junior_d

Były mistrz wagi ciężkiej UFC, Junior dos Santos (MMA 16-3, 2. w rankingu MMARocks) wróci do akcji 24 maja na gali UFC 173. Brazylijczyk w swoim powrocie zmierzy się z wschodząca gwiazdą wagi ciężkiej Stipem Miocicem (MMA 11-1, 10. w rankingu MMARocks).

Dos Santos poza dwoma przegranymi walkami z Cainem Velasquezem był dotychczas nie do zatrzymania w UFC. W ostatnich latach pokonał całą czołówkę swojej wagi, w tym również w jednej z trzech wspólnych walk wspomnianego Velasqueza. Poza obecnym mistrzem w walce z Santosem porażki zaliczyli również tacy zawodnicy, jak Mark Hunt, Fabrizio Werdum, Shane Carwin czy Roy Nelson.

Dla jego przeciwnika Stipego Miocica walka z Juniorem będzie najtrudniejszym testem w dotychczasowej karierze. Amerykanin chorwackiego pochodzenia w dotychczasowej karierze przegrał tylko raz, w 2012 roku z Stefanem Struvem. Poza przegraną z wielkim Holendrem zaliczył ważne wygrane z Royem Nelsonem i Gabrielem Gonzagą.

Walka tych zawodników będzie drugą najważniejszą walką wieczoru na gali UFC 173. Pierwszą będzie oczywiście starcie mistrza wagi średniej Chris Weidmana z Lyotem Machidą. Na tej samej gali w swojej trzeciej walce wystąpi również Polak, Piotr Hallmann (14-2), który zmierzy się z weteranem Yves’em Edwardsem (42-20-1, 1 NC).

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.