(fot. Daniel Herbertson / Sherdog.com)

Na trzy i pół tygodnia przed noworoczną galą Dynamite!! organizatorzy zaczęli wreszcie ujawniać kolejne match-upy. Zdrowie ikony japońskiego MMA znów zostanie zagrożone bowiem Kazushi Sakuraba (26-14-1) został zestawiony z Mariusem Zaromskisem (13-5). Sakuraba przegrał obydwie swoje walki w tym roku ulegając na punkty Ralekowi Gracie i odklepując trójkąt rękoma Jasona Millera w wrześniu. Zaromskis również będzie miał szansę odnieść jedyne zwycięstwo w 2010 roku po tym jak mistrz wagi półśredniej DREAM nie poradził sobie na głębszych wodach Strikeforce. W styczniu przegrał walkę o pas amerykańskiej organizacji z Nickiem Diazem a w czerwcu zatrzymał go Evangelista Santos. Nawet walcząc z Waachiimem Spiritwolfem w listopadzie nie był w stanie odnieść zwycięstwa bo walka została uznana za no contest po tym jak Litwin trafił rywala palcem w oko już w szóstej sekundzie.

Drugi z ogłoszonych pojedynków – starcie Josha Thomsona (18-3, 1 NC, #20 w rankingu MMARocks) z Tatsuyą Kawajirim (26-6-2, #8 w rankingu MMARocks) – wygląda znacznie bardziej obiecująco. Dla Thomsona będzie to druga wycieczka do Japonii w karierze po tym jak w 2005 na gali PRIDE Bushido 8 pokonał Daisukego Sugiego. Trapiony kontuzjami zawodnik American Kickboxing Academy wygrał 10 z swoich ostatnich 11 walk jedyną porażkę odnosząc niemal dokładnie rok temu z Gilbertem Melendezem. W tym roku zdążył już zanotować wygrane nad Patem Healym i dość dyskusyjną nad Gesiasem Cavalcante.

Kawajiri w minionym roku był, jak na swoje standardy, bardzo mało aktywny jedyną walkę tocząc w lipcu z Shinyą Aokim, który poddał go dźwignią na achillesa. Ta porażka zakończyła jego passę czterech wygranych z rzędu z roku 2009.

Tymczasem SRC ogłosiło kolejne pojedynki na swoją „noworoczną” galę Soul of the Fight zaplanowaną na 30 grudnia. W walce MMA Kazunori Yokota (11-4-3) zmierzy się z Jadambą Narantungalagiem (3-2). Yokota spróbuje odbić się po dwóch porażkach w ostatnich walkach pokonując Mongolskiego weterana cyklu K-1 MAX, który zaskoczył wszystkich swoimi umiejętnościami w MMA w sierpniu gdy pokonał Akihiro Gono. Również na tej gali w walce kickbokserskiej świeżo upieczony tryumfator S-Cup Buakaw Por. Pramuk zmierzy się z Hirokim Nakajimą.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.