JoshThomsonDaveMandel

Anthony Pettis zdobył pas wagi lekkiej, wykorzystując szansę straconą w wyniku kontuzji przez T.J. Granta. UFC dało jednak szansę mało medialnemu Grantowi, by to on był pierwszym, który sprawdzi „Showtime” jako nowego mistrza. Dziś napisał on jednak, że nie czuje się „na 100%” gotowy do walki z Pettisem, a chwilę później UFC ogłosiło, że Josh Thomson zajmie jego miejsce w walce na szczycie wagi lekkiej na UFC on FOX 9.

Oto dokładna treść wpisu Granta:

Hej, ludzie. Mała aktualizacja. Niestety nie będę walczył z Pettisem 14 grudnia. Nie jestem wciąż w 100% gotowy i nie mogę poświęcić się, by zawalczyć. UFC wybierze kogoś innego. To trudne, ale to najlepsze wyjście dla mnie i dla UFC. Proszę, nie martwcie się. Wrócę i jeśli mam walczyć z kimś innym, by powrócić do tego miejsca, to jest to, co zrobię. Nie jestem zgorzkniały. Dzięki.

Przypomnijmy, że problemy ze zdrowiem tego zawodnika nie obejmują żadnych mechanicznych uszkodzeń mięśni czy stawów, a wstrząśnienie mózgu, którego nabawił się w trakcie treningów. Jego wypowiedź sugeruje, iż ciąg pięciu zwycięstw i efektowna wygrana z Grayem Maynardem już nie gwarantują mu miejsca w walce mistrzowskiej i będzie musiał wygrać jedną czy dwie, by znów mówiono o nim w tym kontekście.

Josh Thomson nie odniósł się jeszcze do nowej sytuacji. W ostatnich walkach mierzył się z zawodnikami Cesar Gracie Jiu-Jitsu, przegrywając przez niejednogłośną decyzję z Gilbertem Melendezem i pokonując Nate’a Diaza przez pierwszy nokaut w jego karierze.

UFC on FOX 9 odbędzie się 14 grudnia w Sacramento. Póki co znane jest tylko jedno inne zestawienie, w którym zobaczymy Urijah Fabera i Michaela McDonalda.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.