Na UFC 209 będziemy świadkami starcia czołowych zawodników kategorii lekkiej – zmierzą się wtedy Khabib Nurmagomedov oraz Tony Ferguson. Obaj zawodnicy mają świetną passę zwycięstw w UFC. Co prawda aktualnym mistrzem kategorii lekkiej jest Conor McGregor, jednakże z powodu narodzin dziecka zrobił on sobie przerwę od walk w oktagonie. Tym samym dało to okazję UFC do zorganizowania walki o pas tymczasowy. The Eagle nigdy jeszcze nie zaznał goryczy porażki – wygrał on swoje wszystkie 24 walki za to El Cucuy nie przegrał od 9 walk. Podczas wczorajszej konferencji telefonicznej doszło do ostrej wymiany zdań pomiędzy Amerykaninem a Rosjaninem. Tym razem forma kącika będzie nieco inna – aby zachować przejrzystość dialog został wypunktowany z cytatami.

Nurmagomedov: Wszyscy wiedzą, że to ja zorganizowałem tę walkę, Tony chciał przede mną uciec. Przecież proponowałem Ci pieniądze, 200 tysięcy dolarów. To spora suma w USA.

Ferguson: Nie chcę Twoich pierd*lonych pieniędzy człowieku, zatrzymaj je sobie, podetrzyj sobie nimi dupę, zrób co tylko kur*a chcesz, dlaczego nie oddasz ich potrzebującym? Bądź mężczyzną i daj je tym, którzy ich potrzebują.

Nurmagomedov: Nie, uspokój się, zrelaksuj… Zrozumiesz co stanie się po tej walce za jakiś czas. Ja Cię tutaj doprowadziłem. Nikt inny, tylko ja.

Ferguson: Nic kur*a nie zrobiłeś, to nie Twoja zasługa. Co, zawalczysz z kolejnym Darrellem Horcherem? To będzie Twój następny przeciwnik? Nikt mnie tu nie doprowadził, 9 wygranych pod rząd, Ty je za mnie zdobyłeś? Nic nie zrobiłeś idio*o. Pier*ol się Khabib. Znęcasz się nad słabszymi. Będę Twoim matadorem, zakończę tę walkę przed czasem. Nie masz na mnie pier*olonych argumentów.

Zawodnicy nie odpuszczali, gdy po chwili doszło do kolejnej wymiany zdań.

Ferguson: Za dużo ludzi mówi Ci jak masz się zachowywać, to Twój problem. Dlatego właśnie wygram. Skupiasz się na nieprawidłowych rzeczach. Pier*olisz coś o złamaniu mi ręki, walce z Conorem… Gościu, rozumiem to. Przegrasz.

Nurmagomedov: Myślę tylko o Tobie, o złamaniu Twojej silnej woli. To właśnie mam w głowie, nie skupiam się na Conorze czy innych rzeczach. O czym Ty mówisz? To Ty non stop gadasz o McGregorze.

Ferguson: Człowieku, ja jestem nie do złamania. Zaufaj mi, jestem pier*oloną maszyną. Nie masz pojęcia z kim masz do czynienia. Właśnie mnie uruchomiłeś. Śmiej się, śmiej. Jestem nowym Johnem Wickiem.

Nurmagomedov: Ile razy już przegrałeś? Danny Castillo Cię zbił jak amatora. Pamiętasz tę walkę?

Ferguson: Danny Castillo nic mi nie zrobił, leżał na mnie. Zaufaj mi, on bał się wtedy o swoje życie. Ty za to przegrałeś z Tibau. Przepraszam, ale naprawdę przegrałeś tamtą walkę. W sumie to nie mam za co przepraszać. Pamiętasz te starcie? Opublikuję je dzisiaj, pokażę je ludziom. Widziałem jeszcze Twoje pojedynki w sambo, w których też dostawałeś po dupie. Raz płakałeś klęcząc z powodu porażki.

Nurmagomedov: O której walce Ty mówisz? O tej, w której miałem 17 lat? Oczywiście, że wtedy zdarzały mi się przegrane, to amatorskie walki.

Ferguson: Wszystko było Ci podane na tacy. Ja na wszystko zapracowałem. Nigdy w siebie nie zwątpiłem. Moja ciężka praca, determinacja, kończenie ludzi w oktagonie, dostawanie bonusów, wszystko doprowadziło mnie właśnie tutaj. Skończę tę walkę jak wszystkie poprzednie, nie złamiesz mnie, nic nie złamiesz. Jeszcze pier*olisz, że gadam za dużo. Człowieku, to jeszcze nic. Masz 1.9 miliona osób, które będą bardzo smutne z powodu Twojej porażki.

Nurmagomedov: Chcę żebyś coś powiedział. Proszę, posłuchaj. Kiedy UFC zapytało mnie o walkę z Tobą, odpowiedziałem od razu akceptując ofertę. Powodem była Twoja świetna seria zwycięstw. Kiedy zapytali Ciebie o walkę ze mną Ty poprosiłeś o więcej pieniędzy. Próbowałeś uciekać.

Ferguson: Nigdy o nic nie prosiłem. Zasłużyłem sobie na to. Możesz pier*olić co chcesz, tak jak mówiłem, Twój menadżer gada Ci co masz mówić i wiesz co? W ogóle mnie to nie obchodzi. Możesz próbować zbudować ten pojedynek. Próbowałeś mi zapłacić, a ja pluję na Twoje pieniądze. Są dla mnie bezwartościowe. Chcę pieniądze od UFC, bo na nie zasłużyłem.

Nurmagomedov: Wiesz dlaczego prosiłeś o tyle pieniędzy? Bo wiesz, że to Twoja ostatnia walka. To Twój ostatni pojedynek w UFC. Właśnie dlatego. Zobaczymy się 4 marca. Rozpier*olę Ci twarz. Zakończę Twoją karierę.

UFC 209 odbędzie się 4 marca w Las Vegas. Główną walką wieczoru jest pojedynek Tyrona Woodleya ze Stephenem Thompsonem.

7 KOMENTARZE

  1. Faktycznie, jakość nagrania była bardzo słaba i mimo tego że całkiem mocno jaram się tą walką, nie przesłuchałem do końca. Fajnie to przetłumaczyłeś, zwłaszcza El ChujChuja. Czytając słyszałem w głowie jego głos i tę dziwaczną, cwaniacką manierę.Brawo

  2. Nie porownujcie tego do gadania McGregor, bo ten pierdzieli od rzeczy dla poklasku, a Ci faktycznie się nienawidzą jak Jones z DC.  Będzie ogień w klatce!!!

  3. Ktokolwiek to wygra dojebie Conora wole jednak zeby wygral Khahib bo on sie nie będzie pierdolil w stojce a Tony moglby dac sie trafic bo on wchodzi czesto prosto pod ciosy  chory pojeb ryzykowna gra ale to wlasnie dalo tonemu tyle zwyciestw przed czasem 😀

  4. mam nadzieję, że fergie usadzi tego ruskiego kacapa. świetnie się to czytało @baju.

  5. mam nadzieję, że fergie usadzi tego ruskiego kacapa. świetnie się to czytało baju.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.