Curtis Blaydes pokonał Juniora dos Santosa w walce wieczoru gali UFC on ESPN+ 24! Amerykanin znokautował byłego mistrza wagi ciężkiej w drugiej rundzie pojedynku.

Brazylijczyk rozpoczął starcie bardzo spokojnie, czekał na ruch ze strony rywala. Blaydes trafił niskim kopnięciem, a następnie starał się przenieść walkę do parteru, póki co nieskutecznie. Dos Santos nie wyprowadzał wielu ciosów, przyjmował kopnięcia Blaydesa i szukał luk w jego defensywie. Amerykanin w połowie rundy ponownie ruszył po nogi, ostatecznie przechodząc tylko do klinczu. Pojedynek został na moment wstrzymany po uderzeniu w krocze ze strony Blaydesa. Zawodnicy kontynuowali potyczkę w stójce. Blaydes starał się skrócić dystans, zagrażając kolejną próbą obalenia, jednak Junior przytomnie pracował na nogach. Curtis wywierał presję i trafił mocnym prawym na szczękę byłego mistrza. Obaj zawodnicy przestrzelili jeszcze po kilka ciosów w końcówce pierwszej rundy.

Na początku kolejnej odsłony Curtis Blaydes zaatakował w trakcie wymiany dobrym uderzeniem, po którym JDS zachwiał się na nogach. Amerykanin ruszył odważniej do ofensywy, trafiając na szczękę rywala potężnym prawym. Dos Santos zamroczony wycofał się pod siatkę, gdzie przyjął na głowę kończące uderzenia!

Curtis Blaydes od czasu porażki z Francisem Ngannou w 2018 roku, zwyciężył trzy walki z rzędu. W swoich poprzednich występach Amerykanin odprawiał Justina Willisa oraz Shamila Abdurakhimova. Dos Santos poniósł dzisiaj drugą porażkę z kolei, w czerwcu ubiegłego roku został znokautowany przez wspomnianego już Kameruńczyka.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.