Foto Sherdog.com

Relacja i wyniki.

Medalistka olimpijska w Judo Ronda Rousey (MMA 5-0) dołożyła do swojej kolekcji trofeów kolejne, zdobywając tytuł mistrzyni Strikeforce w wadze koguciej dzięki zwycięstwu przez poddanie nad Mieshą Tate (MMA 12-3).

Rousey kończąca dotychczas wszystkie swoje walki przez balachę poniżej jednej minuty już w pierwszych sekundach położyła rywalkę na plecy i zaatakowała ją swoją firmową techniką. Tate wydostała się jednak z chwytu i sama przeszła do ataku, wchodząc za plecy utytułowanej judoczce. Rousey udało się powrócić do stójki i tam po krótkiej wymianie ciosów ponownie rzuciła przeciwniczkę na matę. Po przejściu gardy i zdobyciu dosiadu Ronda po raz drugi zaatakowała balachą, tym razem ciasno zapinając technikę i po tym jak łokieć Tate wygiął się w nienaturalny sposób, ta musiała poddać walkę.

W drugiej walce wieczoru Josh Thomson (MMA 19-4) po dość bezbarwnym pojedynku wypunktował K.J. Noonsa (MMA 11-5). Były mistrz Strikeforce w wadze lekkiej skupił się na obalaniu rywala, jednak w parterze nie potrafił ani skontrolować rywala, ani zaatakować ciosami czy poddaniami. Noons nie miał jednak zbyt wielu okazji na wyprowadzenie skutecznej ofensywy na przestrzeni trzech rund i ostatecznie przegrał walkę u wszystkich trzech sędziów punktowych.

W interesującym pojedynku w wadze półśredniej Kazuo Misaki (MMA 25-11-2) niespodziewanie okazał się lepszym uderzaczem od Paul Daley’iego (MMA 29-12-2). Japończyk był przede wszystkim szybszy od swojego przeciwnika, a jego skuteczne akcje kickbokserskie spowodowały, że Anglik uciekał się do przenoszenia walk na ziemię. Po ostatniej syrenie, dwóch z trzech sędziów oceniło pojedynek na korzyść Misakiego.

Dwie otwierające główną kartę walki w wadze średniej zakończyły się poddaniami. Były mistrz Strikeforce Ronaldo Souza (MMA 15-3) dość długo nie potrafił odprawić Bristola Marunde (MMA 15-7), ale wreszcie udało mu się to w ostatniej rundzie, kiedy złapał Amerykanina w trójkąt rękami. Dużo szybciej ze Scottem Smithem (MMA 17-10) uporał się Lumumba Sayers (MMA 6-2), poddając weterana gilotyną w 94 sekundzie pojedynku.

W pozostałych walkach gali: Sarah Kaufmann (MMA 15-1) po ringowej wojnie wypunktował Alexis Davis (MMA 11-5), zapewniając sobie starcie o pas z Rousey, utalentowany Roger Bowling (MMA 11-2) rozbił Brandona Salinga (MMA 8-6), weteran Pat Healy (MMA 27-16) zanotował kolejne wartościowe zwycięstwo, odklepując Carosa Fodora (MMA 7-2), a syn Randy’ego Couture’a Ryan Couture (MMA 4-1) zastopował w trzeciej odsłonie Conora Heuna (MMA 9-5).

Walka wieczoru:

Pojedynek o pas mistrzyni Strikeforce w wadze koguciej
135 lbs.: Ronda Rousey pok. Mieshę Tate przez poddanie (balacha), 4:27 runda 1

Główna karta:

155 lbs.: Josh Thomson pok. K.J. Noonsa przez jednogłośną decyzję, 3 x 29-28
170 lbs.: Kazuo Misaki pok. Paula Daleya przez niejednogłośną decyzję, 30-27; 29-28; 28-29
185 lbs.: Lumumba Sayers pok. Scotta Smitha przez poddanie (gilotyna), 1:34 runda 1
185 lbs.: Ronaldo Souza pok.. Bristola Marunde przez poddanie (trójkąt rękami), 2:43 runda 3

Walki w Showtime Extreme:

135 lbs.: Sarah Kaufman pok. Alexis Davis przez większościową decyzję, 2 x 29-28; 29-29
170 lbs.: Roger Bowling pok. Brandona Saling przez TKO (uderzenia w parterze), 1:15 runda 2
155 lbs.: Pat Healy pok. Carosa Fodora przez poddanie (trójkąt rękami), 3:35 runda 3
155 lbs.: Ryan Couture pok. Conora Heuna przez TKO (uderzenia w parterze), 2:52 runda 3

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.