Walka finałowa (fot. Maciek Okraszewski dla MMARocks.pl)

Poniżej

Perfekcyjnie wykonanym wysokim kopnięciem Daniil Sapljoszyn wyrwał zwycięstwo turnieju eliminacyjnego A światowego GP K1 z rąk Tomasza Sarary. Wydarzenia w finałowej walce toczyły się szybko, Sarara, który przewalczył tego wieczora zdecydowanie więcej minut, zaczął agresywnie i posłał Estończyka na deski lewym sierpowym. Po liczeniu Sarara nadal naciskał ale być może przesadził z agresywnością momentalnie odsłaniając się na nokautujący cios. Kopnięcie Sapljoszyna było jedynym nokautem wieczoru ale poszkodowany leżał na ringu niemal 4 minuty nim ostatecznie wstał o własnych siłach.

W poprzednich rundach turnieju zwycięzca pokonał najpierw Kirila Pendjurowa, który popisał się głównie granitową szczęką przyjmując kilka czystych wysokich kopnięć Sapljoszyna oraz Martynasa Knyzelisa w półfinale, któremu najprawdopodobniej złamał żebro kopnięciem niemal na samym początku walki. Litwin po przyjęciu tego ciosu wyraźnie się skrzywił i odmówił kontynuowania walki.

Droga Sarary do finału prowadziła przez ciężki pierwszy bój z Iharem Buhaenką, który powalił Polaka spinning backfistem, choć nie był on liczony. Buhaence w dalszych rundach kondycja zaczęła siadać i ostatecznie jego narożnik wrzucił ręcznik w trzecim starciu. O wiele lepiej wypał Sarara w półfinale z Dmitrym Bezusem, Ukrainiec nie miał odpowiedzi na prawą rękę Polaka i bardzo często klinczował. Sarara jednak wygrał dopiero po dogrywce bowiem sędziowie uznali, że w 3 rundach nie zaprezentował się wystarczająco silnie.

Drugi Polak w turnieju Izu Ugonoh padł kondycyjnie w drugiej rundzie pojedynku z Knyzelisem. Izu zdawał się wygrywać przez pierwsze kilka minut, nawet w drugiej rundzie nadal regularnie atakował kopnięciami lewą nogę Litwina. Przez ostatnie 3 minuty walka była już bardzo jednostronna, słaniający się na nogach i linach Ugonoh był liczony po ciosie na korpus i został odjęty mu punkt za unikanie walki. W ostatnim ćwierćfinale Bezus pewnie pokonał na punkty Rowana Tola w bodaj najmniej ciekawej walce wieczoru.

Najsłynniejszy zawodnik na gali Paweł Słowiński miał nieco kłopotów ze znanym z występów w KSW Konstantinem Głuhowem. Łotysz szybko powalił „Stinga” na deski prawym wysokim kopnięciem, przypominając Słowińskiemu że nie będzie to spacer. Polak przyjął to do wiadomości i zaczął walczyć na poważnie i po silnej kombinacji ciosów to Głuhow słaniał się na nogach ale Słowiński musiał jeszcze trochę się napracować by wyrównać statystykę nokdaunów. Zawodnicy nie zwolinili tempa w drugiej rundzie i Słowiński, po rozcięciu Głuhowa kolanem, odprawił Łotysza na ostatnie liczenie za pomocą prawego sierpowego.

Kontrowersje pojawiły się przy okazji werdyktu walki Michała Głogowskiego z weteranem K1 Remigijusem Morkeviciusem. Niski Litwin przez trzy rundy nie mógł wejść w zasięg uderzeń dłońmi i zmuszony był do punktowania jedynie kopnięciami. Głogowski bardzo dobrze trzymał dystans i atakował zarówno dłońmi jak i nogami oraz był bliski nokdaunu w pierwszej rundzie. Sędziowie orzekli remis, który publika na Torwarze przywitała głośnymi gwizdami. Również zastanawiające dlaczego w tej walce nie było dogrywki mimo iż wg. programu powinna być jedna a na ważeniu była mowa nawet o dwóch dodatkowych rundach w przypadku remisów.

W pozostałych walkach 37-letni Mariusz Cieśliński wygrał przez decyzję z Devidasem Danylą, który był raz w tej walce liczony po obrotowej pięści Polaka, Igor Kołacin przegrał przed czasem z Marco Aschenbrennerem po 2 szybkich nokdaunach prawymi sierpowymi a w walce rezerwowej Daniel Omielańczuk rozprawił się w pierwszej rundzie z Dwightem Harkisoonem, który sprawiał wrażenie jakby przyjechał tylko po wypłatę.

Walki turniejowe finał:
Open: Daniil Sapljoszyn pok. Tomasza Sararę przez KO (prawe wysokie kopnięcie), runda 1

Walka wieczoru:

Open: Paweł Słowiński pok. Konstantina Gluhova przez TKO (prawy sierpowy), runda 2

Pozostałe:

70 kg: Michał Głogowski zremisował z Remigijusem Morkeviciusem

Walki turniejowe 1/2:
Open: Tomasz Sarara pok. Dmitrija Bezusa przez decyzję po rundzie dodatkowej
Open: Daniil Sapljoszyn pok. Martynasa Knyzelisa przez TKO, runda 1

63 kg: Mariusz Cieśliński pok. Deividass Danylę przez decyzję
90 kg: Marco Aschenbrenner pok. Igora Kołacina przez TKO (prawy sierpowy), runda 1

Walki turniejowe 1/4:
Open: Tomasz Sarara pok. Ihara Buhaenkę przez TKO (rzucony ręcznik), 1:04 runda 3
Open: Dmitrij Bezus pok. Rowana Tola przez decyzję po rundzie dodatkowej
Open: Daniil Sapljoszyn pok. Kirila Pendjurowa przez decyzję
Open: Martynas Knyzelis pok. Izuagbe Ugonoha przez decyzję

Walka rezerwowa:
Open: Daniel Omielańczuk pok. Dwighta Harkisoona przez TKO (lewy sierpowy), runda 1

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.