziny:wink: nie znam wogole jego historii dlatego jestem ciekaw…

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.