Ciryl Gane zwyciężył z Juniorem dos Santosem na gali UFC 256. Francuz pokonał byłego mistrza wagi ciężkiej przez nokaut w drugiej rundzie starcia.

Zawodnicy nie podejmowali zbędnego ryzyka na początku walki. Po kilkudziesięciu sekundach bez ciosów Ciryl przeszedł do klinczu, ale akcja szybko wróciła z powrotem na środek oktagonu. Francuz napierał do przodu i starał się zamykać dos Santosa pod siatką. Gane pracował kopnięciami na korpus oraz wykroczną nogę byłego mistrza wagi ciężkiej. Większość uderzeń Juniora nie dochodziła do celu, natomiast Ciryl wraz z upływem czasu nabierał pewności siebie. Gane koncentrował się przede wszystkim na zadawaniu niskich kopnięć. Brazylijczyk przechwycił nogę rywala po jednym z ataków, ale Ciryl pozostał w stójce. W końcówce rundy dos Santos trafił mocnym sierpowym na szczękę przeciwnika.

Gane nie zmieniał swojej taktyki na ten pojedynek. W dalszym ciągu utrzymywał potyczkę w pełnym dystansie i rozbijał Juniora low kickami. Francuz świetnie łączył niskie ataki z uderzeniami na tułów. Ciryl przeszedł do zwarcia, jednak dos Santos bez większych problemów uciekł spod siatki. Gane w końcu naruszył dos Santosa w stójce, który padł na matę po uderzeniu łokciem ze strony Ciryla. Sędzia ringowy zainterweniował i zdecydował się przerwać pojedynek.

265 lb: Ciryl Gane pok. Juniora dos Santosa przez TKO, runda 2, 2:34

Niepokonany Ciryl Gane (MMA 7-0) dopisał do swojego rekordu czwarte zwycięstwo w największej organizacji MMA na świecie. „Bon Gamin” w poprzednich występach okazał się lepszy od Raphaela Pessoa, Don’Tale Mayesa oraz Tannera Bosera. Francuz podczas gali UFC 256 zadał dos Santosowi czwartą porażkę z rzędu przez nokaut.

Pełne wyniki gali UFC 256

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.